• 1
  galatasaray sozluk yardim kampanyası amacı hakkari/çukurca' da bulunan şehit ütğm. adnan bahat lisesine yardım yapmaktır. * bu yardımın kapsamı başta öğrenci ihtiyaçları olmak üzere yaş grubu dikkate alınarak kullanmadığınız ama onların işine yarayacak eşyalarınız olabilir. gönderim yapmak ve bulunduğu yerdeki insanların katılımlarını organize etmek isteyen yazar arkadaşlarımın mesaj atması uygun olur. * tüm yazar arkadaşlarımızın katılımını bekliyoruz. bu kampanya hiçbir yerde yayınlanmasa bile sözlüğün sosyal sorumluluk sahibi olduğunu gösterecek ve en azından bir çocuğun daha mutlu olmasını sağlayacaktır. bence bu sözlük * * bir ailedir. bu olay cümle aleme kenetlenebildiğini göstermek için bir fırsattır.

  (bkz: katın)
  (bkz: katılın)
  (bkz: unutmayın)
  (bkz: unutturmayın)
  (bkz: çocuklar bizim geleceğimizdir)

  yoğun ilgi üzerine mutlu ve ağlamaklı edit :

  kalem
  kitap
  defter
  silgi
  kıyafet
  spor malzemesi

  gönderilebilir. * * *

  not : yardım amaçlı da olsa para kabul edilmediğini üzülerek belirtmek istiyorum. gelen mesajlara bakılırsa yardım miktarı bir okula yetenden fazla olacak ve diğer okullara paylaştırılacaktır. kendi bulunduğu yerde organizasyon sorumlusu olmak isteyen arkadaşların mesaj atması yeterlidir. maksat bireysel katkı değil sözlüğün birleşmesi ve çocukların daha mutlu olmasıdır.

  (bkz: mutluluk paylaştıkça artar.)

  şu ana kadar belli olan sorumlular ise,

  adana : disciple
  okula yerinde teslimat :harrycool
 • 4
  daha önce çok benzer bir kampanyaya katılmış, her bir çocuk için sabit birer paket hazırlayıp bir de içine mektup yazmıştık. iki ay sonra bazı çocuklardan aldığımız mektupların değeri paha biçilmez. belki de taraftarlığımızın ön plana çıktığı ortamızda sıra insanlığımızı göstermekte. böyle bir fırsat elimize geçmiş, bize elimizden geleni yapmak düşer.
 • 13
  artık ciddi bir şekil verilmesi gereken kampanyadır. gün itibariyle kampanya için seferberlik başlatılmıştır. galatasarayımızın adını hem ötelere daha bir gür duyurmak hem de türkiye'nin diğer bir ucunda bulunan kardeşlerimize bir el uzatmak için siz sevgili yazarlarımızdan kampanyaya katılmanızı bekliyoruz.

  aslında yapmamız gereken çok basit; bir kırtasiyeye gidip defter, kalem, silgi vs. şeyler alınabilir, galatasaray store'ye gidip yine defter ve benzeri okul mazemeleri alınabilir, çadırın hemen karşısında bulunan gs store outlet mağazasından lisanslı galatasaray ürünlerinden alınabilir ve bunlar güzelce bir koliye yerleştirilir.

  yardıma katılmayı düşünen yazarlarımız kolilerini hazırlasınlar, gerekli adres bilgilerini kısa bir süre sonra bildireceğiz.

  haydi, hep beraber, elele.
 • 15
  on dakika önce hakkari çukurca şehit jand. üst. adnan bahat lisesi'nden bir telefon aldım. telefonda müdür bey istanbul'dan gönderilen paketi beş kız öğrenci arasında bölüştürdüğünü, bu kızlarımızın köyden zorluk içinde okumaya gelen öğrencilerden birkaçı olduğunu söyledi. öğrenciler bana mektup yazmak istiyordu teşekkür etmek için! sonra iki tanesi ile telefonda konuştum. sanırım uzun süre "teşekkür ederim size ablacığım" deyişlerini unutamayacağım, genelde sadece ölüm kalımda ve galatasaray maçlarında sinirden ağlayan benim nadir döktüğüm gözyaşlarımdan döküldü gözlerimden. ne iyi bir şey yapmışız dedim, iyi ki yapmışız ve iyi ki devam ediyoruz.
  televizyonlarımız başında, rahat koltuklarımızda tenis maçı seyrettiğimiz için, bir sürü para ayırıp gönül verdiğimiz takımın maçlarına gidebildiğimiz için, öylesine dışarı çıktığımızda sırf beğendik diye bir formayı almaya bir anda karar verebildiğimiz için ne kadar şanslıyız düşündünüz mü hiç? belki bunları yapamayanlar var aramızda, öğrenci kardeşlerimiz var, zar zor geçinenlerimiz... ama yine de istisnasız hepimiz o çocuklardan daha şanslıyız, su getirmez bir gerçek bu. var olmak, bu ülkede bir yerlere gelebilmek için çabalayan kardeşlerimizin bu yüzden hep ihtiyacı var bizlere.
  bu duyguyu yaşamama vesile olduğu için harrycool'a teşekkür ederim. galatasaray sözlük adına altına imza attığımız en güzel şeylerden biridir bu kanımca. mektup elime geçtiğinde yazılanları sizlerle paylaşıyor olacağım. lütfen onlara uzanan el biz olalım.
 • 16
  katılımda bulunmak isteyen arkadaşlar, "sürat kargo"yu seçerler ise hem ekonomik anlamda hem de çukurca'ya kadar gitmesi için iyi bir seçim yapmış olurlar. iyi bilinen kargo firmaları malesef "hakkari merkez'den alsın birileri, çukurca'da şubemiz yok" diyor ve çok daha pahalı.
  akşam saatinde ayrıca sınıf öğretmenleri bir bayandan mesaj aldım, yatılı kalıyormuş çocukların yanında, onların mutluluğundan bahsediyordu. bir galatasaray taraftar platformu olduğumuzu ve başka paketler de alacaklarını yazdım, şu an sevinen çocuk sayısı beş iken bu sayıyı 50 yapmak bizim elimizde. özellikle erkek yazarlarımızın kullanmadıkları ( özellikle kışlık) kıyafetler ihtiyaçlarını görecektir, benim şimdiye kadar anladığım kadarı ile bayan yazarlarımızdan gidecek koli sayısı daha fazla, hadi ama erkek öğrencilerimiz de mutlu olsun. *
 • 17
  artık daha fazla katılan olması gereken kampanyadır. mevsim kış olduğu için kullanmadığınız kışlık kıyafetler, kırtasiye malzemesi açısından da defter ve kitap göndermeniz uygun olacaktır.

  tek istediğim olaya daha fazla katılım. çünkü koliyle sınıfa girdiğim zamanki gözlerdeki mutluluğu gördüm. size şunu anlatmak istiyorum. insanlar orada büyük şehirlerde yaşanan geçim sıkıntısını kat be kat daha fazla yaşıyorlar. üzerine iklim koşullarıyla mücadele ediyorlar. okula giden çocuklar ise yeterli kışlık kıyafeti olmadan ders dinlemek zorunda kalıyor. fazladan bir yardım kolisi çok şey fark ettirir. pozitif etkisini lamore del calcio' ya sorabilirsiniz...
 • 18
  sadece bir paket için bile şu ana kadar iki öğretmen ve bir öğrenci benimle iletişime geçti.

  öğrenciden aldığım mesaj:
  ------------------
  slm lamore abla * *, ben .... *. bize gönderdiğiniz yardımdan dolayı çok teşekkür ederiz. siz iyi bir insansınız.
  ------------------

  sınıf öğretmenlerinden aldığım mesaj:
  -------------------
  lamore hanım iyi akşamlar, ben çukurca sınıf öğretmenliği yapmaktayım. yaptığınız yardımları alan öğrencilerimiz şu an yanımdalar ve gözlerinin içi gülüyor. yatılı okuldayım ve bu akşam nöbet tutacağım öğrencilerimizin başında. her şey için çok teşekkürler.
  -----------------
  düşünün ki ne çok ihtiyaçları var. evinde verecek bir şeyler bulamayıp yine de yardım etmek isteyenlere defter, kalem almalarını öneririm. büyük koli yapamayanlar ise birleşebilirler sözlükteki arkadaşlarla.

  bu mesajlar gelmese, aramasalar belki de olayın gerçekliğini idrak edemeyecektim. görmesek de, üstünü kapasak da ülkemizde böyle bir gerçek var ne yazık ki! ve aramızda bu bölgeye ulaşımı olan, yapılan yardımın boşa gitmesini engelleyebilecek kontrole sahip bir arkadaşımız* var. bu fırsatı iyi değerlendirmek lazım.
 • 23
  elime geçen bir zarfın içinden beş mektup çıktı, buyrun sizler için iki tanesini buraya yazıyorum:
  ---------------------------------------------
  sevgili ablacığım,
  öncelikle nasılsınız, iyi misiniz? inşallah iyisinizdir, iyi olmanızı allah'tan temenni ederim. dünyada sizin gibi insanların olması bizi çok sevindiriyor. çünkü bu zamanda herkes çıkarı için çalışıyor. gönderdiğiniz hediyeleri çok beğendik. çok mutlu olduk. sizi çok sevdiğimi belirtmek istiyorum. allah sizi her daim mutlu etsin.
  sevgilerimle.

  ---------------------------------------------
  sevgili ablacığım,
  merhaba, nasılsınız? inşallah iyisinizdir. bizi düşündüğümüz ve bize yardımda bulunduğunuz için çok teşekkür ederiz. hepimiz çok sevinmiştik. sizinle tanışmayı çok isterdim. ben kendimi tanıştırayım. benim adım e.ö. çukurca lisesinde okuyorum. 2/a sınıfındayım, inşallah siz de kendinizi tanıştırırsınız. sizi seviyoruz.

  ---------------------------------------------

  üç mektup daha var, iki tanesinde fotoğrafımı istemişler. *