• 4
  galatasaray futbol şubesinin geçirdiği başarısız dönemlerde bilgisizlik ve diğer irrasyonel sebeplerden dayanaksızca suçlanan , hala türkiye'nin en başarılı ve parlak gençlerinin sınav sonucu girebildiği galatasaray lisesinin mezunlarının üye olduğu, son yıllarda galatasaray üniversitesinin mezunlarının da kabul edilmeye başlandığı , levent'te konuşlanmış lokalde bulunan dernek.

  bu arada bunun dışında türkiyede ve yurtdışında onlarca galatasaray lisesi mezunlar dernekleri istanbulda ki bu dernekten organik olarak ayrı ve bağımsızdırlar.

  ayrıca mezunlar dernekleri ve spor klübü de birbirinden organik olarak tamamen bağımsızdır. sadece ikisinin bazı üyeleri ortaktır, ama tamamen hukuksal ve organik olarak ayrı platformlardır. dernek mezunu olup klübe üye olmayan ve sporla ilgilenmeyenler olduğu gibi, klüp üyesi olupta derneğe üye olmayan bir sürü mezun da vardır. ayrıca dernek yönetimleri çoğu yıllar klüp yönetimine mesafeli ve eleştirel yaklaşır, ayrıca üyeleri klüp başkanı olduğu yıllarda en büyük ve sert muhalefeti de yaptıkları vakidir.

  türkiye'nin hala en başarılı, en çağdaş ve en şerefli klübü galatasaray klübünün futbolda ve diğer branşlarda başarılı dönemler geçirdiğinde '' yaşasın mezunlar derneği, bu başarıyı onlara borçluyuz '' demek ne kadar saçma ve akıl dışıysa, başarısız dönemler de ''kahrolsun mezunlar derneği, herşeyin sebebi onlar''' demek o kadar saçma ve akıldışı.

  ekleme: yukarıdaki bu bilgiler son 25 yılın özetidir. genç arkadaşların irrasyonel yaklaşımla yapılan kulaktan dolma suçlamalarla değil, doğru bilgilerle bilgilenmesinden yanayım. bu arada sözlükte yaş sınırına karşıyım, kurallar dahilinde ve alım nitelik kriterlerini karşılaması kaydıyla, tüm galatasaraylıların üye olmasından yanayım , özellikle genç galatasaraylıların, kurallara saygı göstermek kaydıyla , katkılarının büyük olacağına inanıyorum. ama aksi durumda, eğer yaş sınırı yükseltilirse , şahsım adına etkilenmeyecek olsam da üzüntü duyarım.
 • 5
  bakin benim bu derneğe karşı herhangi bir garezim yok. olamazda zaten. hatta başlığını açarken varlığından bile haberim olmadığı bir dernekti. benim kizdigim nokta ''galatasaray spor kulübünün'' bu mantıkla yönetilmesidir.

  bazı yanlarını begeniyorum hatta kimse elinde bir çuval parayla gelip galatasaray yönetiminde söz sahibi veya başkan olmamalidir. fakat bu sekildede olmamalidir. bugün dünyanın en koklu futbol ekolune sahip olan takımlara bakin bayern münih'e veya barcelona'ya hepsinin yönetimlerinden eski efsane futbolcuları sorumludur. (bayernde daha çok söz sahibiler)
  ama birde bu tarafa bakıyoruz faşist derecede muhafazakar bir yapi onumuze çıkıyor. ve ben bundan gerçekten s-ı-k-ı-l-d-ı-m.

  abi neden hep en sevdiğimiz oyuncular ya? neden bütün taraftarın yaka silktigi oyuncular sözleşmesi bitmeden gitmiyor ama en sevdiği topçular hep sorunlarla anılıyor ? neden malum takima 6 şaibeli, 8 penalti çalınırken kimsenin sesi çıkmıyor ?
 • 6
  ya acil olarak kurulup galatasaray spor kulübünden tamamen bağımsız bir yapı olarak hayat bulacak, ya da galatasaray lisesi mezunu olmayan 30 milyon insan olarak biz gidip kendi spor kulübümüzü kuracağız.

  bu işin üçüncü bir yolu yok. 23 mart 2019 galatasaray olağan mali genel kurulu bunu 500. kez kanıtladı.

  umarım bu işin adı hemen konur, olası yeni yapılanmalar kısa sürede çözüme kavuşur. belirsizlik hepimizi yoruyor.