• 1
  25 mart 2017 galatasaray mali genel kurul toplantısında sıkça dile getirilen kavram. ben de şahsen destekliyorum. ancak he deyince direk gerçekleşmesine de karşıyım. ilk etap için kısıtlı hakların olduğu üyelik daha sonrasında belli süre içinde belli yükümlülükler yerine getirildikten sonra kongre üyeliğine hak kazanılmasını öngörecek bir yapının oluşturulması taraftarıyım. hem mali açıdan kulübe destek olacak hem de taraftarın daha çok söz hakkı olması demek. gerçi ikinci kısım biraz beni korkutuyor.

  ukdeyi galatasarayefendisi kişisi 5 şubat 2017 pazar günü saat 15:08 sıralarında vermiş.
 • 4
  galatasaray taraftara açılmalıdır hem de hemen. bu konuda çok geç kalınmıştır. bunu bir yıl önce yazmıştım yine ve ısrarla tekrar ediyorum.

  üyelik için bağış miktarı 5 bin tl olmalı ve üyeler anında oy hakkına sahip olmalıdır. her yıl için 7 bin kişi olmak üzere on yılda 70 bin üye alınmalıdır. yıllık aidat asgari bin lira olmalı, oy kullanmak için aidatın yatırılması şartı devam etmeli, üst üste iki yıl genel kurula katılmayanın üyeliği sona ermeli.

  düşünün, 70 bin kişinin yıllık aidat toplamı 70 milyon tl ediyor. bu da yaklaşık 20 m € ediyor. on yılda tüm borçlar ödenir ve barcelona gibi kulüp oluruz.

  bu üye sayısı asla korkutucu olmamalı. 140 bin üyeli kulüpler var bu dünyada. korkmak için sebep yoktur. seçimlerimizi asy tt arenada yaparız.

  denetim konusu biraz daha farklı ele alınmalı. onu da ilerde yazarım.
 • 5
  galatasaray'ın taraftara açılmasının bir diğer faydası da sponsor bulma kolaylığıdır.

  genel kuruluna 1.400 kişinin katıldığı galatasaray ile 70 bin üyeli ve genel kuruluna 50 bin kişinin katıldığı galatasaray'ın sponsor bulması farklı olur. birincisi sponsor bulamaz ama ikincisinin kapısında yatar sponsorlar.

  umarım anlarsınız...
 • 7
  asla gündemden düşürülmemesi gereken olaydır. geçtiğimiz senelerde de böyle bi change.org kampanyası başladı, baya da bir imza aldı, ancak genel kurulda fosilin teki "fanlar rererörör" demesinden öteye gidilmedi.
  ben bugün genç üyelerin konuşmalarından, vizyonlarından gurur duydum, fosillerin "aman tadımız kaçmasın ali rıza bey" tavrından tiksindiğim kadar, yaşıtım bu gençlerin doğru bildiklerini bam bam bam söylemesinden onur duydum.
  lise sınavında puanım gs lisesine yetiyordu ancak tercihlerimde orası olmadığı için gene başka bir büyük liseye gittim, şimdi yapı gereği fenerbahçelilerin üyesi olup twitterda dalgaya aldıkları kulübüme üye olamamak, onun için elimden geleni yapamamak, her genel kurulda youtube karşısında omuzlarımın çökmesi beni kahrediyor.
  burada ya da ekşisözlükte, çok doğru bir rakam gördüm bugün, salonda 1000 küsür üye varken, çok reklamı yapılmayan, sadece takip edenlerin hatırladığı youtube yayınını 2bin'den fazla insan takip ediyordu.bu bile birşeyler anlatmaya yetiyor.
  bugün göğsümüzü kabartan genç üyelerden ricam, bu işin peşini bırakmamaları, yol gösterin, arkanızdan gelelim.