• 452
  ülkemizin kültürel ve eğitim açısından en önemli kurumları arasında yer alır. şahsi fikrim eğitim kurumu olarak kalmasıdır.
  yıl olmuş 2018 hala kulübü sadece burada okuyan, annesi, babası okumuş kişiler yönetiyor. işin ilginci hangi takımı tuttuğuna bakılmaksızın sadece lisede okuması yeterli oluyor.
  galatasaray bir grubun oyuncağı olmaktan kurtulmadıkça ne uzar ne kısalır. kulübümüzün gelişmesinde, kötü yönetilmesinde kendileri birinci dereceden sorumludur. milyonlarca avro zarar ettiren kişileri, kulübü avrupa' dan men ettiren kişileri ibra ederler. çünkü onlar liselidir.
  galatasaray lisesinde etkili olan kişiler için tek önemli şey kulübün başkanı liseli olsun, sözümüzden çıkmasın yeter, kulübü batırsa da umurlarında değildir. çünkü onlar için galatasaray demek menfaat kapısı demektir.
  galatasaray liseden kurtulamaz, lisede kanımızı emmeye devam eder. oyuncaklarını ellerinden bırakmaya asla niyetleri olmayacaktır.

  çok yaşasın! galatasaray' ı menfaatsiz sevenler!
  çok yaşasın! fikri hür, vicdanı hür, irfan hür galatasaraylılar.
 • 457
  bilerek ve ya bilmeyerek, sebepli ve ya sebepsiz yaratmış ve sahip olduğu sistemle galatasarayda tek adam başkan çıkmasına izin vermeyen kurum. ünal aysal tek adam olmak istedi gönderdiler, şu an potansiyel başkan olmak isteyecek abdürrahim albayrak gibi biri başkan olamaz çünki liseli değil. beşiktaşda fikret orman, fenerbahçede aziz yıldırım ve ali koç tek adamlar. bizde ise galatasaray lisesi sebebi ile kuvvetler ayrılığına dayalı bir başkanlık modeli var. denetim üst düzeyde. bu da bizi daha sağlıklı bir kurum yapıyor.
 • 459
  sosyal çevrem itibariyle bu lise mezunu çok insan tanıdım, hem okudukları dönemde hem de okuduktan sonra.

  biz de başka dünyada yaşıyoruz ama bu arkadaşlar başka galakside yaşıyor o kesin.

  bırak galatasaray kulübü üzerinde söz sahibi olmayı, hiçbirine küçük bir bakkal bile emanet edilmez.

  arkadaşlık-devrecilik-akrabalık ilişkileri dışında oluşan herhangi bir sosyal çevrede veya profesyonel bir işte tutunabilmeleri imkansız.

  gel gelelim galatasaray kulübünün anahtarı ellerinde, umarım bu zihniyetten kurtuluruz.

  galatasaray devrimi zamanı gelmiştir.
 • 460
  sosyal çevrem itibariyle bu lise mezunu çok insan tanıdım, hem okudukları dönemde hem de okuduktan sonra.

  amerika'da dunyanin en buyuk danismanlik sirketlerinden tut, ingiltere'de 30 yasinda direktor olanlari var. startup kurup paranin bi taraflarina koyanlari var. yurtdisinda otomobil sirketlerinde uzman muhendisleri var. ve bunlarin hepsi fen-matematik sinifindan cikanlar.

  fransiz liseliler normalde sosyal ve iktisadi bolumlere gore fen-matematik kismi basarisiz olan liselerdir, gerisini siz dusunun yani.

  demek istedigim, 3-5 kisiyle bir kurumu olcmeye kalkmayin, oyle adamlar var ki sizin hayalinizdeki kariyeri 30 yasinda yapmistir, 10 yillik kazancinizi 1 yilda yapiyordur.

  bu topa girmeyin cok uzulursunuz.
 • 461
  son dönemde "kafatasçı zihniyet"in yuvası olarak gösterilen eğitim kurumu.

  ancak bir kurumu toptan "kafatasçı" olarak yaftalamadan, kuruma karşı komple nefret duymadan önce kendimize şu soruyu da sormamız gerekir; "acaba ben de kafatasçı mıyım???"

  ırkçılıkla mücadele ederken dozunu kaçıranlar bir gün kendilerine baktıklarında "ırkçı"ya dönüştüklerini görürler.

  not: galatasaray liseli değilim.
 • 462
  sene 1992'de, anadolu lisesi sınavındaki birinci tercihim olan lise. asilden ikinci tercihimi kazanmış, ön kayıdımı yaptırmıştım, galatasaray lisesi'nde ise 278. yedek konumundaydım. yedek listelerin yerleştiği haftanın, son gününün son saatine kadar ailemin yarısı kaydımı aldırmak üzere asilden kazandığım okulda, yarısı da hemen kayıt yapabilmek için, belki sıra gelir ümidiyle galatasaray lisesi'nde bekledi. cuma akşam saat 5'e kadar bekledik, ama maalesef yedeklerde 200'üncüye gelmeden kayıtlar doldu. 11 yaşındaydım ve çok da iyi bir okul kazanmış olmama rağmen çok üzülmüştüm. okul gömleklerinde bile çok sevdiğim sarı-kırmızı renkler vardı çünkü.

  o yıldan sonra da liseli arkadaşlara hep gıptayla baktım, içten içe kıskandım hatta. sizin tanıdıklarınızı bilmiyorum, ama benimkiler hepsi pırlanta gibi çocuklardı, hem bilgili ve eğitimli, hem sosyal ve girişken insanlardı.

  güncel ne yaşanırsa yaşansın, ben bu büyük kulübün kurulduğu liseyi çok önemsiyorum. bu kulübü neden destekliyorsanız, hangi başarısı ile övünüyorsanız, direkt liseli olmaslar bile hangi sporcusuyla veya teknik adamıyla gurur duyuyorsunuz, altında lisenin gücü var, lisenin vizyonu var. bir sınıfından "bir renge ve isme sahip olmak, türk olmayan takımları yenmek" gibi bir vizyonun aşılandığı bir liseye saygı duymamak mümkün mü?

  her kurumda iyiler-kötüler, doğrular-yanlışlar olur bunda hemfikiriz. ve evet galatasaray spor kulübü, galatasaray lisesinden yönetilmek için fazla büyük, açılmalı, daha güncel bir şekilde yönetilmeli, bu konuda da hemfikiriz, ve bu konuda çalışmalıyız.

  ama lütfen artık liseyle ilgili kelimelerinizi seçerken biraz saygılı davranalım, lütfen.
 • 463
  sosyal çevrem itibariyle bu lise mezunu insan tanımadım, hem okudukları dönemde hem de okuduktan sonra.
  start up kurup parayı hoplatmaları, ya da 30 yaşlarında dünyanın en büyük şirketlerinde söz sahibi olmalarını ayakta alkışlıyorum, şaka lan şaka zerre umurumda değil. 10 yıllık kazancımızı bir yılda yapıyorlarmış. abi helal olsuuuun. şaka lan şaka. bana ne abi? isterse bir günde kazansın. bana ne galatasaray lisesinden. bağcılar endüstri meslek lisesi neyse orası da o benim için. sadece galatasaray genel kurulunda konuşma yapanlara bakıyorum. ve hayattan soğuyorum. fazlası beni ilgilendirmez. en azından bağcılar meslek lisesi gündemde değil, kendi halinde takılıyor. yani daha saygı duyulası bence.
 • 464
  galatasaray spor kulubu ile resmi baglantilari ve ayricaliklari kaldirigi gun galatasaray spor kulubu hem prangalarindan kurtulacak hem de lisesiler ayricaliklari kalktiginda spor kulubune ugramaz olacaklar. bir spor kulubunun boylesine statik ve bagnaz bir dernege bagli olmasinin akil alir yolu yoktur. esim besiktasli ama kulube uye yaptim diyen baskana binlerce oy yagdirirlar.
 • 465
  sosyal çevrem itibariyle bu liseden birçok kişi tanıdım ve şu an hâlâ tanıyorum. kimisi uçabiliyor, kimisi gelecekte ne olacağını görebiliyor, kimisi nesnelere temas etmeden o nesneleri hareket geçirebiliyor ve daha neler var neler.

  öyle mükemmel bir lise ki bu galatasaray lisesi anlatamam yani, mezunları sizin ömrünüzde kazanamayacağınız parayı bir ayda kazanıyor, pis fakirler sizi. kim oluyorsunuz da koca galatasaray lisesi'ne laf ediyorsunuz. orası kâbe ve mescid-i aksa sonrasında gelen kutsal bir yer, hem laf etseniz de olan size olur. geçen liseli olmayan bir arkadaşım liseye laf ederken kendisini uyardım dinlemedi ve tam lafını ederken felç geçirdi. cidden bunların hepsi gerçek. siz inanmayın daha.

  galatasaray lisesi var ya piuuu, olaylar olaylar.

  istediği kadar iyi olsun. gidip amerika'da falan para kazansınlar, bulaşmasınlar galatasaray spor kulübü'ne.
 • 467
  kafatasçı lisecilerin yaptıklarına kurban edilmemesi gereken güzide eğitim kurumu.

  kulübün altını oyan liseciler hakkında ki görüşlerimi az çok biliyorsunuz. en sert ve hatta burada çok tercih etmediğim kelimelerle fikirlerimi beyan ettim silinmeyip kalanlar orada duruyor.

  ülke olarak eğitime zerre kadar değer vermiyor, eğitimli insanlarla dalga geçmeyi marifet biliyoruz nedense. yapmayın.

  galatasaray lisesi eğitim kalitesi ülke standartlarının üzerinde bir okuldur.

  galatasaray spor kulübüne üyelik konusunda ki ayrıcalıkları ise utanç vericidir. bu eğitim kurumunun asli görevi galatasaraylı yetiştirmek olsa tamam diyeceğim ayrıcalıklı olsunlar ama burası kara harp okulu değil mezun olan direk kulüpte görev almıyor sonuçta. ve bu okula kayıt olmak için galatasaraylı olma şartı da aranmıyor. okula kayıt sırasında hiç bir anlamı olmayan galatasaraylılık "bakın burası çok önemli" (bunu yazdıktan sonra damat berat gibi ellerimi birleştirdim) neden bu arkadaşlara mezun olduktan sonra kulübe üye olmakta bir ayrıcalık sağlıyor? bırak mezuniyeti iki sene okumaları bile yeterli.

  bunu her zaman ve bu arkadaşların olduğu her ortamda dile getirdim. alakasız yanıtlar ve daha kötüsü "kulübü herkese açarsak ne olur biliyor musun" saçmalıkları ardı ardına geldi.

  ben bu kulübe üye olmam, taraftar olarak kalıp öyle öleceğim tövbeliyim orası ayrı ama liseli olmayıp bir şekilde kulübe üye olanlar bile üye olduktan sonra bu üyelik konusunda evrim geçiriyorlar, liseli gibi düşünmeye veya bu konuda sessiz kalıyorlar asıl düşünülmesi gereken bu.
 • 468
  türkiyenin 500 küsur senelik en eski ve köklü eğitim kurumu, galatasaray klübünün kurulduğu ve geliştiği çatı, hali hazırda herkese açık bir sınavda türkiyenin en başarılı çocuklarını seçip hala batı medeniyeti ve çağdaşlığı ile eğitip klübe kazandıran eğitim kurumu.

  galatasarayın diğer klüplerden en büyük üstünlüğü işte bu çok üstün nitelikli insan kalitesi ve lisenin getirdiği medeniyet, gelenek ve kültür standartıdır. ama aynı zamanda bir duygu , bağlılık ve sportmenlik ruhudur. lise mezunu olmak bunun garantisi olmadığı gibi, lise dışından olup bu çıtanın ve seviyenin en üstünde olmak da son derece mümkündür. eğitim kurumuna dayanan bu yapısı başarlarıyla gelen organizasyon ve taraftar gücüyle türkiye'nin açık ara en iyi ve başarılı klübüdür. lise ile arasındaki bu güçlü bağ her zaman varolacaktır, çünkü dnasıdır, özüdür, çekirdeğidir.

  fakat klübün gelişiminin önündeki en büyük engellerden birisi, liseci tabir edilen ama lise değerleriyle alakası olmayıp çeşitli ilişki ve çıkar gruplarıyla içiçe olan insan topluluğudur (bu oluşum içinde lise mezunu olmayan birçok insanda vardır ayrıca) bu grup lise kalkanı altına girip mezunların bile bir kısmını da etkileyip klüp içerisinde pozisyon ve çıkar konumlaması peşindedir. bu grup yalnız galatasaray klübünün değil, derneğinin, lisesinin, vakfının ve diğer kuruluşlarının en büyük belasıdır. bunlarla da her platformda mücadele eden , taraftar, mezun ve klüp üyesi kimliklerini birbirine karıştırmayan , ağırlığı 10-15 devre kapsayan galatasaray lisesi mezunu insanlar mevcuttur ki bunlar boş, beleş insanlar değil, kendi işi gücü olan ve galatasaraydan mali beklentisi olmayan fakat renklere ve kurumlara tutkulu olan kişilerdir mustafa cengizin başkan olmasını sağlayan ve dursun özbeke dur diyen de , işte lise mezunu bu insanlardır. siz liseye küfür ettikçe, bu insanları küstürüp desteğini tehlike atıyorsunuz.
  gene bu son yeni mezunların sahte imzalı başvurusu olayı, liseci oluşum tarafından genç mezunları kullanıp "bak lise mezunu çocuklar alınmıyor" yaygarasını çıkartip mustafa cengizi destekleyen sağduyulu lise mezunlarının aklını çelmek üzere hazırlanmış bir tezgahtır. bunların sahte imzalarla başvurusunu ,içten gelecek tepkiye rağmen ,reddeden klüp yönetimindeki lise mezunu ağbileridir.
 • 469
  galatasaray lisesi çıkışlı olan insanların galatasaray'lı olduğu kesin değildir. benim takıldığım tek nokta bu aslında. istediği kadar akıllı ya da çok iyi yerlere gelen insanlar olsun benim için galatasaray'lı olmadığı sürece hiçbir önemi yoktur.

  210 yeni mezunun 141 kişisinin referans imzalarını sahte yapmaları akıl tutulmasıdır. bu kulübe girerken ilk adımda sahteciliğe başvuran insanların bu kulübe tekrar girip galatasaray'ın geleceği hakkında oy hakkına ve liseciler olarak kulübün sahibi gibi davranmaları çok can sıkmaktadır. benim fikrim bu sahteciliğe başvuranların sonsuza dek kulübe üye olmamalıdırlar.

  sahtecilik yapan 141 mezunun uyarılmasına rağmen 2 tanesinin evraklarını düzeltmesi de mezun ögrenciler tarafından galatasaray'ın ne kadar umurlarında olduğu ortadadır.

  bu kulübe gerçek galatasaray'lı insanların üye olması gerekmektedir.
 • 470
  bazılarına bakınca uzaya roket gönderen ama içinden dursun özbek gibilerin çokça çıktığı, bırak çıkmayı oylarıyla başkan seçtirildiği, kulübün tüm varlıklarının satışına onay verildiği, buna rağmen aklatıldığı, benzer yetkileri liseli değil diye diğer başkana vermeyerek kafatasçılık yapanların içlerinde çokça parlak insanın olabileceği ama benim de sıklıkla adamcılıkla kariyer yaptıklarını gördüğüm, milyonlarca taraftara rağmen kulübü kendinin gören lisedir.
 • 472
  avrupa'da; görgüsüzlüğün, -mış gibi yapmanın, ezikliğin, snopluğun vücut bulmuş hali fransızlar, fransızlar'ın türkiye'de vücut bulmuş hali de galatasaray liselilerdir. feodal ekonomik düzenin ne kadar çürük ve olumsuz tarafı varsa hepsini bünyelerinde muhafaza ederler. sanayi devrimi bunlar için henüz gerçekleşmemiştir. sanayi devrimi'nin daha ilerisi de bulunmuştur ama bunlar daha feodal dönemi yaşadıklarından oralara girmeyelim şimdi.

  bunları beğenen, başarılı bulan da eziktir. çok para kazanmak = başarı diye bir denklem yoktur.
 • 473
  daö gibileri seçtiren, gelgelelim en güçlü olduğu dönemde yine daö gibileri o makamlardan indiren yapının temelidir. ne senli ne sensiz durumu yani.

  diğer açıdan bakarsak daö gibiler her kulübü yönetebiliyor, hepsinde bu tür adamlar başa geçebiliyor. hiçbirinde bu adamları devirmek kolay olmuyor. o yüzden varlığı faydadır. demokrasi kültürü bu lise sayesinde hala galatasaray'da nefes alıyor.

  unutulmasın ki o liseliler oy bölmese daö bugün hala başkandı.

  bir de şu lise avrupa'nın x bir kulübünde olsa socrates dergi vb oluşumlarda hakkında 900 adet romantik yazı yazılırdı. lise bu kulübün zenginliğidir. konsept olarak "liselilerden kurtulalım" ile "atatürkçülerden kurtulalım" arasında da fark yok açıkçası. bir kısım atatürkçünün yaptığı rezillik atatürk'ü ve atatürkçüleri bağlamadığı gibi atatürk bu ülkenin kurucusudur. lise de kulübün kurucusu. elbette ayrıcalığı olacak.
 • 474
  lisecilik yapan birkaç huysuza bakıp liseyi değersizleştirmek yanlıştır. liselilerin büyük kısmı efendi ve kültürlüdürler. türkiye’yi batıya açan eğitim yuvasıdır. ancak;

  galatasaray lisesi mezunu olmak yeterli olmamalı üyelik için. tüzük değişikliğiyle galatasaray ile duygusal bağı olmayan, galatasaray taraftarı olmayan kimselerin üyeliği kesinlikle kabul edilmemeli. yani galatasaray lisesi mezunlarından sadece galatasaray spor kulübü taraftarı olanlar üye yapılmalı,

  galatasaray lisesi bizim için kutsaldır ama galatasaray daha kutsaldır. özeti bu.
 • 475
  ülkenin en önemli eğitim kurumlarından bir tanesidir. sorun bu lisenin varlığı değil.galatasaraylılar için problem olan bu lisenin mezunlarının arasında liseci adı verilen galatarasaray genel kurulu üyesi olup galatasaray taraftarı ile kulüp arasına set çekmeye çalışan liseci yapıdır. galatasaray spor kulübü içerisinde galatasaray konusunda istek ve kaygıları taraftarla bir olan galatasaray lisesi* mezunlarına haksızlık etmemek elzemdir bu konuda.