• 1
  2019 yapımı netflix belgeseli. 2018 f1 sezonunda top klasman değil fakat mümkün olabildiğince ilginç ve orta-alt sıralar için yarışan takımlar üzerinden hazırlanmış. 2. sezonu da çıkacağı konuşuluyor fakat şu an 1. sezon yayında henüz. 10 bölüm olarak. ben 7. bölümü yeni bitirdim. tamamı bitince çok daha detaylı yazacağım fakat şimdilik mükemmel gidiyor.
 • 3
  henüz 2. bölümünü izlediğim için yorum yapmak erken gibi ama kesinlikle bir şeyler vadeden gözlemci belgesel. fakat 2. bölüme denk gelen 2018 bakü grand prix’i ve verstappen’in daniel ricciardo ile yaptığı aptal ötesi kazayı sırf sanz ve alonso’ya odaklanabilmek adına harcamışlar gibi geldi. oysa o deyim yerindeyse ölüm yarışının zirvesi o kaza ve max’ın kasap ruhuydu.
 • 4
  ferrari ve mercedes'in olmamasının sebebini onlara ayrı bir seri ayırmaları ihtimaline bağladığım netflix serisi. zira hem hamilton-vettel arasında yaşanan dramanın içerik olarak dolduracak seviyeye ulaşması, lauda'nın sağlık problemlerine rağmen takıma destek vermesi, ferrari içindeki çatışmalar, her iki takımın da motor sağlayıcı olması ve motor sağladıkları takımlarla olan ilişkileri falan bence ayrı bir seriyi dolduracak içeriğe sahip. ortada hibrit çağını domine eden bir mercedes var, toparlayan ve yarışa ortak olan bir ferrari var. daha ne olsun.

  --- 3. bölüm spoiler ---

  horner'ın eşşeklerinin adını max ve daniel koyması detayı ile baya güldürmüştür.

  --- 3. bölüm spoiler ---

  edit: takimlar izin vermemis. 10 sene sonra falan belgeseli yapilir o zaman.
 • 5
  liberty media'nın spora yeni seyirci ve taraftar kazandırmak için vesile olduğu "belgesel". yersen.

  yeni seyirci kazandırmak adına başarılı mı? bence evet. ama ben beğenmedim açıkçası. sahte ses efektleri, sahte ve gerçekle alakası olmayan motor sesleri, sahte spiker konuşmaları, will buxton hıyarının gereğinden fazla yer kaplaması ve algı yapması, belgeselin genel olarak nesnellik yerine algı yapmayı tercih etmesi vesaire. sporu zaten yakından takip edenlere bir şey katmıyor kısacası ama başta da dediğim gibi, amacı da bu değil bence. belki gelecek sezonunda bu kesim de tatmin edilir.
 • 6
  netflix’in bu tur belgeselleri cok guzel oluyor, bunu da cok begendim, f1’i yakindan takip eden birini tatmin etmeyebilir gercekten, ama benim gibi bu spora eskiden ilgisi olan ancak son yillarda hic izlememis birini etkiledi, tekrar izlemeye baslasam mi diye dusunmeye basladim. mesela bu sezon renault, redbull’a kafa tutabilecek mi merak ediyorum. ya da red bull ve ferrari’ye giden o iki cocuk beklentileri karsilayabilecek mi, haas cikisini surdurebilecek mi, yeni izleyici kazandirma adina cok basirili olmus.
 • 9
  izledikten sonra yıllar önce kaçırmadan izlediğim f1'e geri dönmemi sağlamıştır. en azından son azerbaycan grand prix'ini izledim. belki sürekli takip edenler için bir yenilik getirmemiş olabilir ama benim gibi olaydan baya kopuk biri için çok güzel geldi. hatta gittim f1 2018'in demosunu kurdum ps4'te.

  ferrari ve mercedes'in olmaması biraz eksik kalmış. umarım yeni sezonu çekerler ve iki büyük takımı da eklerler.