• 3826
  2022 yazıyla birlikte kademe kademe dibe doğru sürüklenen ve dibi görmüş olan takım. bizim bir basketbol kültürümüz yok, daha doğrusu başarı konusunda bir istikrarımız yok. 2021-22 sezonunun, burak elmas döneminin tek iyi olayı belki de erkek basketboldu. azıcık başarı gelince ligde, ki gördük ki tek sebebi oyuncu transferlerindeki şansımız, ticari zihin devreye girdi. tam sinerji sağlanmışken, galatasaray taraftarı basketbola tekrardan ilgi duymaya başlamışken kombine fiyatlarını tavana çekti yönetim. burdan sonra da dikiş falan tutmadı. korkunç transferler, 2021-22 sezonunda bizi tepeye çıkaran canaan, melo ve blackshear'ın yerini hiç bir şekilde doldurmayan transferler, tek kelimeyle yazık.

  bu branş ve amatör branşlar özelinde hiçbir beklentim yok an itibariyle, gelecek adına da kalmadı. paramızla rezil oluyoruz, başka bir açıklaması yok bu durumun.

  turgay zeytingöz ve pistiolis'in janti giyinmekten başka ortaya sunabildikleri pek birşey yok. neleri hayal ederken geldiğimiz yer can yakıyor. futbol iyi diye her yer pozitif camiada ama bana bu kadar keyif veren bir sporda bir türlü yarışmacı olamamamız, kelime yok söyleyecek. amatör branşların, bize herhangi bir katkısı yok bu şekilde, fenerbahçe'ye meze oluyoruz sadece. galatasaray futbol kulübü, ülkenin en büyüğü ancak galatasaray spor kulübü içerisinde futbolu çıkardığınızda en büyük değil maalesef. birden en tepeye çıkmayı zaten hayal etmiyorum ama büyüme adına da adım atabilmeliyiz, sponsorlar çıkarabilmeliyiz. mevcut düzeniyle erkek basketbola bir para harcamamamız gerektiğini düşünüyorum.

  burak elmas nefretim yerini turgay zeytingöz-pistiolis nefretine bırakmış durumda. başarı nasıl birilerinin emeğiyle oluyorsa, başarısızlık da aynı şekilde işliyor. dilerim tez zamanda bu isimlerle yolları ayırırız.
 • 3830
  2023-2023 sezonu en formsuz, en dip hali ile bile küme düşmeyecek takım. yönetim play-off'a kalacak bütçeyi ayırdı. fakat seçim süreci ertelenince dursun aydın özbek yönetimi mazbatayı 14 haziranda aldı. bu basketbolda da kilit öneme sahip yerli oyuncu transferinde elinin kolunun bağlanması demek. çok kısa zaman diliminde futbol takımı ve birçok konuda önceliklerle ilgilenilmesi gerekiyordu, öylede yaptılar.
  https://twitter.com/...439840614522880?s=20

  özetle mali olarak fena olmayan bir ilgi gösterildi ama yönetimsel olarak yeterli odaklanılmadığı görülüyor, geçiş süreçleri kolay değildir. 2023-2024 sezonu daha iddialı bir takım kuracaklardır. bu sezon özelinde de takım play-off'a kalacaktır.

  son 10 sezona baktığımızda sadece bir kez küme düşme tehlikesi yaşayan takım.
  (bkz: türkiye erkekler basketbol ligi) 2020-2021 sezonu
 • 3831
  serbest düşüşte olan takımımız.
  geçen sene neydi, bu sene ne oldu merak ediyorum. koçu göklere çıkarıyorduk. takım üçlük yarışmasında gibi hem seri hem de uzaktan isabetli şutlarla skora gidiyordu. olay sadece dee bost'muydu yani? erden timur'un eli miydi? hem futbol takımımız hem erkek basketbol takımımız aynı anda iyi olamaz mı? derdimiz ne gerçekten anlamıyorum. umarım yolun sonu iyi bir yere çıkıyordur.
 • 3833
  2022-23 sezonunda parasıyla rezil olan takımdır. hal böyle olunca da insanın bütün hevesi kaçıyor, kaçtı da. sene başında kendi taraftarını kaba tabirle kazıklamaya çalışan bir zihniyetle açıklandı kombine fiyatları ve iyi giden sinerjinin ilk firesi burada gerçekleşti. sonrası da tam anlamıyla serbest düşüş.

  bir pınar karşıyaka organizasyonu kadar olamıyoruz, plan, düzen, akılcılık maalesef bu branşımıza çok uzak. bu şekilde de yenilmez armada gibi çocuk eğlendiren sloganlarla da ileriye gidemiyorsunuz. kapatılması gerektiğini düşünüyorum yarışmacı olamayacağımız branşların. fener'e meze olmak dışında hiçbir hedefi yok çünkü.
 • 3834
  2022-2023 sezonunda küme düşme gibi durumun söz konusu olmadığı takım. 2 sezon önce 14. bitirip ligde kalmıştık o geliyor belki herkesin aklına ama o takım potansiyeli sınırlı düşük bütçeli takımdı.

  bu sezonki takım kötü bütçeyle kurulmadı, oyuncuların en formsuz, hocanın en dip hali ile bile sorun yaşamaz. 21. hafta geride kaldı, 9 maç var ligin bitimine. iç sahada 1 galibiyetle bile kümede kalırlar büyük ihtimalle.

  kümede kalmanın dillendirilmesinden çok takımın playoff dönemine formda girmesi ve belki 1 takviye ile nasıl daha iyi duruma geliri konuşmak lazım.

  bu sezon bu takım ilk 8'e kalacak. orada olası bir fenerbahçe eşleşmesinde iç saha maçlarında rekabet edebilecek takım olmamız lazım, tribün ve atmosferle kazanacak duruma gelmemiz lazım. bunun içinde mayıs ayında formda olmamız ve problemleri çözmemiz gerek.
 • 3835
  geçen hafta daçka maçı için ya playoff ya da kümede kalma mücadelesi maçı yazmıştım burada. çok şükür o maçı alıp yukarı doğru ivmelendik. bir sonraki hafta bursaspor'u da içeride yenersek playoff için sıra mücadelesi başlayacak inşallah. ancak halen takım çok dengesiz. bunun en büyük nedeni de oyun kurucusuz oynamamız. bost gidince yerini dolduramadık. russell çok iyi mücadele ediyor, elinden geleni yapıyor ama bence onun en faydalı olacağı pozisyon 2 numara. adam saf skorer. oyun kurma görevi ile fazlaca yoruyoruz ve hücum ritmini bozuyoruz. haliyle takımın da ritmi bozuluyor. inşallah bir oyun kurucu bakılıyordur. şöyle tecrübeli, ayağı yere sağlam basan, takımı oynatabilen. aslında bir fırsat çıkmıştı. andre andrews. bursa kaptı onu. geçen sene de oradaydı zaten. biz ilgilendik mi bilmiyorum ama bize o ayarda biri lazım. inşallah gelir ve kupa ile ligde adımıza yakışır sonuçlar alırız. geçen sene son dönemde yapılan canaan transferi ne kadar etki etmişti. armamız en iyisini hak ediyor. yönetim el atmalı artık.
 • 3836
  bugüne kadar gördüğüm basketbol takımlarımızın arasında en keyifsiz basketbolu oynayan takım.
  bunda en büyük pay koçun. işin yönetim kısmına gelirsekte erden timur geçen yıldan sonra elini ayağını bir anda çekti. yani bu kadar üvey evlat muamelesi gösterilmez bir şubeye, daha beteri kadın takımında yapılıyor, kadın şubesi tüm branşlar arasında en başarılı şubelerimizden biri ama resmen cezalandırılıyor.
 • 3837
  sahipsiz takımdır. erden timur, bir insanın yapabileceğinin maksimumunu zaten kulübümüz, futbol takımımız ve diğer projelerimiz için vermektedir. bu kulübün, bu branş ile ilgilenen şube sorumluları vardır ama ne yapmaktadırlar neden kapristelerdir kimse bilmemektedir(aslında biliyoruz da neyse)

  takım hafta içi atına deplasmanında hayatı maça çıkarken özel jetle 5 kişi_ yönetici giderken maca, 18 mart 2023 tarihinde oynanan tofas deplasmanına sayı ve yazı ile 0( sıfır) yönetici gitmiştir. yine geçen haftalarda oynanan fenerbahce kadın basketbol maçımızda da (kendi sahamizda) fener yönetimi tam kadro gelmişken ahmet cömert'e, bizden yine 0 kişi vardı. kulüp üyelerine dusmemeli onlarla muhatap olmak( gerçi muhatap olmak istiyoruz ve isteriz de 3.dakikadan itibaren olaya içişleri ve adalet bakanlığı dahil olur) sahada yenilebiliriz belki de protokol de karşılarına çıkamamak çok ayıptır, korkaklıktır.

  soruyoruz ya hakemler neden böyle diye? işte onlarda biliyor kimin protokolü daha güçlü veya orada degil diye. ona göre pozisyon alıyorlar.
 • 3838
  gözlerim doldu gerçekten, 25 yıldır bifiil taraftarlığını yaptığım, bazen futbol takımımızın önüne koyduğum, dünyanın neresinde olursam olayım kovaladığım, moritanya'da bile bir kampta uydu üzerinden internet bulup maçını izlediğim bu takımı artık bırakıyorum.

  benim gücüm kalmadı, kendime ve aileme bunu yapmaya hakkım yok.
  goksenin köksal önderliğinde akıl sağlığını bozmak için hayat çok kısa.
  13 yıllık kahramana alkışlar.
  bravo kaptan.
  haydi üçlüye..
 • 3839
  100. yılda bütün branşlarda şampiyonluk sözü veren yönetim tarafindan üvey evlat muamelesi görmüş, ligde kalmayı psikolojik olarak yeni yeni garantileyen, şuan ezeli rakibine karşı ilk yarıyı 22 sayı farkla geride kapatan gözümüzün nuru şubemiz. seni bu hallere dusurenlerin hepsinden hesap sorulması dileğiyle...
  (bkz: 3 nisan 2023 fenerbahçe galatasaray basketbol maçı)
 • 3840
  sezon neredeyse komple çöpe atıldı. playoff için halen umut var ama oraya kalsak ne olacak bu kadroyla? sene başından beri bu kadronun kurulmasında en ufak dahli olan her kişi bir daha kulübün kapısına yaklaşamayacak şekilde uzaklaştırılmalı. erden timur önümüzdeki sene için kendisi ya da güvenilir bir yöneticiyi buraya atayıp evvela iyi bir koç ile şubeyi baştan dizayn etmeli. salon mu yapılıyor, sağlam bir sponsor mu bulunuyor artık ne ise tekrar havaya sokulmalı bu şube. formanın üstündeki armaya birazcık saygınız varsa yapın bunu lütfen. yazık oluyor o armaya.
 • 3842
  samimi düşüncelerimi silip silip baştan yazmama sebep olan takım. bir rezalet yaşatıyorlar, gelen ve giden onlarca oyuncu, plan namına tek bir hamle yok. erden timur olsam acayip uyuz olurdum paramın hiç edilmesine.

  koç ve turgay zeytingöz’ün acilen kovulması ya da az biraz onurları varsa istifa etmeleri gerekiyor. ekrem memnun zamanı küme tehdidi yaşarken takımın para sorunu vardı. bu takımın öyle bir durumu yok, ligin efes ve fener sonrası 3. takımı olması gerekiyor, bunun için mücadele edebilmesi gerekiyor. telekom’undan karşıyaka’sına hepsinde bir plan, iyi bir yapı ve koç var.

  bir basketbolsever olarak bu düzensizliği ve yarışma eksikliğini yakıştıramıyorum galatasaray’a. kapatılsın bu branş, bir manası yok. koca galatasaray kapatır mı ya denecek bir durum yok çünkü koca olacak bir durumu yok galatasaray’ın amatör şubelerinin. ezeli rakibimiz her alanda yarışmacı bütçeler oluşturup en tepeyi zorlayabiliyorlar, biz zaten futbol dışında yarışmıyoruz gayri resmi olarak resmiyete dökülsün artık şu konu, fener’i eğlendiriyoruz amatör şubelerde. acı olmayan gerçeği söylüyorum ben, durum ortada. müzemiz öyle büyük şöyle büyük, son 20 yılda sene sene bakalım futbol dışında ne yaptık, ne yapamadık. başarılar ne, başarısızlıklar ne.

  ingiliz kulüpleri gibi football club olarak yönetiliyor galatasaray, spor kulüplük bir gücü yok kültürü olmasına rağmen. fakir edebiyatı gerisi, fasa fiso.
 • 3845
  herkes haklı olarak futbola odaklandı ancak, basket takımının hali içler acısı durumda. dün 15 nisan 2023 gaziantep galatasaray basketbol maçında ligin en zayıf takımlarından birinden fark yediler. bu oyunla en fazla ligde kalırlar.

  şube turgay zeytingöz ile andreas pistiolisin çiftliği olmuş. bu kadar başarısız bir ikili görmedim. pistiolis'e kim sözleşme uzattıysa çıksın tazminatını cebinden versin!
 • 3846
  birazcık yüzümüzü güldürüveren her amatör şube takımı gibi bir senede içine sıçılmış olan heves. 2022 yazının ilk günlerinde üst üste 2. defa euroleague şampiyonu efes'e göt korkusundan polis eşliğinde salonda galatasaray'lı araması yaptırıyordu bu takım. 2023 ilkbaharının ilk günlerinde depremden sonra ligden çekilse kimsenin garipsemeyeceği bir takımdan 20 sayı fark yiyor.

  (bkz: #3378499)

  gerçekten yazık olduğu kadar gerçekten galatasaray'ın gerçeği bu olaylar artık...
 • 3848
  ya ben bu 9-10 milyon euro bütçe şart olayını da anlamıyorum. türk telekomun bütçesi ne kadar ki adamlar zirvede. veya karşıyaka'nın. ben fbeko ve efes dışında basketbola 5 milyondan fazla para harcayan türk kulübü olduğunu sanmıyorum. 5 milyon euroyu harcayan bile yoktur.

  elin tofaş'ı, bahçeşehir'i bilmem nesi nasıl kuruyor tabanca gibi takımlar, biz niye kuramıyoruz. ya çok anladığımdan değil de yani maçları izlediğimde takımdaki oyun zekası kıtlığını ben bile görüyorum. 3'e 1 hızlı hücumda topu rakibe atan
  oyuncuları, üst üste 10 tane üçlük kaçıran adamları, ribaund alsın diye oynayıp avel avel sağa sola bakan tipleri kim nerden buluyor. hani efes ve fbeko ile kıyaslamayı geçtim de diğer takımlara nazaran bildiğin paramızla rezil oluyoruz görüntüsü var.

  az olan bütçesi de çok kötü kullanılan basket takımı.
 • 3849
  ya yönetim ile camia tüm şartları zorlayıp efes, telekom gibi bir takımla birleşmeyi sağlamalı ya sağlam bütçesi ve devamlılığı olan bir sponsor bulmalı. o da olmazsa kapatıp bir anı olarak yaşatılmalı.

  ne galatasaray arması ne de taraftarı bu rezaleti haketmiyor. her sezon ayrı bir hüsran. galatasaray arması olduğu her kulvarda şampiyonluğa oynar. oynayacak bütçeyi veremiyorsak o kulvarda temsil edilmeye de lüzum yok.

  (bkz: 22 nisan 2023 galatasaray büyükçekmece basketbol maçı)
App Store'dan indirin Google Play'den alın