• iki bin dokuz'un mayıs ayı sayısında, rakamlarla ifade edecek olursak 79. sayısında bekleneni yapmış ve galatasaray'ın sultanlarını kapağa taşımış olan dergidir. o ne güzel pozdur, o ne güzel kupadır öyle. şayet dergiye aboneliğiniz yoksa ve şu maddi kriz evresinde fazla kasmayayım abonelik için diyorsanız sizi anlarım. ama en azından bu özel sayı için 7 lira çıkarabilirsiniz ceplerinizden. gazete bayii de şuracıkta hem. gidin alın evet.

  rahatımı bozmayayım arkadaş diyenler içinse aşağıdaki link hızır aleyhisselam modundadır.

  http://www.gsstore.org/urunListele.asp?bolumID=51

  sayfanın en sonda yer alan 74. sayının kapağında arda turan olması, onun güzel gülüşü ve "stoklarımızda yoktur" ibaresi, taraftarın 66'yı ne denli sevdiğinin detaylara yansımış halidir efendim. sayfaları çevirmeye devam edelim hep beraber.
 • --- alinti ---

  galatasaray dergisi'nden unutulmaz bir armağan!

  galatasaray dergisi'nin aralık sayısı, kurban bayramı dolayısıyla 25 aralık çarşamba günü bayilerde satışa çıkıyor. derginin bu sayısında, okurlarımıza çok özel bir armağan var.

  galatasaray dergisi, ülkemizin kurucusu gazi mustafa kemal atatürk'ün kendi kalemiyle galatasaray için imzaladığı fotoğrafın 35*50 cm. boyularındaki büyütülmüş tıpkıbasımı okurlarına armağan ediyor.

  galatasaray dergisi'nin 85. sayısında armağan ettiği poster, büyük atatürk'ün tam 79 yıl önce bir aralık ayında yaptığı ilk ziyaretinin ardından "galatasaraya" ibaresiyle imzaladığı fotoğraftan büyütüldü.

  atatürk'ün galatasaray camiasıyla olan ilişkisi, galatasaray lisesi'ni 2 aralık 1930, 28 ocak 1932 ve 1 temmuz 1933 tarihlerindeki ziyaretleriyle somutlaşmıştı. atatürk'ün galatasaray lisesi'ne yaptığı ziyaretlerle ilgili daha geniş bilgi için:
  http://www.galatasaray.org/...es/tarih_ataturk.php

  --- alinti ---

  hoş iyi güzel de

  alatasaray dergisi'nin aralık sayısı, kurban bayramı dolayısıyla 25 kasım çarşamba günü bayilerde satışa çıkıyor. derginin bu sayısında, okurlarımıza çok özel bir armağan var.

  olması gerekli değil miydi?

  edit: bak söledim düzeltilmiş...
 • 88 inci sayısı, istanbul, ankara ve izmir'de bugün, diğer illerde 11 mart günü bayilerdeki yerini alacaktır.

  --- alıntı ---
  galatasaray dergisi 88. sayısı bayilerde!

  türkiye’nin en çok satan aylık spor yayını olan galatasaray dergisi’nin 88. sayısı bugün istanbul, ankara ve izmir'de, 11 mart’ta da türkiye’deki tüm bayilerde...

  avustralyalı oyuncumuz lucas neill'in kapağında yer aldığı derginin mart sayısında, kaptan arda turan’ın 35x50 cm. ebadındaki posteri de hediye ediliyor.

  dergide ayıca okurlara 1 adet büyük galatasaray tarihi kitabı, 10 adet galatasaray forması ve aral ticaret’ten 1 adet pc oyununun hediye edileceği galatasaray bulmacaları yer alıyor.

  galatasaray dergisi'nin 88. sayısı içerisinde yer alan konulardan bir kısmı şöyle:

  projeler art arda
  şubat ayında birbiri ardından patlatan müjdeler vardı. 5 bankanın oluşturduğu konsorsiyumun sağladığı dev kredi ile şirket birleşmesinin mümkün hale gelmesi, riva arazisinde 844 villa için imarın alınması ve türk telekom arena’da inşaat hızının inanılmaz artışı… bu üç projenin tüm ayrıntıları galatasaray dergisi’nin 88. sayısında.

  savaşçı lucas
  takıma girdiği andan itibaren galatasaray savunmasına kuvvet katan avustralyalı ile yaptığımız keyifli röportaj…

  simas jasaitis
  galatasaray cafe crown’ın litvanyalısı, dergimize gündeme ve kariyerine dair açıklamalar yaptı.

  tamika catchings
  bayan basketbol takımımızın rekortmen yıldızı tamika catchings, türkiye’deki ilk röportajını galatasaray dergisi’ne verdi.

  özlem özçelik
  voleybol takımımızın tecrübeli oyuncusu “şampiyon özlem” ile konuştuk…

  facebook fan page
  yeni “sosyal medya”mız facebook’ta giderek büyüyen ve üye sayısı 2.5 milyonu geçen galatasaray fan page’i kuranlarla hoş sohbet…

  tutunamayanlar 10
  “ya tutarsa?” denilerek galatasaray’a alınan ancak arkasında bir iz bırakmayı başaramayan transferlerimiz…

  yenilmez armada(2) 68-69
  basketbol’da yenilmez armada’nın izini takip etmeye devam ediyoruz. nur danişment’in de konuk olduğu bu bölümümüz, bizi 1968-69 sezonuna götürüyor.

  ali sami yen sergisi
  galatasaray müzesi, ilk sergisinde “bir numaralı galatasaraylı: ali sami yen” mottosuyla sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

  mardinli keyta
  mardin’deki galatasaray futbol okulu açılışında “keyta” yazılı formasıyla karşımıza çıkan aydın güneş, galatasaraylı keita ile florya’da buluştu.

  şeyhmus ak: hayallerinin içinde
  mardin’deki iki futbol okulumuzun yöneticisi şeyhmus ak ile yaptığımız söyleşi…

  futbol ve hayat
  hayat futbola fena hâlde benziyor. galatasaray dergisi de, büyük ilgi gören bölümü “futbol ve hayat”da bu iki olgunun kesiştiği noktalara bakmaya devam ediyor. okuduğumuz kitaptaki bir satır, şans eseri karşılaştığımız bir fotoğraf karesi, bir internet sitesi ya da sokakta yürürken karşılaştığınız bir “an”… futbol ve hayat, galatasaray dergisi’nde…

  aslan parçası
  aslan parçalarına sarı kırmızı sayfalar. haydi bakalım çocuklar, bu sayfalar da sizler için… galatasaray dergisi'nin 88. sayısında dünyaya çocukların gözünden bakmaya devam ediyoruz ve yine sarı kırmızı gözlüklerle...

  10 forma hediyeli bulmaca
  galatasaray dergisi okurlarına her sayıda olduğu galatasaray forması hediye etmeye devam ediyor. dergimizde yer alan forma ödüllü bulmacayı çözen 10 şanslı okurumuz galatasaray forması kazanıyor.

  yakın ve uzak plan
  arşivlik fotoğraflarla günümüzden ve tarihimizden görsel anlar.

  maç günü
  galatasaray futbol, basketbol ve voleybol takımlarının maçlarından hiçbir yerde göremeyeceğiniz fotoğraflar ve maçların analizi…

  dünyadan futbol
  dünya futbolundan son haberler…

  nba
  yeni bölümümüzde nba'de geçen ayı değerlendiriyoruz.

  haberler
  geçtiğimiz ay sarı kırmızıya dair olanlar…

  ayın ardından
  ayın öne çıkanları…

  dakika 90
  konuğumuz neuchatel xamax zaferinin mimarlarından, eski futbolcumuz uğur tütüneker

  ve diğerleri:
  ilkay yıldız’ın kaleminde tribün notları
  ömer kükner’den şubat ayı değerlendirmesi
  ayhan güngör(hopdedik) ile müzik ve galatasaray
  ..ve okur mektupları
  --- alıntı ---

  http://www.galatasaray.org/gsdergi/haber/6348.php
 • 89. sayısı içeriği şöyledir:

  --- alıntı ---

  seçimler 2010
  galatasaray spor kulübü'nde ıı. adnan polat dönemi başlıyor. seçimler 2010'un tüm heyecanı ve ayrıntıları, galatasaray dergisi'nin 89. sayısında.

  özhan ağabey'in ardından
  geçtiğimiz ay içerisinde kaybettiğimiz eski başkanlarımızdan özhan canaydın'ı, özhan ağabey'i, basında çıkmış yazılar, şiirler ve saygıyla bir kez daha anıyoruz.

  ali ağabey’in ardından
  geçtiğimiz ay kaybettiğimiz müze eski müdürümüz ve galatasaray spor kulübü’nün en eski üyelerinden ali oraloğlu’nu dergimiz sayfalarında anıyoruz…

  joao alves de assis silva
  galatasaray'ın devre arasında kadrosuna kattığı brezilyalı oyuncusu joao alves de assis silva, kısa ve dopdolu futbol kariyeri boyunca yaşadıklarını galatasaray dergisi'ne anlattı.

  yasemin horasan
  bayan basketbol takımımızın kaptanı yasemin horasan, takım arkadaşları adına teknosa türkiye kupası için verdiği sözü tuttu. kaptan, kariyer hedeflerini galatasaray dergisi'nin 89. sayısı ile paylaştı.

  can akın
  erkek basketbol takımımız oyuncularından can akın, uzun yıllar galatasaray'da oynamak istediğini söylüyor. ve bunun için haklı nedenleri var.

  tugay yelçi
  2009'un en iyi gelişim gösteren futbolcusu seçilen galatasaray miniminik takımı oyuncusu tugay yelçi'yi yakından tanımak ister misiniz?

  yenilmez armada
  galatasaray'ın basketboldaki muhteşem günlerine daha yakından bakan dizimizin üçüncü bölümünde 1984-85 sezonuna, spor sergi'ye gidiyoruz.

  esirgemeden
  türkiye'de bir spor kulübünün yapabileceği en büyük sorumluluk projesini her geçen gün çeşitlendirerek hayata geçiriyoruz. en son ''esirgemeden'' gecesi ve ''atım kanadım'' projesiyle engellilerin hayatını kolaylaştıracak adımlar atıldı.

  teknosa bayanlar türkiye kupası
  galatasaray, 12 yıl aradan sonra türkiye kupası'nda şampiyon oldu. finalde fenerbahçe'yi yenen kızlarımız, 12 yıllık hasrete son verdi.

  final four dresden
  almanya'nın dresden kentinde yapılan cev challenge cup final four'da üçüncü olan galatasaray bayan voleybol takımı'nın kısa serüveni...

  ''merseyside-cimbom hattı''
  nisan ayında 117. yılını kutlayacak olan liverpool ve everton rekabeti içerisinde yer alan bazı isimler, on beş senelik zaman dilimi içerisinde galatasaray için oynadı. ve bir kişi de galatasaray'da teknik direktörlük yaptı. o isimler ve onların öyküleri, galatasaray dergisi'nin 89. sayısında.

  ali sami yen'in akrabaları
  galatasaray spor kulübü'nün 1 numaralı kurucusu ali sami yen'in hayat hikâyesini bir de yakınları samiye öz ve zeynep tamaçan'dan dinlemek ister miydiniz?

  metin oktay heykel
  ali sami yen'in balmumu heykelinin ardından taçsız kral metin oktay'ın balmumu heykeli de, galatasaray üniversitesi kültür ve sanat merkezi'nde sergilenmeye başladı. bu eserlerin oluşmasını sağlayan heykeltıraş bülent işcan, heyecanını galatasaray dergisi ile paylaştı.

  superleague formula
  2010 sonangol superleague formula sezonu başlıyor. üçüncü senesine giren superleague formula’da galatasaray’ın bu seneki pilotu fransız tristan gommendy, renklerine âşık olduğunu söylediği galatasaray için yarışacak olmaktan dolayı çok mutlu.

  aslan parçası
  aslan parçalarına sarı kırmızı sayfalar. haydi bakalım çocuklar, bu sayfalar da sizler için… galatasaray dergisi'nin 89. sayısında dünyaya çocukların gözünden bakmaya devam ediyoruz ve yine sarı kırmızı gözlüklerle.

  futbol ve hayat
  hayat futbola fena hâlde benziyor. galatasaray dergisi de, büyük ilgi gören bölümü “futbol ve hayat”da bu iki olgunun kesiştiği noktalara bakmaya devam ediyor. okuduğumuz kitaptaki bir satır, şans eseri karşılaştığımız bir fotoğraf karesi, bir internet sitesi ya da sokakta yürürken karşılaştığınız bir “an”… futbol ve hayat, galatasaray dergisi’nde…

  yakın ve uzak plan
  arşivlik fotoğraflarla günümüzden ve tarihimizden görsel anlar.

  maç günü
  galatasaray futbol, basketbol ve voleybol takımlarının maçlarından hiçbir yerde göremeyeceğiniz fotoğraflar ve maçların analizi…

  dünyadan futbol
  dünya futbolundan son haberler…

  nba'e bakış
  nba'de normal sezonun sonuna geliniyor. rekorlar alt üst olmaya devam ediyor. playoff yarışı, iyiden iyiye hız kazanıyor. nba'de geçtiğimiz ayı, yeni bölümümüzde değerlendiriyoruz.

  haberler
  geçtiğimiz ay sarı kırmızıya dair olanlar…

  ayın ardından
  ayın öne çıkanları…

  dakika 90
  bu ayki konuğumuz galatasaray basketbolu'nun efsanevi isimlerinden yalçın granit.

  --- alıntı ---

  alıntı:galatasaray.org

  http://www.galatasaray.org/gsdergi/haber/6646.php
 • 94. sayı istanbul'da bayilerde yerini almış. tüm türkiye 7 ekim'de...

  --- alıntı ---

  galatasaray dergisi 94. sayısı bayilerde!

  türkiye’nin en çok satan aylık spor yayını olan galatasaray dergisi’nin 94. sayısı, 156 sayfalık içeriğiyle, istanbul’daki bayilerde yerini aldı. dergi, 7 ekim’den itibaren de türkiye’deki tüm bayilerde olacak.

  kaptanımız arda turan ile yaptığımız çok özel röportajın sayfalarında yer aldığı galatasaray dergisi’nin 94. sayısında, futbol takımımızın 2010-2011 sezonu dev posteri de armağan ediliyor.

  kadın basketbol takımımızın oyun kurucusu ışıl alben ve erkek basketbol takımımızın başarılı forveti radoslav rancik ile yapılmış olan röportajlar da galatasaray dergisi’nin 94. sayısında...

  galatasaray dergisi’nin 94. sayısında, okuyucularımıza 10 adet galatasaray forması ve aral ticaret’ten 1 adet pc oyununun hediye edileceği galatasaray bulmacaları da yer alıyor.
  galatasaray dergisi'nin 94. sayısı içerisinde yer alan konulardan bir kısmı şöyle:

  arda turan
  galatasaray profesyonel futbol a takımı kaptanı arda turan, galatasaray dergisi’nin 94. sayısına konuştu. arda turan’ın kariyer hedefleri, futbol sezonu hakkındaki görüşleri ve gelecekten beklentileri galatasaray dergisi’nde.

  ışıl alben
  galatasaray medical park’ın 10 numarası, bir buçuk senelik sakatlık döneminin ardından çok sevdiği parçalı’sını tekrar sırtına geçirdi. ve ilk büyük hedef olan 20 ekim için çalışmalarına başladı. ışıl alben, galatasaray dergisi’nin 94. sayısına konuştu.

  radoslav rancik
  radoslav rancik, galatasaray cafe crown’daki ikinci sezonuna hazırlanıyor. ve slovak yıldız, 1997 senesinden sonra bunu yapabilen ilk yabancı olarak ayrı bir yerde duruyor. rancik’in özel açıklamaları galatasaray dergisi’nin 94. sayısında.

  türk telekom arena’ya ilk adım
  galatasaray profesyonel futbol a takımı, 2010-11 sezonunun ikinci yarısında yeni evi türk telekom arena’ya taşınmak için artık gün sayıyor. idari – teknik kadro ve futbolcuların tt arena’ya ilk ziyareti galatasaray dergisi’nin 94. sayısında.

  galatasaray futbol akademisi
  türkiye'nin en başarılı futbol altyapı organizasyonu olan galatasaray futbol akademisi, kapılarını galatasaray dergisi'ne açtı. u14, u15, u16, u17 ve u18 takımlarımızın antrenörleri, yeni sezona girilirken ekiplerinin son durumu dergimiz okurları için anlattı. akademimizin yeni kurulan scout ekibi ve a2 takımımızın yetenekli oyuncusu berkin kamil arslan da akademi dosyamızda yer buluyor.

  florya’nın yeni yüzü
  florya metin oktay tesisleri’nde de yenilikler devam ediyor. florya metin oktay tesisleri’nin yeni yüzü galatasaray dergisi’nin 94. sayısında.

  futbol takımı sağlık ekibi
  yeni sezonda galatasaray profesyonel futbol a takımı’nın sağlık ekibinin başında bulunacak olan doç. dr. burak kunduracıoğlu, deneyimlerini ve planlarını galatasaray dergisi’nin 94. sayısına anlattı.

  ikinci bir türk takımı
  türk futbolunun iki lokomotifi galatasaray ile fenerbahçe’nin 100 yılı aşan rekabetinde bilinmeyen bir nokta… fenerbahçe spor kulübü’nün kuruluş aşamasında galatasaraylılardan aldığı desteğin hikayesi.

  şampiyonluklar ve arka planları
  galatasaray futbol takımı’nın tüm lig şampiyonlukları ve arka planda yaşananların hikâyesi, galatasaray dergisi’nde yer almaya devam ediyor. bu ayki sayımızda, 1970-71 sezonu şampiyonluğunu ve brian birch’lü galatasaray’ı hatırlıyoruz.

  voleybolda altın yıllar
  bir dönem türkiye’de fırtınalar estiren efsanevi galatasaray voleybol takımı ile geçmişe yolculuk ediyoruz. dönemin oyuncularıyla yapılan söyleşiler, geçmişten günümüze uzanan anılar galatasaray dergisi’nin 94. sayısında.

  volkan güç
  galatasaray’ın yeni sezon öncesi kadrosuna kattığı pasör çaprazı volkan güç, galatasaray’da şampiyonluklar yaşayacağından emin…

  nesilden nesile galatasaraylılık
  elif sile ve zeynep himmetoğlu sarı kırmızılı formayı giymiş iki isim. şimdi kızları irem ve ayşe’nin galatasaray forması giymesinin gururu ve mutluluğunu yaşıyorlar…

  arzu göllü
  galatasaray medical park bayan voleybol takımı’nın tecrübeli oyuncusu arzu göllü, başarılarla dolu kariyeri boyunca edindiği deneyimi yeni sezonda galatasaray için kullanacak.

  levsel: yeni beste v2
  yurtdışında yaşayan bir galatasaray taraftarı olan levsel, aynı zamanda amatör bir müzisyen. galatasaray tribünlerinden çıkan tezahüratları yeniden yorumlayarak taraftarlarla paylaşan levsel, çalışmalarının öyküsünü anlatıyor…

  futbol ve hayat
  hayat futbola fena hâlde benziyor. galatasaray dergisi de, büyük ilgi gören bölümü “futbol ve hayat”da bu iki olgunun kesiştiği noktalara bakmaya devam ediyor. okuduğumuz kitaptaki bir satır, şans eseri karşılaştığımız bir fotoğraf karesi, bir internet sitesi ya da sokakta yürürken karşılaştığınız bir “an”… futbol ve hayat, galatasaray dergisi’nde…

  maç günü
  galatasaray’ın bu sezon oynadığı ilk karşılaşmalar; hikâyeleri, değerlendirmeleri ve fotoğraflarla galatasaray dergisi’nde.

  istatistik
  yenilenen istatistik sayfamız, galatasaraylı oyuncuları bir de rakamlarla değerlendirmeyi mümkün kılıyor.

  yakın ve uzak plan
  arşivlik fotoğraflarla günümüzden ve tarihimizden görsel anlar.

  nba'e bakış
  nba'de 2010-11 sezonu öncesinde son durum, yine galatasaray dergisi’nde.

  haberler
  geçtiğimiz ay sarı kırmızıya dair olanlar…

  ayın ardından
  ayın öne çıkanları…

  okur mektupları
  sizlerden gelen öneriler, tavsiyeler, sorular…

  dakika 90
  bu ayki konuğumuz, galatasaray futbol takımının unutulmazlarından metin kurt.

  ve diğerleri:
  ayhan güngör(hopdedik) ile müzik ve galatasaray
  ilkay yıldız’ın kaleminden tribün notları

  --- alıntı ---

  http://www.galatasaray.org/gsdergi/haber/8036.php