• 1
  (bkz: ne günler atlatmışız amk)

  daha üzerinden 1 yıl bile geçmemiş lakin;

  (bkz: şampiyonluk şarkısı düşmesin dillerden)

  (bkz: fenerbahçe'nin küme düşürülmesi)

  (bkz: ho ho ho)

  http://www.learnengforlife.com/.../2012/01/Hodja01.jpg

  (u: hassik... noel baba'ydı di mi lan "ho ho ho" diye gülen, neyse...)*

  http://www.youtube.com/...;v=P_TzWdL_NrQ#t=52s

  *
 • 4
  ihtimal dahilinde değildir, yayın gelirleri, yayıncı kuruluş, ligin kalitesi gibi bıdı bıdı yapanları çevrenizden ayıklayın ve bu entryi okuyun.

  galatasaray ile birilerinin sorunları var bu sorunların kör göze parmak şekilde belirtildiği pozisyonu hatırlatıyorum şimdi size. 23 kasım 2018 galatasaray konyaspor maçı'nın 87. dakikası skubic ceza sahası içinde ilerliyor serdar aziz son derece temiz bir müdahale ile topu alıyor. hakem hüseyin göçek penaltı veriyor.karardan sinirlenen serdar aziz topu hakeme fırlatıp kırmızı kart görüyor. orta hakem hüseyin göçek var ile konuşuyor hatrı sayılır bir süre var ile konuşup penaltıyı kesinleştiriyor bu arada var hakemi halis özkahya. maç 1-1 bitiyor. bütün televizyon yorumcuları spor yorumcuları eski hakemler pozisyonun penaltı olmadığını vara neden gidilmediğini sorguluyor. maç ertesinde başkan mustafa cengizden bu iki hakem hakkında sert bir dille eleştiri ve açıklama geldi. baskılara dayanamayan mhk bu iki hakemi ikinci bir değerlendirmeye kadar kızağa çekip var ya da orta hakem görevi verilmeyeceğini açıkladı.

  mhknın bu kararından sonra kulüpler birliği 28 kasım 2018 kulüpler birliği vakfı açıklamasını yayınladı.

  mhk'nın aldığı bu hakemler hakkındaki kararlarının kaldırılması için sonu aşağıdaki cümlelerle biten bir bildiri yayınladı.

  ''son olarak belirtmeliyiz ki; bir camianın adalet değil ayrıcalık talep etmesi türk futbolunun hak ettiği adil yönetim ve eşit şartlarda mücadele etme fırsatı karşısındaki en büyük tehlikedir. türk futbol ailesi olarak; bu gibi ayrıcalık taleplerinde bulunanın da, buna müsaade edenin de karşısında durulmalı ve tüm platformlarda gerekli şekilde mücadele edilmelidir.

  kulüpler birliği vakfı olarak süper lig’deki 17 takımın görüş birliğiyle hakemlerle ilgili alınan ve tek bir kulübün gövde gösterisi anlamına gelecek taraflı bu kararlardan derhal geri adım atılmasını beklediğimizi ve geri adım atılmadığı takdirde de süper lig kulüpleri olağan üstü toplanıp türk futbolunun adil yönetilmesi için hep birlikte ortak bir adım atacağımızı belirtiriz.''

  kulüpler birliğinin bu açıklamasından sonra ama metin böyle değildi diyerek bildiri altına imza atan başkanlar bu bildirinin önlerine gelen bildiri olmadığına dair açıklamalar yaptılar ancak konumuz bu değil.

  bu bildiri hangi kulüp başkanlarının önderliğinde diğer spor kulüplerine imzalatıldı orası zaten ayan beyan belliydi. önemli olan bu bildiriyi yayınlayacak cesareti bunlara kim vermişti?
  kulüpler birliğinin açıklamasının tam metninin linkini buraya bırakıyorum. galatasaray şampiyonluğa koşarken nasıl bir meydan okunmuş galatasaray'a unutanlar bir okuyup hatırlası...n

  https://gss.gs/eAl.jpeg

  2018-2019 sezonunda hedefe konduk. sonraki maçları hafızamızı tazelemek için gerek sözlükten gerek özetlerden maç maç gidebilir merak edenler. farkedilmesi için bir spesifik maç daha koyuyorum bu entrye.
  3 mart 2019 bb erzurumspor galatasaray maçı erzurumspor ekim ayının başından mart ayının sonuna kadar bu sezon iç saha maçlarınının hepsini gündüz oynamıştı. galatasaray maçı hariç. galatasaray'ın başvurusu yayıncı kuruluş kabul etmemesi nedeniyle reddedilmişti. o gün berabere kaldık. galatasaray'la ilgili o kadar şey yaşadık ama ben hayatımda bu maç kadar hiç bir maça sinir olmadım, ağrıma gitmedi bu kadar. beraberlik değildi beni üzen, bu maç sonunda erzurumspor teknik direktörü mehmet özdilek bize göre hava soğuk değil açıklaması yapmıştı. hayatımda bu kadar öfkelendiğim bir an yoktu benim. kör göze parmak yapıyorlardı çünkü ilk sınır yukarıda anlattığım maçta aşılmıştı. artık o dokunulmaz galatasaray'ı yıpratmaya başladıklarını kendimce farketmeye başladım.

  bir majör kırılma noktası daha bırakıyorum buraya
  14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçı dakika 71 1-0 öndeyiz elif elmas beraberlik golünü atıyor golü atmadan önceki pozisyonda nabil dirar sofiane feughouli'nin ayağına basıyor. var hakemiyle dakikalarca telsizden konuşan ali palabıyık golü veriyor ve lanet olarak gördüğümüz kadıköy galibiyeti 1 sene ötelediğimiz gibi şampiyonluk yolundada ciddi bir yara alıyoruz.

  sezon sonunda allah'ın adaleti şaşmaz mı dersiniz fatih terim'in en önemli şampiyonluğu mu dersiniz, galatasaray'ın son güçlü sezonu mu dersiniz burda takdiri size bırakıyorum artık. bu yukarıda yazdıklarımı bu sözlükte kalbi galatasarayla farklı atan bütün taraftarımız yaşadı.bütün dünya genelinde yayınlanan maçlarda ayan beyan doğrandık. fatih terim bu sezonunda organize ancak amatör bir kötülük gözlemliyoruz demişti. sonrasında amatör dememe alındılar herhalde diyerek revize edildi bu söz bir sonraki sezon. yine fatih hoca'mın galatasaray çok kolay dokunulabilir oldu açıklamasını da kimse takmadı sezonlar geçtikte dozaj arttı. geçen sene 1 golle şampiyonluk kaybettik değildi. en bariz hata türkiye'de sadece bir kere uygulanan 6 saniye kuralıyla 2 puanımız çalındı. sadece bir maç üzerinden örnek verdim böyle saçma kararlardan verilenlerden ya da verilmeyenlerden çok daha puan çıkartabiliriz. en bariz şuna bakın galatasaray gol atınca var inceleme süresi bile farklı.

  buraya kadar okuduysanız bu entryi şunu aklımızdan çıkarmamak gerek galatasaray adaletin olduğu yerde başarılı olur. galatasaray hakemi de yenecek diye bir şey yok. galatasaray bü ülkenin lokomotif spor kulübü olabilir galatasaray bu ülkede sporda adaleti de aldığı sonuçlarla kupalarla tecelli ettirmiş bi kulüptür ama bu her defasında yapılacak bir şey değil. entrynin başında galatasaray ile birilerinin sorunları var diye belirttim. bu sorunlar yüzünden zulm edildiği aşikar galatasaray'a. ölümü gösterip sıtmaya razı edecekler tarzı entryler görüyorum düşeriz düşmeyi kaldırırlar yayın hakları ıvır zıvır. içinde yaşadığımız organize kötülük çetesinin oyunları böyle olmaz arkadaşlar düşeceksek yakınsak bir tekme daha atarlar. bu ülkenin geldiği duruma bakıp şaşırıyorsak galatasaray'ın haline bakıp şaşırmamak olmaz. sahada ne oynanırsa oynansın kazanamayacağımız bir sezon kurgulanmış. şampiyonluk gitti, avrupaya katılma hakkı gitti ne kaldı sadece ligde kalmak mı? inanın biz düşme potasına girdiğimiz an var atamalarından tutun orta hakemlere kadar öyle atamalarla kan kustururlar ki bize yeter artık düşeceksek düşelim deriz.

  galatasaray adaletin olduğu bir ligde küme falan düşmez. açın bakın bu sene kaç maçımızda kaç puanımız çalınmış galatasarayı küme düşürmezler söylemi çok komik kalıyor. neden yapıyorlar bu hataları kör göze parmak sokacak şekilde o zaman? galatasarayın gerek genel kurulu, gerek divan kurulu ve üyelileriyle gerek üst akıl gerek lobisiyle güçlü bir yönetim çıkartıp bu birileriyle olan sorununu çözmesi elzemdir. bu sene küme düşmedik seneye aleyhemizde yapılan hataların dozajının artmayacağının garantisi var mı?

  gelelim galatasaray'ın birileriyle olan sorununa... inanım bende bilmiyorum kim bu zulmü reva görüyor bu kulübe. aklıma gelenler var ama kanıtlarım yok, duyumlarım yok. bir kanıya varacak bilgim yok. şundan şundan dolayı bu diyet ödetiliyor diyemiyorum ama ekrem imamoğlu modumu açıp şöyle sesleniyorum.

  burdan sesleniyorum, efendim galatasaray spor kulübü başkanıymış konuşamazmış, konuşacak. divan kurulu üyesiymiş konuşamazmış, konuşacak. galatasaray üyesiymiş konuşamazmış, konuşacak. galatasaray taraftarıymış konuşamazmış, konuşacak. iş insanıymış konuşamazmış, konuşacak.
 • 6
  tehlikenin farkına varılması gerekiyor, işin şakası kalmadı.

  https://gss.gs/ti6.jpg

  21 şubat 2022 göztepe galatasaray maçından mağlubiyetle ayrılmamız durumunda 16. sıraya gerileyeceğiz, ki göztepe'yi yenebileceğimizi de düşünmüyorum, maksimum 1 puan öngörüyorum, iyi ihtimalle.

  hakemler tarafından itelenmezsek düştük arkadaşlar, bu takım düşer, mental olarak çökmüş durumda bu takım. bunu söylemek bile utanç verici. domenec torrent'in bu takımın başında 3 puan alabileceğini düşünmüyorum. acil bir şekilde bu takımı ayağa kaldıracak yerli bir hocayla anlaşılmalı.
App Store'dan indirin Google Play'den alın