• 1
  kahrolası endüstriyel futbolun eserlerinden birisidir.

  bir "spor klübü" olan galatasarayımızın "futbol takımı" şirketleştirilmistir.
  avrupa arenasında "galatasaray sk" olarak adlandırılan takımımız artık bir "anonim şirketi" olmustur.

  ekleme: allahtan adnan polatın projelerinden birisi futbol aş ile sportif aş'yi birlestirmek de bu durumdan kurtulacağız yakında. *

  yıllar sonra gelen edit: nah kurtuluruz afedersin.
 • 5
  --- alıntı ---

  qvt financial lp (qvt), galatasaray sportif sınai ve ticari yatırımlar a.ş. (sportif) ve yönetim kurulu üyeleri aleyhinde, galatasaray spor ve futbol işletmeciliği ticaret a.ş'nin (futbol) hissedarlara yönelik çağrısını ve şirket birleşmesini önlemek için dava açtığını duyurdu.

  qvt'den yapılan yazılı açıklamada, qvt fund lp'nin, sportif a.ş. ve yönetim kurulunun üyeleri aleyhinde tek tek ihtiyati tedbir talebiyle, sportif a.ş. ile çoğunluk hissedarı futbol a.ş'nin, qvt tarafından yasa dışı olarak görülen birleşmesini önlemek amacıyla, mahkemeye başvurduğu belirtildi.

  qvt fund lp'nin, sportif a.ş'nin borsada işlem gören hisselerinin yüzde 17,7'sine sahip, en geniş azınlık hissedarı olduğu hatırlatıldı.

  qvt'nin, futbol a.ş. tarafından sportif a.ş. için yapılan çağrının, sportif a.ş. tarafından futbol a.ş'ye yasa dışı olarak verilen 343 milyon liralık borcu geri ödemekten kaçınmak için yaptığı planın bir parçası olduğuna inandığı kaydedildi.

  istanbul 3. ve 4. asliye ticaret mahkemelerine verilen dava dilekçelerinde, sportif a.ş'nin denetlenmesi ve yönetim kurulu üyelerinin futbol a.ş. ile birleşmeyi tamamlamalarının önlenmesi için kayyum atanmasının talep edildiği bildirildi.

  qvt üst yöneticisi (ceo) dan gold, sportif a.ş'nin kötü bir fiyat, belirsiz şartlar ve buna karşı çıkma alternatifi olmayan yatırımcıları içeren zorlayıcı bir çağrı teklifiyle azınlık hissedarlarının yatırım değerlerini kötüye kullanmasına izin verilmemesi gerektiğini belirtti.

  --- alıntı ---

  kaynak: gazeport
 • 7
  --- alıntı ---
  galatasaray sportif a.ş'nin kap’da duyurulmuş açıklaması

  galatasaray sportif a.ş'nin (kamuoyu aydınlatma platformu) kap’da duyurulmuş açıklamasını yayınlıyoruz:

  basında yer alan bilgilerin aksine qvt fund lp tarafından galatasaray sportif sınai ve ticari yatırımlar a.ş. veya galatasaray kulubünün her hangi bir iştirak, ortak ve organı aleyhine ikame edilmiş yeni bir dava bulunmamaktadır.

  basın açıklamasında yer alan ve sanki yeni ikame edilmiş olarak gösterilen davalar ise istanbul 3 asliye ticaret mahkemesi’nin 2008/294 e. sayılı dosyasıyla görülmekte olan qvt found lp tarafından 15.05.2008 tarihinde ikame edilen galatasaray sportif sınai ve ticari yatırımlar a.ş.’nin 15.02.2008 tarihli genel kurulunda alınan 1,2,3 ve 4 numaralı kararların iptaline ilişkin ve istanbul 4 asliye ticaret mahkemesinin 2007/734 e. sayılı dosyasıyla görülmekte olan qvt fund lp tarafından 03.10.2007 tarihinde galatasaray yönetim kurulu üyelerine karşı açılan söz konusu açıklamadaki konuyla ilgisi bulunmayan davalardır.

  bu davalarda basın açıklamasında yer alan hususlara ilişkin herhangi bir talep olmadığı gibi bu tür taleplerin yukarıda belirtilen davalarda ileri sürülmesi dava konularıyla da bağdaşmamaktadır. her iki davada henüz bilirkişi incelemesi aşamasında olup yargılama devam etmektedir. her iki davada da qvt fund lp tarafından müteaddit kereler galatasaray sportif sınai ve ticari yatırımlar a.ş. ‘ye kayyum atanması talep edilmişse de bu talepler mahkemeler tarafından dikkate alınmamıştır.

  kaldı ki derdest olan davalarda davalılar tarafından qvt fund lp’nin yabancı uyruklu olması ve qvt fund lp’nin şirket merkezinin bulunduğu birleşik krallığa bağlı cayman adaları ile adli müzaharet anlaşması olmaması sebebiyle humk, möhuk ve ttk ilgili maddeleri gereği qvt fund lp’nin dava şartı olarak kabul edilen teminatı yatırması için itirazda bulunulmuş ve bu konuda henüz bir karara hükmedilmemiştir.

  saygılarımızla, bilginize sunulur.
  --- alıntı ---

  http://www.galatasaray.org/kulup/haber/6476.php
 • 12
  ortağın ticaret unvanı/adı soyadı --------- sermayedeki payı (tl) ------------- sermayedeki payı (%)
  galatasaray spor kulübü derneği------------ 2.324.670,00 --------------- 83,38
  halka açık ---------------------------------------- 463.000,00 -------------- 16,61
  diğer ----------------------------------------------------- 414,00 ----------------- 0,01

  toplam ----------------------------------- 2.788.084,00 -------------------------- 100,00

  kaynak : http://kap.gov.tr/...dirim.aspx?id=140422
 • 13
  bu gün 6 aylık mali veriler gönderilmiş (1 haziran 30 kasım 2011 arası dönem) borsaya, beklendiği gibi kur değişiminden ciddi manada zarar görülmekte. çoğu şirkette var bu durum. geçen yıl 7.2 mio tl olan finansman giderleri bu dönem 41.2 miotl'ye çıkmış. finansman giderinin 34.8 mio tl'si kurlardaki değişimlerin yarattığı giderler. neredeyse 14 milyon eoruya yakın bir ilave masraf demek bu transfer bütçesi hatta. dönem sonunda toplam geçici zararımız 48.6 mio tl, geçen sene 8.3 mio tl zarar vardı, tabi şirket birleşmeleri geçen yıl gerçekleşmemişti. ana faaliyet konularımız dışı gelir ve giderleri çıkardığımızda faaliyetlerimizden 9.7 mio tl zarar etmişiz, geçen yıl zarar 9.4 mio tl, banka borçları geçmiş yıla göre 30.3 mio tl gerilemiş. 127 mio tl kredi borcu var bunun 121 mio tl'si denizbank konsorsiyumunda alınan borçlar.
 • 17
  hukuki zorunluluklar nedeniyle avrupa kupalarında kullanmak zorunda kaldığımız isim. fena halde gıcığım bu duruma. buna nasıl çözüm bulunur bilmiyorum ama ya adam akılı sk eklensin şirket isminin sonuna ya da tamamen söküp atılsın galatasaray kalsın yek pare. güzelim galatasaray ismini orta ölçekli işletme gibi ltd.şti uzatmalarıyla görmek üzüyor beni.
 • 20
  --- alıntı ---

  galatasaray a.ş.'nin, 26.01.2014 tarihinde oynanan gaziantepspor - galatasaray a.ş. spor toto süper lig müsabakasında, müsabaka sonrası flaş röportaja futbolcu katılımı sağlanmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 10.000.-tl para cezasi ile cezalandırılmasına,

  aynı müsabakada galatasaray a.ş.'nin, basın toplantısına futbolcu katılımı sağlanmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 10.000.-tl para cezasi ile cezalandırılmasına,

  aynı müsabakada galatasaray a.ş.'nin, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı takdiren 80.000.-tl para cezasi ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

  cezaların birleştirilmesi suretiyle galatasaray a.ş.'nin, toplam 100.000.-tl para cezasi ile cezalandırılmasına,

  --- alıntı ---

  kaçıncı çirkin tezahüratta ceza alıyorduk? gaziantep deplasmanında bile ceza kesiyorlarsa seyircisiz oynamamız için ellerinden geleni yapacaklar bu gidişle.
 • 22
  kulübümüzün kapitalizm tarafı. son çıkan http://youtu.be/m1nCVWjASk0 bu tape de iddia, yargıya müdahale edilme konusu. konuşmada spk kelimesi geçiyor. yargı gibi güya bağımsız kurul spk'nin aldığı kararlarla ilgili bir içerik var ortada. başçalanımız konudan biraz rahatsız olmuş, yargı yoluyla müdahale istiyor.

  gelelim bizle alakasına; manipülasyona bu denli açık bir kurum'un galatasaray a.ş için anti çalıştığını düşünmemiz için başlıca sebeptir bu tape. kulübün, bugün olmasa da konuyu inceden hafızalarına atması, ve gerekli araştırmayı derhal yapması gerekiyor.
  yönetim bunu camiaya borçludur. hukuk kurulları, işle alakadar olmalıdır, ve şirketin sermaye arttırma girişimlerinde kimlerin anti pozisyon aldığı veya aldırttığı incelenmelidir. kamuoyu şu an bu bilgileri kurumsal paylaşmak için uygun değil, fakat bunlar el altından gazetelere verilmelidir. galatasaray'ın gelişmesini durduranlar kimler bilmek isteriz. umarım çalışma yapılır.
 • 25
  108 milyon lira ceza kesilmiştir.

  --- ekşi'den alıntı ---

  vergi cezasıdır. şimdiye kadar göz yumulan bir cezanın twitter tepkisinin ardından çıkarılması da manidardır tabi
  ayrıntılar: http://ekonomi.haberturk.com/...atasaraya-rekor-ceza
  galatasaray’a biletleri vergi ödemeyen dernek üzerinden kestiği gerekçesiyle 54 milyon liralık vergi ve bir misli de cezası kesildi. toplam 108 milyon lirayı bulan rekor ceza daha önce de tartışma konusu olan teberrulu bilet satışından geldi. bu rakam galatasaray sportif aş’nin 596 milyon liralık toplam varlığının 6’da birine denk geliyor.

  galatasaray maç biletlerinin yüzde 90’ını galatasaray derneği adına (teberrulu) yüzde 10’unu da vergiye tabi olan sportif aş adına kesiyordu. böylece biletlerin yüzde 10’u için vergi ödüyordu. ceza da işte bu nedenle geldi. ceza 2010-2012 yıllarındaki üç ayrı dönemdeki işlemleri kapsıyor. kulüp yetkilileri maliye’nin kestiği cezada haksız olduğunu belirterek ellerindeki konuyla ilgili yasal kararlar olduğunu ifade ettiler.

  --- ekşi'den alıntı ---