• 1
  1.mektup

  birinci mektup olduğuna göre, sırada diğerleri de var demektir. :)

  -transfer edeceğimiz futbolcuları siz bulun. menejerlerin tavsiyesiyle futbolcu transfer ettirmeyin.

  -yöneticilerin ricası ile futbolcu almayın.

  -teknik direktörlerin tavsiyesi ile futbolcu aldırmayın. yani alınacak futbolcuyu siz bulun, td'e sadece o futbolcuyla ilgili görüşünü sorun.

  bunlar ana ilkeler. şimdi gelelim galatasaray özelinde bu sezon yapmamız gereken şeylere.

  -sözleşmesi biten hiçbir futbolcuyla yeniden sözleşme yapılmamalı. (hamit, sabri, emre vs.)

  -selçuk ya da poldi iyi rakam bulunursa satılmalı. (özellikle çin'e satılmaları hedeflenmeli) buradan elde edilecek rakamla dört futbolcu alınmalı.

  -iki futbolcu ön libero'ya, iki futbolcu ise forvete. şu anda ön liberomuzda savunma gücü yüksek defansif bir futbolcumuz yok. chedjou ve donk sadece birer saçmalıktı ve artık sona erdi. hücuma yönelik ön liberomuzda yok. bilal yedek ollabilir ama ilk onbir oynayabilecek ofansif bir oyuncumuz yok. örneğin beşiktaş'da oğuzhan ve tolgay var, hatta veli var ama bizde sadece 33 yaşındaki bilal var.

  -forvet hattımız bomboş. birisi 1. sınıf iki fervete ihtiyacımız var. birinci forvet, gerekirse fernando torres tipi, bonservissiz ama tecrübeli biri olabilir. ikinci forvet mutlaka 25-28 yaş aralığında genç biri olmalı. emre güral olabilir ama yıllık ücreti linnes'den yukarda olmamalı.

  -sol bekte dönerse telles ve yedeği carole olur. sağ bekte linnes'te ısrar edilmeli, semih yedekte tutulabilir. tarık çamdal ya satılmalı ya da kiraya verilmeli.

  -stoperde ilk tercihlerimiz koray ve denayer olmalı. (denayer satın alma opsiyonu ile tekrar kiralanabilir) chedjou, donk ve hakan yedek olabilir. donk zorunlu hallerde ön liberoyu yedekleyebilir. şu anda yeni bir stoper almamız mantıklı gözükmüyor. ihtiyacımız yok değil ama ffp ve diğer ihtiyaçlarımız buna izin vermiyor.

  -kanatlarda sinan, dönerse bruma, yasin, olcan ve poldi ile sezonu görürebiliriz. ancak bonservisi olmayan joel campbell alınırsa ballı kaymak olur.

  -forvet arkasında sneijder olur, yine bilal onu yedekler. (bilal hem ofansif ön liberoyu hem de forvet arkasını yedekleyebilir) bu mevkiye üçüncü bir oyuncu şart ve en iyi isim blerin cemaili. cemaili hem forvet arkası oynayabilir hem de ofansif ön libero.

  -teknik direktör olarak jan olde riekerink ciddi ciddi düşünülebilir. öyle pahalı ve lüks arayışlarına girmeye gerek yok. zidan ve daha nice örnek gözümüzün önünde. sezon sonuna kadar inşaallah daha da güzel işaretler verir. üstelik sneijder avantajı var.

  şimdilik bu kadar. mektubuma son verirken büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden ahjfxjfhhsah...