• 2
  https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/782243

  bu kar artışında ziraat bankası ile yapılan borç yapılandırması on payı var mıdır? mesela ödenecek borç vardı da 1 gün önce mi çektiler krediyi?

  ayrı bir konu ama ziraat bankasından çekilen kredinin detayları nasıl olur da kap'a bildirilmez. çok enteresan.

  edit: bilanço 31.05.2019'a kadarmış. kredinin olayla alakası yokmuş. bilgilendirme için teşekkür ederim renktaşlar.
 • 5
  borc yapilandirma anlasmasinin detaylarini da bir sonraki raporda gorecegiz. iki sene anapara odemesinin olmamasi cok muhim. ulkede faiz oranlarinin artmasi hemde doviz kuru sebebiyle beraber kluplere de acayip bi finansman yuku biniyor.

  hangi borclar hangi faiz oranlariyla yapilandirildi merak da ediyo insan. soyle ki gecen sene biz 250 milyon,fenerbahce 500milyon finansman gideri yazmis. acayip paralar. su gelecek iki sene icinde sampiyonlar ligi gelirini kasasina koyup da paraciklari biriktiren abad olur. ha ama harcayip da karsiligini alamazsan, 3. sene ustune binecek yuk de cok agir.

  bu sene sampiyonluk cok onemli o yuzden *
 • 6
  finansman giderlerimiz yüksek ve bu nedenle kar rakamlarımızı törpülüyor. gelir tablosu olarak iyiye gidiş muhakkak. ancak diğer taraftan kısa ve uzun vadeli yükümlülüklerimiz artmaya devam ediyor. özkaynak rakamlarımız ise hala eksilerde.

  sadece dönem net kar rakamına bakarak bilanço yorumlayanlara pek aldanmayın. varlıklar kısmında dönen varlıklardan ziyade duran varlıklarda artış söz konusu. kaynaklarda ise artışın hemen hemen tamamı yükümlülüklere yansımış.

  mevcut bilanço yapısıyla sağlıklı bir şirket yapısından bahsetmek halen söz konusu değil.