• 27
  juventus’un pro evolution soccer ile olan anlaşmasından dolayı piemonte calcio olarak yer alacağı oyun.

  resmi açıklama:

  --- alıntı ---
  https://www.ea.com/...cio?isLocalized=true
  --- alıntı ---

  yorum: lan oğlum sen fifa’sın, mekanın sahibisin ya, sene de olmuş 2019. bu saatten sonra juventus’u, nasıl piemonte calcio olarak sürmeye razı olursun, paran mı yok ya. şampiyonlar ligi modunu aldın, piemonte de bu sezonun favorisi, böyle saçmalık mı olur ya.
 • 28
  artık eskisi gibi fm'ye gömecek saatlerim olmadığı için fifa kariyer modunda menajercilik oynayan bir futbolsever olarak bu sene almayacağım oyundur. juventus'un lisansını kaybetmek nedir ya? en keyif aldığım kariyerlerim hep torino'yla 3 yıl içinde juve'nin hegamonyasını yıktıklarım oldu. şimdi pes oynar gibi "turin black"e karşı mı oynayacağız ciddi ciddi? anca gidin ingiltere düşme hattı takımlarının 50 overalllu ergen topçularını scan edin. kariyer moda yıllardır hiçbir yenilik katmayın, halbuki ultimate team'e uğraştiklarının binde biri kadar uğraşsalar eli yüzü düzelecek kariyer modun. bi de 600 lira para isteyin, valla pes 6 kurup modlayıp oynayacağım bundan sonra.

  edit: juventus'un adını turin black diye sallamıştım ama belliymiş zaten çakma isim: piemonte calcio
 • 30
  yeşil sahada oynananını çok iyi yapıyorlarmış gibi sokak futbolu işine girişen oyun. biz yıllardır pes'e karşı seni gerçekçiliğinle savunduk, bir baktım beton sahada 5e 5e maç yapan hummelsler neymarlar var. üç yıldır yenilik diye şu journey zımbırtısını çikarmışlardı, sırf amerika'da oyun satalsın diye zorla mls'e kiralık gidip sonra real madrid'e transfer oluyorduk; şimdi de yenilik diye getirdikleri şey gazozuna boş arsada oynanan "doğurtmaç" oldu. onun dışında her sene allayıp pulladıkları top fiziği, yok efendim yeni dribling mekanikleri zart zurt...yine oyun ilk çıktığında en azından bir şeye benzeyecek sonra oyunu çözemediği için sıkılan bebeler babasının kredi kartının şifresini biliyor diye update ede ede bilindik gameplay mekaniklerine dönecekler.
 • 33
  her mevsim olduğu gibi yine büyük heyecanla piyasa sürülmesini beklediğim, çıkışına artık 25 gün kalan fifa serilerinin yeni versiyonu.
  yeni transferimiz ‘el tigre’ falcao’nun fifa 19 değeri 84. fakat fifa 20’de yılların azılı galatasaray düşmanı, easports türkiye gözlemcisi tarafından 82’ye hatta 80’e filan düşerse hiç şaşırmayın... mevcut yeni oyuncularımız ve gelecek olanların da fifa 19 da olan oyuncu değerleri, yine bu azılı galatasaray düşmanı tarafından düşürülecektir..
  yanılacak olmayı çok istesem bile..
 • 34
  galatasaray'da yüzü scan edilmiş oyuncu sayısının hayli yüksek olacağı oyundur.

  falcao
  andone
  lemina(gelirse)
  feghouli
  nagatomo
  babel (saçlara pembe atılması lazım)
  emre mor (saçlara sarı atılması lazım)
  nzonzi
  seri (kesin olmamakla birlikte ingiltere'de oynamış oyuncuların çoğu scan ediliyor, fulham'da scanlanmış olabilir.)

  edit: seri de gerçek yüzüyle oyundaymış. matt arkadaşımıza teşekkürler.
 • 40
  galatasaray için olması gerekenle olacak olanı şöyle tahmin ediyorum:
  sol taraf olması gereken,sağ olacak olan

  muslera: 83/ 81
  mariano: 77/ 79
  luyindama: 78/ 77
  marcao: 76/ 75
  nagatomo: 75/ 75
  nzonzi: 81/ 80
  seri: 82/ 80
  belhanda: 80/ 80
  feghouli: 82/ 79
  babel: 80/ 79
  falcao: 84/ 83 belki 82

  lemina: 78/ 78
  emre mor: 75/ 73
  andone: 78/ 77
  donk: 76/ 76
  selçuk: 71/ 75
  ahmet: 70/ 72
  ömer: 71/ 70
  jimmy: 75/ 74
  adem: 75/ 73
  okan: 70/ 67
  emre akbaba: 77/77
  şener: 74/ 74
  linnes: 75/ :(
  taylan: 71/ 69
  erencan: 62/ 59
  mustafa kapı: 58/ 56
  emre taşdemir: 70/70
  atalay: 65/ 63
  yunus: 64/64

  geçen sene quaresma ve visca 84'ken feghouli 79'du bu oyunda. türkiye ligi sorumlusunun beşiktaşlı olduğu bilinen bir gerçek.

  edit: gencolar eklendi.
 • 42
  ratingleri açıklanmış oyun.

  süper lig için yine hiç kafa yorulmamış.

  mariano 79 olarak kalmış, ciddi bir düşüş yaşamasına rağmen.

  son fifa 19 güncellemesinde marcao 74, luyindama 76'ydı. birer puan artmışlar. nagatomo da bir puan artmış yine.

  nzonzi ve belhanda 80 kalmış. leminada da değişiklik yok. seri 2 puan gerileyerek 78'e gelmiş.

  feghouli hayatının devresini oynamasına rağmen sadece bir puan artarak 80 olmuş. edin visca ise 84. bu nasıl bir kekoluk kelimelere dökmek mümkün değil.

  falcao 1 puan düşmüş, babel aynı kalmış.

  quaresma hala 80 üstü. 81 ratingi ile nzonzi, seri, lemina, feghouli, babel, belhanda gibi oyunculardan daha yüksek ratingi var 36 yaşında ve bok gibi bir sezon geçirip kasımpaşa'ya postalandı.

  kısacası suya sabuna dokunulmamış yine. ratingleri kim belirliyorsa derhal kovulmalı.
 • 44
  şüphesiz ki en iyi futbol oyunu olacaktır. ancak yazarların atladığı bir şey var ki bu da oyunu oynamadıklarını gösteriyor, pes değil burası. bir oyuncunun rating'i yüksek diye diğerinden iyi olmuyor. tek tek kıyaslamak gerekiyor. üstteki yazar arkadaş neymar'ın rating'ine sallamış ancak de bruyne ile neymar çok farklı stilde oyunda. hangisi senin oyununa yatkınsa onu alırsın, neymar'ın overall'ı diye daha iyi düşünüyorsan yanılıyorsun. ancak türkiye liginin ratingleri bayagi kötü, bu konuda herkes hemfikirdir sanırım. ancak fifa oynayanlar biliyor ki bunlar çok bir şey ifade etmiyor, önemli olan oyun çıktıktan sonraki güncellemeler. canlı kadro güncellemeleri ile 1 ay içinde rating'ler daha doğru olacaktır.
 • 45
  ysfcyr nin de önceki entryde bahsettiği gibi, oyuncuların overall değerlerinden ziyade sizin oyun tarzınızın çok daha önemli olduğu oyundur. bir önceki oyunla kıyas yaparsak galatasaray'ın oyuncu ratinglerinde devasa bir değişim olmamasına rağmen bu sezon galatasaray ile çok daha iyi oynayacağımı düşünüyorum. geçen sene feghoulinin yedeği sinan gümüş iken şu an emre mor olacak. dk 60 sonrası yardırma ihtimali çok yüksek. * . keza falcao öyle, şu takıma yalnızca falcao yerine diagneyi koysan yine kötü olur. komple forvet çok iş yapıyor, bununla birlikte onyekuru varken soldan yardır yardır gidebilirken babel ile pas oyununa geçiş yapman gerekiyor. onyekurunun rating'i babelden düşük. ama oyuncu tipine göre oyun oynanırsa her takımdan verim alınabiliyor. erzurumspor ile bile çok keyifli maçlar çıkardığımı hatırlıyorum, obertan sayesinde. dk 70'de rashad muhammed'i oyuna alarak yorulmuş defansı mahvedebilirsiniz, rashad'in rating'i sadece 61 olmasına rağmen.*

  artık çıksa da oynasak dediğim oyun.
 • 46
  en gerçekçi futbol oyunu serisinin 2020 yılı için çıkacak olan versiyonu.

  bu sene galatasaray beni çok heyecanlandırdığı için indirim beklemeden almayı düşünüyorum.

  fut modunu oynamadım biri beni aydınlatırsa ekstra ücret ödeyerek fut bonuslu paketi almayı düşünüyorum.

  arkadaş 19 da fut oynayayım dedim benim takım ortalama 65 skill, rakip takımın en kötüsü maradona. ben nasıl başa çıkayım ?

  kapatıyorum haliyle.
 • 48
  yaklaşık 5-6 senedir oynayamadığım oyun. birader ben alt tarafı bir oyunu oynayabilmek için bu kadar tuş kombinasyonunu bilmek, öğrenmek için vakit ayırmak zorunda mıyım? artık oyuna fazla vakit ayıramayan insanları düşünmeleri gerek.

  tamam yine gerçekçi yapacağım diye uğraş, ama bu oyun be kardeşim. yap bizim gibi kalaslar için de bir mod.
  mesela frikik kullanırken beliren daire ile topun gideceği yeri belirleme geri gelsin, sarı çizgi - yeşil çizgi tutturmaya çalışalım. becerirsek lak diye döşeyelim doksana.

  bir de gerçekçi yapmaya uğraşıyorsunuz ya, bu futbolcular gerçekten bu kadar yavaş koşmuyor, topu kontrol etmeleri bu kadar uzun sürmüyor uyandırayım. artık birinin çıkıp söylemesi lazım , çünkü herkes haplanmış gibi çok gerçekçi olduğunu iddia ediyor. umarım oyun yapımcıları burayı okuyorlardır düzeltirler.*

  ayrıca şu futbolculara düşük rating verme triplerini de çözmüş değilim. messi neden 94 hocam? tavan 99 değil mi?
  99 olması için ne olması gerekiyor biri açıklarsa sevinirim. kaleye geçince neuer, stoperde sergio ramos, orta sahada modric, forvette messi kadar oynayabilirse mi 99 olacak? böyle bir futbolcu gelirse mi görebileceğiz bu oyunda 99 ratingi?
 • 50
  canımız ciğerimiz serinin en yeni oyunu. fiyatı aşırı pahalı yalnız.

  ben her yıl indirim olana kadar bekler indirim olduğu vakit alırım. ya eve bir arkadaş gelirse karşılıklı oynarız ya da ben fut oynarım. fut eğlenceli bir mod. ama mart’ta oynamaya başlayınca millet çoktan alıp yürümüş oluyor.

  o yüzden bu yıl için hemen alıp fut’a başlasam mı diyorum, değer mi o kadar paraya emin olamıyorum. fut’a hem geç hem de erken başlayan arkadaşların tecrübelerini dinlemek güzel olurdu.