• 16
    süper lig 2021-2022 sezonunda futbol takımımızın en sorunlu bölgesi olarak karşımıza çıkan pozisyon. oldukça iyi merkez savunması yapmamıza rağmen beklerimiz inanılmaz geçirgenler. bu da rakiplere kolay gol şansı tanıyor.

    en son maçtan yola çıkarsak 25 ekim 2021 beşiktaş galatasaray maçında clye larin yedlin'e kurduğu üstünlük sayesinde iki gol attı. en az iki tane daha atabilirdi. pozisyonların çoğunun da bizim sol kanadımızdan gelip, sağ kanadımızda bittiğini de söyleyeyim. yalnız burada suç sadece sahada olan isimlerde değil. mesela bjk maçında yoldan geçen adama sorsanız ghezzal-rosier bağlantısını söyler. biz buna karşılık doğru düzgün bir önlem almayarak beşiktaş'ın ekmeğine yağ sürdük. halbuki berkan kutlu'yu o kanada kaydırmak yeterli olurdu.

    güncel bek performanslarına baktığımızda da ise sacha boey ne yazık ki sakat. pva ve deandre yedlin ise berbat bir hücum performansı var. eğer iki kanadınız birden işlemez ise hücumda rakibi açamazsınız. bu nedenle pva yerine ömer bayram'ın ciddi ciddi düşünülmesi gerekiyor. ömer'in savunması da kötü ama en azından hücumdan asiste yakın bir isim. özellikle yedlin'in savunma gayretinin pva'dan çok daha fazla olduğunu söylemeliyim.