• 1
  ege üniversitesi'nde, görsellerdeki eserlerin mimarı terör örgütü yandaşları tarafından katledilmiş 4. sınıf tarih öğrencisi, ülkü ocakları üyesi, türkiye cumhuriyeti devleti'nin evladı, genç.

  sizin anlayacağınız dilden yazayım; özgürlükçü ve devrimci kürt gençleriyle girdiği kavgada hayatını kaybetmiş faşist, reis, kafatasçı, kıro.

  https://pbs.twimg.com/...xcCIAEEV0H.jpg:large

  ek: yalvarıyorum, allah aşkına "terör örgütü ile kürtleri ayrı tutalım bik bik bik" diye boş sıkmayın şuraya. olayın türk-kürt meselesi olmadığını pirüpak değerlendirebilecek kadar çok şey yaşadık, gördük ve elhamdülillah aptal değiliz. yukarıda yazdığım 2 satırı idrak edemeyen fikir belirtmekten de imtina etsin biraz.
 • 2
  zaten kendilerine ait olan bir ülkenin evlatlarını öldürerek başka bir devlet kurabileceğini zannedenler tarafından şehit edilen "türk" çocuğu.

  allah rahmet etsin.

  edit: tv' deki tüm haber kanallarını dolaşıyorum. antibiyotiklerin zararlarından tutun, polise verilecek yeni yetkilere kadar ne ararsanız var.. ama bu gencecik çocuğun adı bile yok. sosyal medyayı şu sözlük hariç kullanmıyorum.. eş dost aramasa haberimiz olmaz şu olaydan.. yazmayayım diyorum ama bi eliyle zafer işareti yapıp diğer eliyle molotof atan yüzü maskeli biri ölseydi şu an tüm kanallar canlı yayındaydı ege üniversitesinde. bu ülke ne ara bu hale geldi amk.

  edit 2: sil sözlük.. bunu da sil..
 • 6
  son günlerden ölüme kaptırdığımız başka bir insan daha. gerçekten yazıcak birşeyi kalmıyor insanın, özgecan olayının insanları korkutması gerekirken insanlar gaza geldi: kız ve kadınlara yapılan tacizler ve ölüm sayıları arttı, bir abimiz sırf kar oynuyo diye öldürüldü, şimdi de bir genç okulunda, eğitim aldığı yerde ölümle buluştu. allah ailesine sabır versin, bokunu çıkardınız lan ülkenin
 • 8
  orospu çocukları tarafından katledilen atatürkçü, galatasaraylı, milliyetçi, tertemiz bir genç. ege ünivetsitesi ülkü ocakları başkanı aynı zamanda, ege üniversitesini terör örgütünün yuvası haline getiren rektörlük de sorumlu bu cinayette. canım yanıyor sözlük, bire bir tanımasam da tanıyan kişiler hep nasıl iyi biri olduğunu anlatırdı. bu arada sözde çözüm süreci zarar görmesin diye orospu çocuğu medya tarafından da otuz saniye de geçiştirilecektir ölüm haberi. rantınız, çıkarlarınız batsın...
 • 9
  insanların eline taş, sopa, bıçak almak yerine konuşarak anlaşması gerekir, normal olan, beklenilen budur. eline başkasına zarar vermek, saldırmak amacıyla herhangi bir madde alan her kim ise(dünya görüşü fark etmez) kınanmalıdır. ortada yitip giden bir can var. allah rahmet eylesin. ağır yaralılar olduğu da söyleniyor umarım daha fazla can kaybı olmaz. öldürülen şahsa türk, kürt, sağcı, solcu, ülkücü vesaire pencereden bakmak yerine sırf insan olduğu için ölümüne üzülmek ise samimiyetimizin ne derecede olduğunu göstermektedir. fakat bu aşamadan sonra ne intikam nidaları ne de saldırıların sürmesi kimseye bir şey kazandırmayacaktır aksine sadece başka anaların daha yüreğinin yanmasına sebep olur. sukunet gerek, eylem olmalı, yas tutulmalı fakat sukunet ile kimseye zarar vermeden zira fırat kardeşimiz de anladığımız kadarıyla bir eylemde canını yitirdi. şu yaşananları 50 yıldır devam eden bir süreç ile hala tecrübe edemememiz; okumayan, tarihinden, dününden ders almayan bir toplum olduğumuzu gösteriyor. sırf kendi görüşlerine ters düştüğü için bir insanı hazmedememek, ölmesini istemek nerden bakarsanız bakın fırat kardeşimizi öldüren zihniyet ile aynı paralellikte bir düşünce yapısı, ruh halini göstermektedir. ne diyebiliriz ki daha fazla; mekanı cennet olsun. umarım bu tarz can kayıpları milletimizin artık bir şeylerin farkına varmasını sağlar. cinayetin fail yada faillerinin en kısa zamanda adalet önünde hesap vermesi ve en ağır cezaları almaları dileğiyle.
 • 12
  bir can daha gitti.. ne için ? ne için bu amk dünyasında.. sen kürtsün ben türküm sen solcusun ben sağcıyım. ya solunuzada sokim sağınızada. bu ülkenin gençleri birbirini yesin.. ne o vatan kurtarıyoruz ne o solcuyuz yok lan devrimciyiz lenin stalinciiz amk yav he he. bu ülke zaten bölünmüş kafadan bölünmüş. insan hayatına saygı yok,sevgi yok sonra biz kalkıp ahkam kesiyoruz yazık lan bu çocuğun anası babası yok mu ? bir pkklının anne babası yok mu, bu kin bu nefret ne zaman bitecek amk. evet ilk kurşunu atan kim biliyorum ancak bu kan davasını kim bitirecek. bu tür olaylardan siyasi propoganda yapan partiler mi ? mhpsi,chpsi,akpsi,hdpsi yoksa halk mı.. halk ekmeğinin derdinde olursa.. normal insan gibi yaşarsa bizde belki bu tür şeyleri yaşamayız. topragın bol olsun kardeşim.
 • 14
  "ada değildir insan, bütün hiç değildir bir başına; anakaranın bir parçasıdır, bir damladır okyanusta; bir toprak tanesini alıp götürse deniz, küçülür avrupa, sanki yiten bir burunmuş, dostlarının ya da senin bir yurtluğunmuş gibi, ölünce bir insan eksilirim ben, çünkü insanoğlunun bir parçasıyım; işte bundandır ki sorup durma çanların kimin için çaldığını; senin için çalıyor."

  çanlar bizim için çalıyor.. kalbimizi kin, nefret, intikam bürümüş..
  ne yazık bize ki farkında değiliz, öldürdüğümüz her "öteki" bizi "biz"den biraz daha uzaklaştırıyor oysa..
  hiç tanımadım seni, adını bile duymadım, yaşadığından haberim dahi yoktu..
  ama ölümün, kilometrelerce uzakta, gecenin bir vakti canımı yakıyor..
  dünya böyle bir yer olmamalıydı..

  mekanı cennet olsun.. allah ailesine, sevenlerine, sevdiklerine ve biz geride kalanlara sabırlar versin..
 • 15
  bir hic ugruna can vermis genc. ideolojisi nedeniyle haberlerde esamesi bile okunmayacaktir. yada en fazla 30 saniye falan iste. gencecik bir adam ölüyor, yarin bir tanesi daha ölecek, yarin bir tanesi daha. terör dagdan sehre inmis universitelerin duvarlarina bulanmis resmen, ama ne onune geciliyor ne de tesebbus ediliyor.

  duvarlarina yillardir alenen pkk sempatizani sloganlar yazilabilen ege universitesi fakulteleri icinde pkk yandaslarinin aldigi ne ilk ne de son can olacaktir. bu pkkyi icimize bu kadar sokan, girmelerine izin verenlerin de, genclerin zihnini ozgurluklerini pkk ile kazanacaklari dusuncesiyle yikayanlarin da allah belasini versin.

  pkk illeti analarin babalarin bir umut icinde sizleri bizleri disinden tirnagindan arttirip adam olalim diye yolladigi universitelerde buyuyor. bu ne ilkti ne de son olacak. resmen ulkede yasamamiz piyango. her gun biri bir baskasi tarafindan hic ugruna olduruluyor. bu hafta 3. ölüm bu, sebepsiz yere olan. ulke bok cukuruna donmus resmen. emegi gecen herkesin allah belasini versin.
 • 18
  oradaki pkklı itler devrimci, solcu ilan ediliyor. 8 sene her gün gördüm o it sürüsünü. 2005 senesinde her gün sağcı solcu şemsiyesi altında kavga olurken kavganın asıl milliyetçilerle pkklılar arasındaydı. pkklılar edebiyat ve iletişim fakültesinin önünde konuşlanırlar. ilk başlarda bunu sol görüşlü gruplara yancı olarak yaparken özellikle 2007den sonra remen özerkliğini ilan etmiş kürt devleti gibi oldular. orada terörist başının posterleri, sözde kürt bayrakları asılır. okulun duvarlarında pkk lehine, apo lehine sloganlar yazılır. ve hiçbir kolluk kuvveti buna engel olmadı. 2005ten itibaren polis milliyetçileri sindirdi ama akıl almaz şekilde pkknın orada güçlenmesine kimse ses etmedi. yahu 18 mart çanakkale zaferi'ni kutlamak için okul yönetiminden izin alamazdık. güvenliği sağlayamayız derlerdi. o iki fakülte bildiğiniz terör yuvasıdır. şerefsiz evlatları dersin ortasında sınıfa girip bildiri dağıtır, kimse bir şey diyemez. okul yönetimi sağolsun kendi elleriyle terörü beslediler orada.

  siyasi görüşü zerre umrumda değil ama o okulda kendi vatanını, bayrağını sevmek suçtur. gerçi artık her yerde böyle. sen türküm dersen faşistsin.

  mekanı cennet olsun kardeşimizin. sağında solunda değilim. gencecik bir insan öldü.

  emin olun değişen hiçbir şey olmayacak orada. okul kendi eliyle pkkyı beslemeye devam edecek.
 • 20
  ölen çocuk "türk" olunca hümanistler hemen "dini, ırkı, görüşü önemli değil" moduna girmişler yine. neden önemli değil lan? bir türk' ün ölmesi neden önemsiz amk? ölen "kürt" olsaydı "faşist zihniyet öldürdü" diyecektiniz ama değil mi? yaratmaya çalıştığınız algıyı, üstünü kapatmaya çalıştığınız kininizi sikeyim sizin.

  bu çocuk, türkiye' de türk olmanın neredeyse suç haline gelmesi nedeniyle öldü. siz istediğiniz kadar önemsemeyin. size unutturmuş olabilirler, ama biz türkiye' de sadece kazanılan milli maçlardan sonra değil, her daim türk olduğundan gurur duyan, türk bakışlı bir nesil için son nefese kadar mücadele edeceğiz.

  mekanın cennet olsun türk bakışlı fırat.
 • 22
  şehadet şerbetini içerek şehitler kervanına katılan yiğit ülküdaşım fırat çakıroğlu kardeşimize cenab-ı allah’tan rahmet, ailesine ve camiamıza sabırlar diliyorum.
  yüce allah’tan aziz şehidimiz fırat kardeşim gibi bizlere de, bayrak uğruna kan, vatan için can vererek şehitlik makamına eriştirmesini niyaz ediyorum.

  bir ölüp, bin dirileceğiz, bir gidip, bin geleceğiz!
 • 24
  kayıp genç bir insan. keşke girmeseymiş böyle kavgalara. bunların kazananı yok. üniversitede ülkeyi kurtaran hiç kimse yok. orada her grup kendi içinde birbirini gazlar. çoğu da hiçbir işe yaramayan gruplardır. sen bazı partilerin etkinliklerinde kalabalık yapmaya yararsın. onlara adam bulursun. olay bu. bir de eş dost... okey oynarsın belki en fazla. sonra? sonrası yok. "şehit" vs. denmiş. ne şehidi? şehitlik nedir? gariban çocuklarını ölüme göndermek için uydurulmuş bir şey (fırat'ın da muhtemelen babası esnaf, serbest meslek erbabıdır, annesi ev hanımı. böyle olayların neredeyse hepsinde olduğu gibi). şehitlik falan yok. ölümü kutsallaştırmayın. hayatta sevdiğiniz insanların canı dışında ölüme değecek başka bir şey yok. hele siyaset için. asla. vizyonsun şarlatanlar nutuk atacak diye çocuklar niye ölsün? üniversitelerde de gençler bu tür küçük gruplaşmalar yerine birey olmasını öğrenmeliler. karşı cinsle nasıl iletişime geçilir, kitap okumak nedir, sosyallik nedir, bunları öğrenmeliler. siyasi grupların çoğu bataklıktan, insanları sınırlandıran şeylerden başka bir şey değil. çoğu kendini beğenmiş liderlerle onun sürüsünden ibaret.

  devrimci gruplar gazete okumaktan başka bir şey yapmaz. arada halay çekerler. sağcılar ona buna daha çok karışır. daha müdehalecidir. benim okuduğum yıllarda ülkücü bir grup yoktu okulda. o yüzden herkes rahattı bizim üniversitede. muhafazakârlar ve solcular afişlerini yan yana asardı. bir gün bile olay çıkmadı. ama işin içine kürtçülük, türkçülük girince ne oluyor bilmiyorum. ülkücüler kendini bu vatanın tek sahibi sanıyorlar. genellikle böyle şeyler ya işçi partililerin, tkp'lilerin ya da ülkücülerin olduğu yerde yaşanıyor. herkesin sadece "ben" demesi sonucunda böyle oluyor. gerçekten yazık. kimse karşısındakinin de haklı olabileceğini düşünmüyor. kimse sakin olmuyor. bu gruplar radikaller. bu akımların kendilerini sorgulaması gerek. bu insanların dinlemeyi öğrenmeleri gerek. bence dinleme yetenekleri en zayıf gruplar bunlar. pkk içinse söyleyecek çok bir söz yok. arada bir özgür gündem'deki yazıları okuyorum. bu kadar tek taraflı olunmaz. bu kadar suçlayıcı bir dil olmaz. insanların bunlarla varabileceği bir yer yok gerçekten. bu kadar uçlarda olmak yerine gerçekten oturup karşındakini dinlemen gerek. bu herkes için böyle. yoksa fırat yılmaz çakıroğlu gibi çocuklar ölür gider. bir sayı olarak tarihteki yerini alır ve üç gün sonra hiç kimse hatırlamaz. bu çocuk ne için öldü allah aşkına? iki gün önce kar topu yüzünden biri öldürüldü. ne için? insan hayatı ne kadar ucuz? bu kadar şiddet dolu olmanın bir açıklaması, mazereti, bahanesi olamaz. ben kabullenemiyorum. herkesin durup kendine bakması gerek. aynaya bakıp "yine çok yakışıklıyım" demek değil. herkesin kendi itiraf mekanizmalarını çalıştırması gerekiyor. yoksa yirmi yaşında çocuklar ölür. biz de buradan konuşuruz. siyah bant takarız. sonra? ulaşabileceğimiz bir yer var mı?

  bir de beni en çok rahatsız eden şey şu: kaybedilmiş insan canlarının karşılaştırılması. bence çok düşmanca, çok akılsızca bir şey. ölü karşılaştırmak nedir lan? hangi zekâ seviyesindesin? gezi'den sonra her olay olduğunda "geziciler nerde? bunu niye protesto etmiyorlar?" diyen akl-ı evveller var. sanki kadrolu protestocuyuz. x'in cenazesinde yürüyen, y'nin cenazesinde yürüyen... millet sanki kadrolu cenaze yürüyüşçüsü. herkes istediği kişi için yas tutar. isteyen tutmaz. buna karışmak hanginizin harcı. yirmi yaşında bir çocuk ölmüş. insan buna üzülmez mi? kaybedilmiş canlardan sonra bile düşmanlık derdindesiniz. bunun akılla, mantıkla, vicdanla alakası yok. bunun faydası yok. memleket zaten ikiye bölünmüş. her açıdan ikiye bölünmüş. herkes birbiriyle kavga edip duruyor, siz ateşi harlayıp laf sokuyorsunuz. kafanız çalışmıyor mu? diye sorarım. bunu yapanlar gözlerindeki at gözlüklerini de çıkarsın. otla otla nereye kadar?

  "x için yürüyenler..." "sen bugüne kadar karşı saftan kimin cenazesin katıldın?" diye sorarlar adama. hayır mı? neden? neden hayır?