• 3
  tam bir amerikan zihniyeti ile yönetileceği şimdiden belli olan sezon. nba'vari salary cap sistemi ve her takıma eşit şans verme, geçişlerin kolaylaştırılması, geliri dengeleme bakımından her yönüyle olayı maksimum insan, minimum araç faktörüne indirgeyecek gibi gözüküyor.

  tabii ferrari şu an grid'in en çok para harcayan organizasyonu olarak en kötü strateji ve idari ekibe sahip olduğu için bu durumu değiştirmezlerse 2021'de rezil rüsva olacakları şimdiden öngörülebilir bir şey.
 • 4
  günümüz itibariyle kadroları belli olan takımlar;

  ferrari
  charles leclerc - carlos sainz
  ferrari'de vettel ile kontrat yenilenmedi ve yerine carlos sainz getirildi. leclerc ile geçen sene 5 yıllık kontrat yapılmıştı.

  mercedes
  ? - ?
  hamilton ve bottas'ın kontratları sezon sonunda bitiyor ve ikisiyle de resmi bir anlaşma yapılmadı. hamilton'ın kalması neredeyse kesin gibi, fakat bottas'ın akıbeti bu sezonki performansına bakıyor.

  red bull
  max verstappen - ?
  verstappen 2023 yılına kadar sözleşme imzalamıştı. albon her ne kadar beğeni toplasa da, hem horner, hem verstsappen, hem de vettel'in açıklamaları sonrası kendini alpha tauri'de bulması gayet olası. takımsız kalıp, hala yarışmak istediğini söyleyen vettel, red bull'a kendini atabilir.

  mclaren
  daniel ricciardo - lando norris
  mclaren, sainz'ın ferrari'ye geçmesiyle ricciardo'yu renault'dan aldı. norris de alt kategorilerde gösterdiği başarıyı devam ettiriyor. 2020 sezonunda, ilk yarışta, efsane bir son tur atarak ilk podyumunu aldı.

  renault
  esteban ocon - fernando alonso
  2020 sezonunda ocon'u f1'e geri getiren renault, tutup alonso'yu da f1'e geri getirdi.

  racing point
  sergio perez - ?
  gelecek sene aston martin ismiyle yarışacak olan takımda, sergio perez'in 2021'e kadar kontratı var. meksikalı sponsorları da paraya acımıyorlar ki bu yüzden ismini garanti yazdım. ikinci slot için lance stroll'un adı 100% gibi bir şey aslında ama, yine de vettel söylentilerinden dolayı resmi açıklamaya kadar babanıza bile güvenmemeniz lazım (heuheuheuhuehue)*.

  alpha tauri
  ? - ?
  kvyat, albon, gasly isimlerinden ikisinin yarışma ihtimali yüksek. red bull'un son yıllarda alt kategorilerden yetenekli genç çıkaramadılar. sean galael var, dan ticktum vardı onu postaladılar ayılıklarından dolayı, onun dışında jüri vips var belki çok düşük ihtimal.

  alfa romeo
  ? - ?
  kimi ve gio'nun kontratları sezon sonunda bitiyor. gio pek parlak bir performans gösteremedi. kimi ise daha rahat olduğundan mıdır nedir, araçta problem olmadığı sürece, araçtan maksimumu almaya devam ediyor. önümüzdeki sezon kimi'nin kalma ihtimali yüksek. onun yanında ise mick schumacher veya callum ilott'ı görebiliriz. hatta 2019'da f3'ün tozunu attıran, bu sezon f2'ye geçiş yapan robert shwartzman'ın gelme ihtimali de var fakat düşük. mick'in soyadı biraz daha ağır basıyor. fakat ilott ve shwartzman isimlerini not alın, ilerde görecez.

  haas
  ? - ?
  haas fren problemleri yaşamaya devam ettiği gibi, iki pilotunun kontratı da 2020'de bitiyor. fucking wankers boy band dağılır mı dağılır. henüz iki pilot için de bir şey belli değil.

  williams
  george russel - nicholas latifi
  williams tam bir fenerbahçe gibi. genç yetenek harcama fabrikası. george russel bozuk para gibi harcanıyor takımda. bu sene geçen seneden de kötüler. ondan önceki sene de, daha önceki seneden kötülerdi. seneye de iyi olacaklarını sanmıyorum.