• 3
  böyle bir şey yok.

  dünyanın hiç bir yerinde hiç bir sporunda yok. hatta taraftar her ne kadar istediğini söylese de aslında istemez. taraftar kendisiyle özdeştirebileceği ve onu mutlu edecek sonuçları ister. zira işin içinde duygu vardır. zaten olmayan bir şeyi istemek ne kadar mantıklı.

  şimdi bilmemkim şu yaş ortalamasıyla şu oyuncularla şöyle top oynatıyor denecek. bu bir sonuç. diyelim bir hoca gençlerle çalışmayı özellikle tercih ediyorsa bu bir iki şeye delalettir. elinde en başarılı kullandığı metod budur. piskolojik etkenler olabilir. dah önce bu yöntemle başarılı olmuş ve oyuncu değerlendirme konusundaki becerisini kendine kanıtladığından yaptığına inanıyordur. son olarak oyuncu yırtınarak formayı almıştır.

  zira formayı adaletli dağıtmak adı altındaki aksiyonlar çok riskli. herkes önce can sonra canan der. sen formayı isteyen olarak o ve ya bu sebepten senin önünde olandan çok daha iyi olman lazım. böyle olman lazım ki senden daha kariyerli ve ya kredili ve ya hızlı ve ya yetenkli ve ya hocasıyla daha iyi iletişimde olanı sollayıp risk alınabilecek değere ulaş.

  basketboldan gidelim. ben bugün ergin ataman'a niye göksenin'i kullanmadın diyebilirim. zira ana parçada olmasa da yan planlarda kullanılan bir adam. ama niye dusan'a şans vermiyorsun diyemem.

  akıllı olmak şart. dusan'ın bir takıma bakması lazım. takımda uzun eksik, en uzun sensin yanş sen için boşluk var. süre almak için gideceksin hocanı zorlayacaksın. o kadar zorlayacaksın ki hocan sana süre vermediği her dakika için kafasınsa kemiren böcekler oluşacak. yırtacaksın her şeyi ki şans bul. bitti bitmedi. sıradaki görevin ise vasatını belli bir standarta çekmek olmalı. ilk okul değil burası. sen, senin önündekinşn 3 katını göstereceksin ki zoraki olarak krada yer bul. yırt her şeyi. yoksa adalet bekleyen bir sporcu kös kös oturarak hikayesiz spor hayatını bitirir.
 • 4
  2018-19 sezonunda galatasaray futbol takımında olmayan adalet. kesinlikle zorunluluklar söz konusu ama gayet de alternatifleri varken ısrarla rezalet oyunlarına devam edenler ve ısrarla gözardı edilenler var takımda. sinan gümüş'ün hala sevimsiz hayalet performansına rağmen sürekli ilk 11 çıkması ve muğdat'ın ısrarla skor üstünlüğü elde edildiği anlarda bile görülmemesi. 10 kasım 2018 kayseri deplasmanında ilk yarıda sinan'a kendi ailesi bile sabredememiştir. hatta kendisine sorsan "yok benden olmuyor" diyerek çıkması gerekir ama çok büyük ihtimalle ikinci yarı da muğdat kenarda, o sahada olacak. ikinci yarı değişse bile yine bir sonraki maç ilk 11 çıkacak. sofiane feghouli'ye bu kadar yüz çevirip eren ve sinan'a sabretmek, onların gamsız ve saygısızlıklarına göz yummak anlaşılır değil. bu gemiyi bu fırtınada en iyi yöneteceğine inandığım terim umarım daha yukarıdan izleme imkanı bulduğu bu dönemde kendine yakışanı yapar ve gerekli hamleleri yapar.
 • 7
  hakkında paragraflar yazılmasına gerek olmayan adalettir. iki maç muğdat oynasa edilmedik küfür kalmaz burada. sinan ya da muğdat fark etmiyor ikisi de bu takımın ilk 11 oyuncusu değil. oynamayan oyuncunun antrenman performansını mı gördünüz, özel kondisyoneri misiniz ben anlamıyorum biri oynamayınca kıymetli oluyor. bu kadar sorun varken, sorunu oyuncu seçimlerine bağlamak için çok çok dar açıdan bakmak gerekiyor. 18 yaşındaki ozan kabak nasıl formayı kaptıysa diğerleri de çalışıp kapsınlar. bu kadar basit.
 • 9
  galatasaray'da yoktur. haftalarda dalga geçer gibi takıma zarar veren, sahada sadece dolaşan sinan gümüş ilk 11'de oynamaya devam etmektedir. sinan denen faydasız her maç 90 dk. oynadığı sürece de olmayacaktır. selçuk ilk 11 oynuyor mesela, dakika 90 oluyor celil oyuna giriyor. alma hocam maç bitsin öyle alırsın. yunus, atalay, ali yavuz falan sakın deneme. tüm taraftar arkanda, nasıl yokluk içindeyiz herkes farkında, desen ki altyapı oyuncularını, gençleri takima adapte edecem, herkes arkanda kimse ağzını açmaz, ama sen hala sinan dedikçe taraftar sana bile söylenmeye başlıyor, herkes illallah etti artık, herkes bıktı.