• 1
  sevgili moderasyon...
  kalbiniz kadar temiz bu sayfalara yazmama olanak sağladığınız için öncelikle teşekkürler.

  nasılsın?
  ben de iyiyim şükür. sınavlar filan uğraşıyorum işte...
  ya elimden geldiğince takip ediyorum sözlüğümü, iyi güzel...
  bazen sol frame'de sanatçıların, şarkıcıların, türkücülerin başlıkları açılıyor.
  filan takımın taraftarıdır denmesi yetiyor...

  ben de barcelona ile antrenman yapma mertebesine ulaşmış bir şarkıcı velet'in(castin biber tabi ki) başlığını açtım..
  neden sildin :(
  barcelona ile idmana çıkmış olması yetmez mi bizi ilgilendirmesi için :(
  filan takımın taraftarıdır deseydim de siler miydin :(

  kaldı ki şöyle bir şey var; başlığa girilen entryler sporla ilgili olduğu sürece obama'nın bile başlığı açılabileceği kanaatindeyim...
  sansüre karşıyım sözlük...
 • 3
  sevgili moderasyon;

  uzunca bir dönem bu mektubu yazmanın hayalini kurdum. ancak adresinizi bilmediğim içiz yazamadım*: ). sizin beni çaylak üye yapmanız sayesinde ve bu başlığa denk gelmem vesilesiyle size bu mektubu yazıyorum. gerçekten yazar olmak istiyorum. üniversite 4. sınıf öğrencisiyim. tt arena güney tribüne kombinesi olan iyi bir galatasaraylıyım. kalemim* keskin değildir. kimseyi rahatsız etmeden entryler gireceğime and içerim. n'olur beni yazar yapın. hatta çok yazıp gözünüzü yormayacağıma da söz veriyorum*

  sağlıcakla kalın...

  not: bu mektubu okuduktan sonra yakın, kimseye göstermeyin, beni rezil etmeyin lütfen.*
 • 4
  değerli moderasyon;

  halim abi 3. bir yazara yapılan fiili saldırıyı kınayan bir yazısı sebebiyle 61 gün ceza almış.
  ne yazdığını okuyamadım ancak bir yazar olarak önerilerim aşağıdadır;
  a. niyet çok önemli. yazarın amacı nedir. bir yazara fiilen saldırıyı kınamak niyeti hafifletici sebep olmalı.
  b. şayet yazdığı yazıda genelleme yapıp tüm taraftara yönelik bir hakaret varsa yazara edit ve düzeltme hakkı tanınmalı. edit ve düzeltme hakkı kullanılmaz ise o zaman ceza verilebilir.
  c. emsal olaylarda hangi cezalar verilmekte bilmiyorum. ancak 61 gün ceza oldukça ağır gözükmekte farklı konularda, farklı cezalar verilir ise sözlükte adaletin olmadığı çok rahatlıkla söylenebilir. adaletin olmadığı yerde ise bırakın yazı yazmayı nefes bile alınmaz.
  d. cezalar için moderasyon dışında hukukçu yazarlardan oluşan bir tahkim heyeti olmalı ceza alan yazara bu heyete itiraz etme hakkı tanınmalı.
  e. halim abi ile itiraz hakkı uygulaması başlanmalı verilen ceza tekrar gözden geçirilmeli.

  saygılar
  mturhan

  (not ben fiilen tahkim kurulu kurulur ise görev almaya hazırım halim abi örneğinde itiraz edilir ise ve yazı sebebiyle 61 gün cezayı az görürsem 161'e çıkarmayı da düşünebilirim. ancak itiraz etme hakkı tanınmalı itirazlar moderasyon dışında bir heyet tarafından incelenmeli, hem savcı hem hakim hem temyiz organı olmak moderasyona yakışmamakta)
 • 5
  değerli moderasyon;

  akıllı sistem ismi ile belirsiz kurallara dayanılarak, baş sağlığı mesajlarını veya ne dediler başlığındaki yazılara seri of veren ve tek amaci kargaşa çıkarmak olan veya küfürlü yazılar veya dalga geçen yazılar yazan yazarlar hakkında hiç bir işlem yapılmazken, sözlüğün 5. maddesine uygun davranan ve bu amacı yerine getirmek amacıyla of hakkını kullanan yazarlara ceza verilmesi kesinlikle adalete uygun değil.

  galatasaray'ın bayrağı için çok ciddi emek harcayan mocuishle'a verilen ceza ise hiç adil değil.

  adeletin olmadığı yerde nefes dahi alınamaz.

  sizlerden talebim ivedilikle cezasının kaldırılıp kaldırılmaması için aranızda bir oylama yapmanız.

  şayet aranızda bir oylama yapılır ise akıllı sistem yerine moderasyon karar verdi denebilir.

  saygılarımla,
 • 7
  değerli moderasyon;

  --- alıntı ---

  sözlükte son zamanlarda büyük tepki uyandıran tematik maç başlıkları hakkında yeni bir karar almış bulunuyoruz.

  --- alıntı ---

  (bkz: #1189477)

  teşekkürler. ancak büyük tepki uyandıran tematik maç başlıklarını of verip akıllı sisteme takılan yazarların cezalarının da (sayısı belli değil) bu vesileyle kaldırılmasını lütfen değerlendirin.

  saygılarımla,
 • 8
  sevgili moderasyon;

  artık galatasaray sözlük birçoğumuz için önce bağımlısı yapıp sonra geldiği son noktayla süründüren bir bağımlılık gibi.

  ulan eskiden sözlük filan yoktu hayatımızda öyle de yaşıyoruz. ama moderasyon kurduğun sözlüğe bağımlı olduk.

  şimdi galatasaray yazma krizimiz geliyor. bize kokainimizi vermiyorsun. yalvartıcak mısınız ? allahaşkına atın şu bleach'i. hakarette etti. hak etti. biz her zaman ki gibi çoğunlukla galatasaray ve biraz da spor konuşacağımız sözlüğümüzü istiyoruz.

  önce bu haline bağımlı yapıp sonra yeni haline alışacaksınız demek doğru değil.

  kendi adıma bleach'in atılıp huzurun sağlanması durumunda bir daha hiç bir yazarın nick altına polemik yaratma ihtimali olan bir entry girmeyeceğime, aynı fikirde olmayan arkadaşlarımı fikirlerine sonsuz saygı duyacağıma, uslu uslu anayasada söylenildiği gibi çoğunlukla galatasaray biraz da spor yazacağıma yemin ederim.

  atın şu bleach'i. bizi bağımlısı yaptığınız sözlüğümüzü bağımlısı olduğumuz haliyle geri verin bize.
 • 12
  sevgili moderasyon,

  şimdi görev sende. sözlüğümüze (bkz: #1273509) gibi bir haber düşmüş.

  işte bunun için diyorduk dışarıda olup bitene kayıtsız kalıp biz spor sözlüğüyüz boyutunda takılmak içinde bulunduğumuz günlerde imkansız diye. al işte bak. bir yazar arkadaşımızın kuzeni yitip gitti.

  sizden rica ediyorum. ''aman melo başlığına entry girip en üstte tutalım'' diyenlere inat bugün sözlüğün en tepesine (bkz: #1273509) yazıp olaylar kısmına da bir başsağlığı mesajı yayınlayın.

  yine aynı şekilde kontrpiyede kalan adam kardeşimizin kuzeni içinde üzüldük, kahrolduk. onu da unutmayıp rahmet dilemek size yakışan olacaktır.

  sen söyle moderasyon hangi can melo'dan daha değerli ? ya da bir yakınımız daha eli sopalı, bıçaklı 20 kişinin arasında kalıp can vermesin diye melo'dan vazgeçer misin ?

  melo konuşmak gerçekten içinden geliyor mu moderasyon ?

  edit: bu entry'nin yazılırken olaylar kısmına başsağlığı mesajı yazıldığını görüp rahatladım. ama bu entry sadece olaylar kısmında başsağlığı mesajı yayınlansın anafikirli bir entry olmadığından silinmeyecektir.
 • 13
  sözlüğün yenilenmeden önceki eski versiyonunda ü, ö, ı, ğ, ç, ş gibi türkçe harf butonları vardı, sözlük yenilendikten sonra bu butonlar kaldırıldı.

  geri getirilemez mi acaba bu butonlar? yurtdışında yaşıyorum ve yabancı klavyeden entry girerken bu harfleri kopyala yapıştır yapmak zorunda kalıyorum. bu da kısacık bir entry girecekken bile epey bir zamanımı alıyor.

  teşekkürler.