• referans sistemi eger sozlukteki bir yazar esas alinarak yapilacaksa bu haksizlik olabilir. yani 20 yasinda genc bir galatasaray'li kardesimiz bir sekilde burayi fark ediyor hevesleniyor ama sozlukte yazar tanidigi olmadigindan yazar olamiyor.
  bu haksizlik yaratir. kendi adima ornek verecek olursam uzun upuzun bir bekleyisten sonra yazar olmustum bu sure zaten provakatorleri elemekte cogunlukla yardimci oluyor. cunku gercek galatasaray'li caylaklar zaten gece gunduz burada. suan da bile yazar olmayi iple ceken birsuru caylak var.

  baska takimi tutan bir troll bu sureyi bekleyerek gecirmez yani adam mal olmali.
 • her şeyi eleştirip ortalığı karıştıran, ofsayt entryleri fazla olan yeni nesil yazarlar bu kişilerden olabilirler. moderasyonun bu tarz butik bir sözlüğe yalnızca kurallı cümle kurmayı bilen x kişiyi almamasını bekliyorum açıkçası. gerekirse referanssız gelenler gelmesin. huzur muzur kalmadı sezonun başladığı gün daha.

  ekşi'de falan da ayı gibi algı yönetimi yapıyorlar, belli ki sosyal medyada bu şekil yürüyecekler. 2 senedir hakemlerle şampiyon oluyormuşuz. ne alaka şimdi aq?
 • ben bunların sayısının gs sözlükte en az toplam nüfusun 5%'i olduğunu düşünüyorum.

  mesela eğer biri sürekli galatasaray kaybedince yazıyor, sürekli eleştiri yapıyor, sürekli yangın modunda entry giriyorsa ben o kişinin galatasaraylı olmadığını farz ediyorum.
  eğer elimde yetki olsa galatasaray hakkında hiçbir olumlu şey söylemeden, sürekli eleştiri ve yangın yapan kim varsa sözlükte barındırmazdım.
  çünkü sosyal medya ve internet algı oluşturmak için artık gazete ve tv kanallarından daha etkili ve hâl böyle iken,
  buralarda paylaşılan negatif düşünce ve tavır da kar topu gibi büyüyebiliyor.

  eleştiri yapılmasın demiyorum.
  yapıcı eleştiri her zaman geliştirir ancak,
  galatasaray'a karşı tff'si, fb'si, bjk'si falanı, feşmekanı hiç olmadığı kadar ittifak hâlindeyken, galatasaray taraftarının birlik olup takımı azami seviyede koruması gerekiyor.
 • sözlükte bulunmasında olay çıkartmadığı sürece sıkıntı görmediğim tipler. zaten diğer takım taraftarı olup sakin sakin takılan kişiler var burada. çünkü ana tema galatasaray olsa da düzgün bir spor sözlüğü burası ve içindeki bilgiler sayesinde çoğu spor dalı hakkında kallavi düzeyde bilgi edinebileceğiniz bir yer.

  sıkıntı olan tipler troll olanlar, iletişim becerileri düşük olanlar, başka düşüncelere saygı göstermeyenler, sürekli sözlük kurallarına uymayan entry girenler, burayı kişisel alanı zannedenler, yani kısacası ortamı bozanlar. bunlar da illa başka takım taraftarı olacak diye bir şart yok, galatasaraylı olup da bu şekilde olan tip de gelip yazar olabiliyor burada.