• 16351
  bu sözlükte belli başlı adamlar var. olaylar olumluyken yazmayan ama olumsuz durumda başlık başlık koşturan. sözlük yönetimi bu adamlara önlem almazsa gideceği yer ekşi sözlük olur. şimdi beni burda biatçı, şucu, bucu olarak yaftalıyorlar. yok efendi yok en galatasaraylı sen değilsin. ben de değilim hiçbiriniz değilsiniz. bu kulübe emek verenler. fatih terim, metin oktay, fernando muslera, gheorghe hagi... sözlük yönetiminden bu konuda bir adım bekliyorum.
 • 16352
  ciddi ciddi trol dolu olduğunu düşünüyorum. bir başarısızlıkta, bir hatada hemen ortaya çıkan ama iyi bir durumda asla yazmayan bir güruh var.

  mesela üç gün önce samsun maçında kerem iki gol bir asistle oynadı. o zaman sesi çıkmayan bazı dilsizler, dün iki gol kaçırınca hortlayıp kerem'i çöp ilan ettiler. şampiyon olunca bir kelime yazmazlar, bir maç berabere kalınca ooov zaten erden timur şöyle böyle.

  galatasaraylı değilseniz defolup gidin. öyleyseniz, dost sadece acı söylemez, iyiyi de söyler, destek de olur.

  (bkz: 16 eylül 2023 galatasaray samsunspor maçı)
  (bkz: 20 eylül 2023 galatasaray kopenhag maçı)
 • 16354
  özellikle maç başlığı girdilerinde “niteliksiz entry” kavramını tekrar gözden geçirmesi gereken sözlük. kahvehane ortamı oluyor maç başlıklarının altı. sözlük için tıklanma sayısının da önemli olduğunu anlayabiliyorum reklam gelirleri için. ancak bu durum kaliteden oldukça ödün verilmesine sebep oluyor. ayrıca, özellikle sözlüğü takip eden sporcularımız, ya da burada okuduklarından etkilenip stadyuma giden renktaşlarımız aracılığıyla galatasarayımıza zarar veriyor.

  sözlüğün kullanıcı sayısı daha azken oynanan maç başlıklarına giriyorum bazen takıntılı bir keyif alarak bundan. maç sırasında en fazla 2-3 sayfa entrynin yazıldığı maçlar var kaybettiğimiz. onlar da teknik taktik detaylarla ya da istatistik bilgileri ile birlikte yazılmış şeyler oluyor genellikle. sözlükler bir kişisel yorum aktarma merkezleri değildir, konuya dair bilgin varsa ilgili başlıkta bunu belirteceği yazılar yazması beklenir yazarların. bu haliyle adını galatasaray sözlük değil de; twitter galatasaray özel gibi bir şey yapmak daha mantıklı. ben kaçan pozisyonun ardından “o da kaçar mı be” yazan birinin girdisini okumak istemiyorum. çünkü böyle yorum yaparak futbol izlediğimde sanırım 15 yaşındaydım en son.
 • 16355
  takımın her maçı kazanması gerektiğini düşünen yazarları barındıran sözlük. bir maçta geriye düştük mü eyvah eyvah. okan hocanın hatalı ilk 11 çıkarmasından tutun hangi taktikle oynanması gerektiğini söyleyenler bile var. biraz rahat olunması gerekiyor. yeneriz yeniliriz bunlar olağan şeyler. eleştirmek, eleştirilmek bu işin doğasında var. ama bunun bile bir sınırı olmalı. hakaretamiz kelimelerle buraya yazıp ortalığı yangın yerine çevirenlere moderasyon kesinlikle el atmalı.
 • 16359
  muhtemelen sözlüğün tarihi kadar eski bir okuyucu ve yazarım. bu süreçte çok iyi zamanlar da gördük çok kötü zamanlar da. ama ben hiç bir dönem şu son iki yıldır sözlükte yapılan futbolculara, teknik heyete, ve futbolculara saldırıyı hiç görmedim. ben bir taraftarım. benim tarafım galatasaray. ve bir galatasaray taraftarı olarak artık trol mü dersiniz, kanatlı mı yangıncı mı bilmiyorum ama bu tayfanın sözlüğü getirdiği durumdan hiç hoşnut değilim. ben analitiklikten uzak, öfke dolu, asla galatasaray'ın iyiliğini düşünmeyen, herkesi kötüleyen, hiç bir şeyi beğenmeyen güruhun yazdıkları şeyleri okumayı istemiyorum.
 • 16360
  bir ban tusu getirilmesini onerdigim platform. eger belli sayida kisi (100 vs neyse o), surekli negatif basan bir yazarin banlanmasi icin oy verirse uyarilsin; devam ederse banlansin. demokrasi ve fikir ozgurlugu, olgunlasmamis toplumlarin elinde demagoglara, agresorlere ve manipulatorlere alan aciyor. bu plarformun kamuoyu olusturma gucunu de dusundugumuzde, demokratik bir yaklasimla belli bir seviyeyi koruyabilecegimizi dusunuyorum. bu gucu sadece moderasyona birakirsak, o da otokrasi olur. ama biz oylarsak, kolektif bilgelik ve olgunluk uzun vadede kendini gelistirerek surdurecektir.
 • 16361
  puan kaybedilen maçlardan sonra girmek istemediğim canım sözlüğüm. yani her puan kaybından sonra kurban seçilen futbolcular var, illa istiyorlar ki birileri hemen asılsın kesilsin, biraz soluklanın arkadaşlar ya. hepimiz kulübümüz için en iyisini istiyoruz, zevkli göze hoş gelen oyun görmek istiyoruz ama bunlar ha deyince olmuyor maalesef.

  kendi kustuğunuz nefretiniz yüzünden iki satır adam akıllı yazılar okumak isteyen bizleri de soğutuyorsunuz.
 • 16362
  demokrasi kadar galatasaray faşizmi ile yönetilmesinin daha iyi sonuçlar verme ihtimali yüksek olan sözlüğümüzdür. her sese tahammül edilecek diye bir şey yok. stadda takımını, topçusunu ıslıklayan-yuhlayan nasıl bundan sonra artık çeşitli yaptırımlara maruz kalacaksa o tarz vb zihniyetin buradaki temsilcileri veya trolleri de buranın yaptırımlarına maruz kalmalıdır diye düşünüyorum.
 • 16363
  aslında burada özelden tartıştığımız bazı konuların ayyuka çıkması da var.
  ajans, sızıntı, troll, başkasının huzurunu kaçırma vs. sebeplerle felaket yangın yapan bir kitle var. bu sebeple maçlarda hiç telefonu yanıma almıyorum. hatta akşamına da az giriyorum. bu sebeple girmeyi ve okumayı bırakan birkaç kaliteli yazarı da tanıyorum.

  mesela murat* ile görüştüm geçtiğimiz hafta, dedim ne zamandır konuşmuyoruz ne yapıyorsun ?
  bu yangıncı ve olumsuz kitleden dolayı girmiyorum diyor.

  belki de "yavaş mod" açmalıyız sözlükte - maç günleri sakin kafayla giri için. "ban" olayı da önemli. kriptoların ekran resimleri ile kayda alınması da önemli.

  bazı tezcanlı yazarlara tavsiyem sosyal medya gazı ve maç heyecanıyla yazdıklarını depolayıp, ertesi gün tekrar okuyup göndermeleri. maç esnasında yazılan çoğu giri okunmuyor merak etmeyin.

  sadece galatasaray'ın zarar görmesi için çalışan ajanslara, whatsapptan emir alan satılık kalemlere yarıyor bu tantana. bu karambol ile etkileşim kasan sözde sosyal medya ç.ü.k (çok ünlü kişileri)'leri gerçek hayatta bir b*k değil. sizin sayenizde para kazanıyor, sizi sinirden deli ederek, gününüzü p*ç ederek kazanıyor.

  prim vermeyin bu çapsızlara...
 • 16364
  adini maalesef galatasaray skor sozluk olarak degistirmesi gereken sozluk.

  insanlar eskiden buraya uye olmak icin cabaliyordu, simdi ise troll, yanginci taraftar vs sebebiyle ugramiyor bile. mac basligina bakiyorsun %70 niteliksiz entry, forum tarzi entry vs dolu.

  20 eylül 2023 galatasaray kopenhag maçında ilk yarim saatte sans yanimizda olsa skor 4-0 olacakti ama olmadi sonrasinda da hata ve konsantrasyon kaybi neticesinde 0-2 geriye dustuk. ondan sonra acin okuyun ne okan hoca kaldi ne erden timur ne icardi ne kerem. allah askina yalvariyorum artik maasli troll degilseniz az insaf ya.

  on edit : basligin genel hali vs gibi sebeple ihbar edeceklere simdiden selamlarimi iletiyorum. 10 dakika bile entryim okunsa derdim anlasilsa bana yeter.
 • 16365
  sadece galatasaray ve spor üzerine içeriklerin olduğu bilgi kaynağı, sözlük.

  (bkz: #3728925) no'lu entry'nin ilk cümlesine baktığınız zaman sözlüğün geldiği tahammülsüzlüğün antu seviyesine çıktığını görebilirsiniz.

  eskiden keyifle okuduğum, yazdığım sözlük'e artık eskisi kadar hevesli olmadığımı fark ettiğim için bu entry'yi girme gereği hissettim.

  bir insan hür iradesiyle konuşmadan önce 50 kere telkinde bulunmamalı. bulunuyorsa, bir sıkıntı var demektir.
 • 16366
  aman takım eleştirilmesin, aman yönetici zinhar eleştirilmesin adı altında aziz yıldırım dönemi antusuna dönmesi arzu edilen sözlük. kurallar dahilinde takımı ve belli kişileri övmek normal olduğu gibi, beğenmemek ve eleştirmek de gayet normaldir. canınızı sıkan şey sözlüğün hali değil takımın hali. bunu kabullenip söylemiyorsunuz diye söyleyenlere karşı harekete geçilmesi, susturulmaları isteniyor. ondan sonra türkiye niye böyle? niye acaba?
App Store'dan indirin Google Play'den alın