• 16368
  en ufak puan kaybında nefret kusuluyor sözlükte. eleştiri falan değil yazılanlar. insan şüphe ediyor gerçekten galatasaraylı mı bunlar diye. sayılarıda oldukça fazla maalesef. puan kaybettiğimiz maçlardan sonra bunlar yüzünden eleştiri yazmayı bırak sözlüğe girip birşeyler bile okumak istemiyorum.

  oysa ki çok güzel analizler yapan yazar arkadaşlarımız var. puan kaybettiğimiz maçlardan sonra nefret kusanlar yüzünden gerçekten analiz yapan, eleştiren yazıları da okumaktan mahrum kalıyoruz.
 • 16370
  şuradaki eleştirilere dayanamayanlar muhtemelen sosyal medya hiç kullanmıyorlar. çünkü burası cidden galatasaray taraftarının antulaşmadan fikirlerini yazabildiği tek sosyal medya platformu. buranın net kuralları var, ortalama üstü bir taraftar-yazar profili var. gerçekten fark yaratıyor.

  sözlükte nefret kusan yok mu? var. ama her bir eleştiri karşısında aşırı korumacı tepki gösterip sözlüğü tek tipleştirmeye çalışanlar da var. bence iki durum da tehlikeli. her şeyin dengeli olanı makbul. sözlük moderasyonu da şu ana kadar o dengeyi sağlıyor bana göre.
 • 16371
  10 sene önceki halini çok özlediğim.

  son dönemlerde iyiden iyiye toxic bir hal almaya başladı.

  troller hep vardı da, bu kadar etkili değildi. birçok iyi yazar yazmayı bırakınca veya az yazmaya başlayınca, taraftar yapısının da değişimiyle birlikte, belki entry sayısı çok arttı ama kalite azaldı.

  şurada yazan bazı tipler var ki şımarıklığından, antipatikliğinden, pesimistliğinden, mutsuzluğundan, negatifliğinden insanı hayattan soğutur.

  gerçek hayatta bu tiplerden uzak olun, kadın-erkek fark etmez, sizin de enerjinizi sömürürler.

  şampiyonlar ligi'nin tadını çıkarmak, biraz daha yapıcı olmak, keyif almak, sakin kalmak bu kadar zor olmamalı.
 • 16372
  bir cok yazarinin galatasaray sevdalisi oldugu, ama cok az yazarinin futboldan gercek anlamda anladigi sozluk.

  cocuklugumda kahvedeki dayilarin "hasan sas bitmis artik yollayacaksin amator lige gorsun gununu" dedigi gunu hatirliyorum, o gun ne hissettiysem cocuk halimle, bugun bu sozlukte o duygulari hissediyorum.

  tamam hepimiz seviyoruz galatasaray'i da, insana anayasal hak olan ifade ozgurlugunun gerekliligini sorgulatiyorsunuz insanlara.
App Store'dan indirin Google Play'den alın