• 3
  büyük bir palavradır. istediğiniz kadar pankart açalım, cebimizden her yıl binlerce tl para harcayalım gene zihniyet devrimi olmadan olmayacak olan şeydir.
  insan haklarına dahi aykırı ayrımcı, bölücü ve kafatasçı bir tüzüğe sahiptir galatasaray.

  klüp içinde yenen yemeklerin, tesislerden çok ucuza faydalanmanın maliyetini galatasaray'lılar ödemektedir. ancak o galatasaraylılar beğenilmemekte kulübe üye dahi edilmemektedir. sen para ver biz harcayalım, sen destekle biz yönetelim. bu nasıl bir cumhuriyet kulübüdür.

  (bkz: galatasaray spor kulübü üyeliği)

  lordlara ve aile bireylerine 600 tl ve 2.500 tl'ye açık ancak halka 10.000 tl'ye kapalı olan üyelik. ondan sonra kişiler galatasaray'dan üstün değildir.

  galatasaray tüzel kişiliği bu tüzüğe sahip olduğu sürece lord gibi davranıp taraftarı ile bütünleşmedikçe, taraftar da lord gibi davranmakta. etki ve tepki.

  taraftar adı üstünde taraf tutar. tarafını seçmiştir. hakeme ve rakibe baskı yapar, oyuncusuna vık vık saldırıp yuhalamaz, ıslıklamaz onu oyundan düşürmez. ama yok burası galatasaray biz eleştiririz, oyuncumuzu iti götüne sokarız. kişiler galatasaray'dan üstün değildir biz galatasaray'lıyız. yahu sevmeyi bilmiyorsun. sürekli başarı istiyorsun. takımın geriye düşünce geri zekaya bağlıyorsun. (bkz: kendi takımını yuhalayan taraftar)

  üstelik arkasına saklandığın kurum dediğin yer gerçekte seni paranı kullanan, taraftara kapalı bir kurum.

  not: eleştirilere saygım sonsuz her kurum ve kişi eleştirilir ve eleştirilmelidir.
 • 4
  ateş güneş olayı hakkında çok bilgi yok. resmi tarih sümen altı etmiş olabilir. rahmetli m.a birand'ın belgeselinde çok kısa bir bölüm var.

  liseciler kurumsallaşmaya karşı çıkmış ve amatör kalmak istemişler. 66 kişi ayrılmış ve belgeseldeki bir kişinin düşüncesine göre galatasaray 50 yıl kaybetmiş.
  (bkz: ateş güneş)

  110.yılına da muhtemelen halka kapalı girecek olan galatasaray hepimizindir.

  liseciler o gün kurumsallaşmaya karşı çıkmış. şimdi ise kurumsallaşma lafları ile halka kapalı küçük olsun bizim olsun zihniyetine aynen devam etmekteler.

  galatasaray spor kulübü üyeliği halka kapalıdır ve açılmalıdır.

  nitekim 19 nisan 2012 tarihi itibari ile aktif üye sayımız 9256 iken web sitemizde an itibariyle bulunan aktif üye sayımız 8901'e düşmüştür. halka kapalı bu tüzük bu çağa yakışmamaktadır. http://www.galatasaray.org/.../pages/uyeprofil.php
 • 5
  galatasaray lisesinde iki yil okuyanlarin akrabalarina dahi açik olan galatasaray spor kulubu uyeligi, bunun disindaki kisilere kapalidir. 10 bin tl masalini kimse anlatmasin zira zaten liseliler, eski sporcular ve bunlarin yakinlarindan geriye kalan 2-3 kisilik kontenjana da çok parasi olan is adamlari konmaktadir. tuzuk taslaginda galatasaray universitelilere uyeligin acilmasi teklifi dahi bu zihniyetçe reddedilmistir. ki zaten universiteye bu uyaligin acilmasi da cok anlamli degildir. galatasaray halkindir. bir gun halk galatasaray'i bu heriflerin elinden alacaktir.
 • 6
  üye giriş ücretleri : galatasaray lisesi mezunları 600 tl - bu kategoriler dışındaki müracaatlar 10.000 tl
  10.000 / 600 = 16,6666667 yani adamlar - kendi mantıklarına göre - liseli olmayandan 16,6666667 kat daha fazla galatasaraylı olduğundan kulüp maalesef onlarındır. ırkçılık suç, ayrımcılık suç, ayıp; "galatasaray lisesi mezunları 600 tl - bu kategoriler dışındaki müracaatlar 10.000 tl" peki bu nedir? anlayan varsa beri gelsin.

  edit : biraz düşündüm de bu bi'çeşit insanlık suçu bana göre. bana ve benim gibi binlerce, milyonlarca insana acı çektirmeye ne hakkınız var.
 • 9
  takım şampiyon mu oluyor, desteğe mi ihtiyacı var umrunuzda değil demi lan?
  ligin bitmesine şurda 8 maç kalmış, saçma sapan ligde düşe kalka mücadele ediyor, ama sizin aklınız fikriniz cebinizde demi?

  ne diyeyim? siktiniz koskoca kulübü eylediniz viran. hesaplayıp yapsanız bu kadar beceremezdiniz. tebrikler!