• 106
    bugün 10(2014 doğum) yaşındaki oğlumla seçmelerine girdiğimiz akademidir. izlenimime gore, oldukça ilgi vardı. haftaici gündüz(okul saati) ve öğle sıcağında 35 dereceye rağmen 300'e yakın çocuk katılım sagladi. gelen çocukların hepsi, belli kulüp ve futbol okullarında oynayan cocuklardi.

    çok dikkatimi çeken kaleci performansları oldu. kurtaris olarak değil ancak oyun kurma, sola ve sağa uzun pas şeklinde oynayan çocuklar gördüm. süper ligde bile bu özellikleri öne çıkmayan kaleciler var.

    futbol olarak seçilmek istenen oyuncularda aranan ozellikler teknik, oyun görüşü ve çabukluk.

    açıkcasi, degerlendirilebilirsek kulüp olarak büyük umut vaad etiğimizi dusunuyorum. kemerburgazda, saha sayısı arttığında bu potansiyelin gerçekleşeceğini düşünüyorum.

    bu arada seçmelerde, gol ve asistin hic önemi yok. bence doğru olan da bu. doğru oyunu oynamak daha önemli. 9 skor yapan takimin, 7 skoruna(3 gol 4 asist) katkı veren oglum da seçilmedi. bence de o seviyede degil. beş yildir mevcut gittiğimiz bir futbol okulu var. daha çok çalışacak. seneye ve sonraki seneler de denemeye devam edeceğiz. oğlumun tesislere girdigindeki gozlerindeki o heyecanı benim için yeter de artar.
App Store'dan indirin Google Play'den alın