• 1
  twitter'da türkiye gündeminde ilk sıraya yerleşmiş olan etiket. bazen çocuk gibi davranıyor taraftarımız. galatasaray isminin büyüklüğü bu mudur diye düşünüyorum açıkçası. nedir yani bir de biz forma alacağız maliyeti düşünmeyin alın falcao'yu mu deniyor. falcao gelirse forma satışları patlar evet ama bu etikete yazanların 3te2si forma falan almazlar. ayrıca bunu da anlamıyorum. forma almaya bütçen varsa al kardeşim illa bir transfer için mi alınıyor bu formalar? kötü bir niyet aramıyorum ancak gereksiz buluyorum.
 • 4
  hakikaten gereksiz bir hashtag. aslinda nasil ciktigini da bilemiyoruz tabi, yani yonetim veya bir sponsor bazli bir calisma olarak baslatilmis da olabilir. ama eger hakikaten sosyal medya kullanicisi taraftarin simarikligiysa cok sinir bozucu olacak. akillanmiyoruz bir turlu anasini satiyim, yakin zamanda taraftar baskisiyla tudor getirtildi takimin basina, diagne getirtildi benzer sacma taraftar israrlariyla, gaza gelmeleriyle. basimiza is aciyoruz baska bir sey degil, boyle reklam edilip gelmeyenler de oldu, bu da ayri bir kotu goruntu olustuyoru, alan gibi, modeste gibi. ben de az da olsa kullaniyorum sosyal medyayi, ama hic sevemiyorum soyle soytariliklar yuzunden...
 • 5
  usenmeyen ve konunun ekonomisi hakkinda bilgisi olan birisi bir hesap yapsa da ogrensek dedigim fantazi icin acilmis etiket.
  satilan her formadan kulube ne kadar para kaliyor? kac adet forma satilsa adamin maasi cikar? bana gore bu hesap en pozitif ongorulerle bile imkansiz rakamlar uretecek.

  bu tip seylerin genelde kulube finansal olarak muthis bir etkisi olacagini sanmiyorum, ama yellow friday gibi olaylarda gordugumuz uzere kulup ici kenetlenmeye daha cok fayda ediyor.
 • 6
  ben buna inanmıyorum, biz çok forma alan futbolcu adını yazdıran bir toplum değiliz. alsak da kendi ismimizi yazdırıyoruz. hak da veriyorum gelir düzeyimize göre her sene forma alamıyoruz o yüzden 4-5 sene de bir alıp ona da kendi ismimizi yazdırıyoruz. drogba geldi bu takıma acaba kaç tane drogba forması satıldı merak ediyorum.
 • 7
  sosyal medyada görünce "abi yapmayalım lütfen şöyle hareketler yahu!" söylemiyle reaksiyon verdiğim kampanya. artık şu transfer işlerine yönelik bakış açımızı biraz sabırlı hale sokalım kendi kendimize beklenti yaratıp gelen ismin her ne olursa olsun ağır baskı altına girmesine sebep oluyoruz. diğer yandan da yönetimi ve teknik ekibi fazla yoruyoruz bu gündemlerle. iyisiyle kötüsüyle şu anda son iki yılda en iyi yönetilen kulüp biziz belli başlı hatalar olsa da. ama şu tutturma olayını bırakalım artık. burada haftalarca yanıp tutuşulan adamlar 4 maç kötü oynadığında neler oluyor? bu adamdan nasıl kurtulacağız pozisyonuna giriliyor, gün gibi ortadayken kim olursa olsun bir futbolcu için bu kadar baskılayıcı ve sabırsızca kampanyalar yapmayalım.
 • 8
  bu şekilde ancak nike' ı zengin ederiz. bir formadan kulübe epey düşük miktarda kalıyor.
  bahsedilen 5 6 milyon avro maaşı günümüz euro kuru 6.30 alırsak yıllık 30 milyon tl üzerinde bir meblağ ortaya çıkıyor. bir formanın da 250 tl olduğunu düşünürsek, kaç kişi alabilir? bu sebeple gerçekleşmeyecek olay hatta hayaldir.
 • 9
  ergence bulduğum sosyal medya transfer kampanyası. yahu ülkenin ekonomik durumu ortada. işsizlik ve enflasyon el ele vermiş yükseliyor. formalar 250 lira olmuş. hatta çocuk formaları bile 150 lira. nasıl alacaksın da nasıl destek olacaksın?

  bizde isteriz takımımıza dünya yıldızları gelsin. ama taraftarlar maç bileti için para bulup da gelirse yönetimler şükür etsin.
  parasını nereye nasıl harcayacağını şaşıran zenginler sponsor olup destek olsunlar yönetimimize. yoksa halkın çoğunluğu artık lüks harcamalar yapacak durumda değil ne yazık ki..
 • 15
  500.000 ''sırtında falcao yazılı forma'' satın alarak falcao'nun maaliyetini karşılayabileceğini zanneden twitter hesabı pops emre bonsu tarafından başlatılan ve diğer bir galatasaray'lı hesap olan çakır'ın de desteği ile gündeme giren hashtag. ''sırtında falcao yazan'' 500.000 forma satın alabileceğimizi zanneden bir adamı twitterda binlerce insan takip ediyor. yazık gerçekten.

  didier drogba, roberto carlos, wesley sneijder, stephen appiah, ricardo quaresma, bafetimbi gomis ve alex de souza gibi türkiye'de en çok forma sattırmış futbolcuların sattırdığı toplam forma miktarı bile 500.000 yapmıyor.

  edit: arkadaşlar burada kulüplerin sattığı toplam forma miktarlarından değil, bu saydığım futbolcuların transfer oldukları sezon, yada en çok formaları satıldığı sezon sattırdıkları forma miktarının toplamından bahsediyorum. yani sırtı boş olan forma değil.
 • 18
  şuna destek veren tiplerin ekonomik bağımsızlıkları var mı çok merak ediyorum.
  ne kazandıkları nasıl harcadıkları umurumda değil o kısımla ilgilenmiyorum.
  iddiam şu ki bu tür şeylerin peşinden koşan tiplerin yarısından fazlasının babasından aldığı harçlıkla geçinen ergençler olduğudur. babasının canını sıksa imf heyeti gelmiş 3. dünya ülkesi gibi tüm gelirleri yok olacak elemanlar "15 forma bana yaz kanka" modunu açmış.

  diğer taraftan bunların fenerli halleri vardı zamnında forma alarak anelka'nın parasını çıkardıklarını sanıyordu bir diğer versiyonları yandex'e tıklayrak messi getiriyordu...

  cehaletin rengi olmadığını bir kere daha görüyoruz.

  not : tivitır üzerinde dönen saçmalıklara istinaden yazılmıştır. sözlük içerisinden kimseye gönderme vs değildir.
  not2 : şu başlıkta irdelenmiş hali ... https://rerererarara.net/...sini-cikarmak--57802
 • 21
  yönetimi baskı altına almaktan başka bir şey değildir. oyuncu gelecek diye adak adamak falan galatasaray taraftarına yakışmayan hareketler. galatasaray taraftarı bütçesi dahilinde zaten kulübüne destek olur. böyle bir organizasyon malesef tam bir fiyasko, şu zamana kadar güzel adımlar atan taraftarımız çuvallamıştır. bir oyuncu gelsin diye hem yönetimi baskı altına aldılar hem de olumsuz bir şey olduğunda kin, nefret kusmaya kendilerini hazırladılar. bu saatten sonra falcao dışında birisi gelse 30 gol atsa beğenmezler. böyle organizasyonlar yerine taraftarımıza sağ duyu çağrısında bulunuyorum. sabredin, yönetimi baskı altına almayın, bütçeniz dahilinde kulübe destek olun. falcao formalarından galatasarayın kasasına çok bir şey girmiyor. orijinal gsstore ürünü alın ve baskıcı tutumunuzdan vazgeçin. sabretmek erdemdir.
 • 22
  desteklediğim fakat eksik bulduğum kampanya. 250 liralık formadan tahmin ediyorum kasaya en fazla 50 tl giriyordur. bu sebeple transferi gerçekleşirse eğer formanın yanında aşağıdaki örnekler gibi taraftarın 50-100 lira arasına alabileceği güzel tasarım tshirtlerin de gs storelarda yerini alması gerektiğini düşünüyorum. böylece hem forma alabilecekler formasını alır hem de forma alamayanlar çok daha düşük ücretler ile kulübe aynı oranda destek vermiş olur.

  https://gss.gs/6SA.jpg
  https://gss.gs/RLG.jpg
  https://gss.gs/ff6.jpg
  https://gss.gs/stF.jpg
  https://gss.gs/IsF.jpg
  https://gss.gs/gy0.jpg
  https://gss.gs/ebD.jpg

  tasarım ve gs store kelimeleri yanyana geldiğinde gerildiğinizin farkındayım. onun için de taraftarın da tasarımlarıyla katılabileceği internet üzerinden oylama ile seçilebileceği bir organizasyon da yapılabilir.
 • 23
  yönetimi böyle baskılarla zor durumda bırakmak oldukça gereksiz.

  alabilecek durumumuz varsa alırız zaten, alamazsak da gücümüz yetmediğinden olur. veya teknik ekip istemediğinden dolayıdır.

  klavyeci galatasaray tayfası, koskoca galatasaray yönetimini nasıl bir iki sosyal medya fenomeninin gazıyla sıkıştırabiliyor anlamıyorum. katılmadığım, katılmayacağım kampanyadır. zaten her sene formamı, ürünlerimi alıyor, maçlara gidiyorum. bunun için falcao'ya gerek yok.
 • 25
  bir futbolcu için forma almak ne demektir ben anlamıyorum. forma alabilecek durumun varsa neden almazsın. forma alman için her sene senin istediğin oyuncunun mu gelmesi gerekiyor. bütçen uygunsa ve istiyorsan alırsın saygı duyarım. ama o gelirse alırım, bu olursa alırım taraftarına tahammülüm gerçekten kalmadı. galatasaray formasını almak için arkasında bir değer mi yazması gerekiyor.