• 1
  sevgili fernando,

  uzun zamandır kalemizi huzurla emanet edebileceğimiz bir kaleci arıyoruz. orkun, aykut, de sanctis, leo franco, zapata, ufuk derken baya bir kaleci geldi geçti bu kaleden.

  galatasarayın son iki efsane kalecisi de amerika kıtasındandı. özellikle taffarelin takımımıza gelmesindeki süreç aynı seninki gibiydi. o da '98 dünya kupasında efsaneleşerek geldi galatasaraya, burada da efsane oldu. şimdi senin antrenörün olacak ve inanıyoruz ki sana da 2000 ruhunu aşılayacak.

  '11 copa americadan sonra galatasarayın kalesini koruyacaksın ve arkanda her zaman sana güvenen ve bu günveni hiçbir zaman azalmayan taraftarın olacak. bu taraftar sabah işi gücü olmasına rağmen gece yarısı senin performansını görmek için maç izliyor. ve emin ol ki göstereceğin performansın ardından sen de bu takım için efsane olabilirsin ve 15 yıl sonra başka bir kaleciyi transfer ettiğimizde "umarız yeni muslera olur" diyeceğiz.

  sözün kısası fernandocum, umarım önündeki defansa rağmen uruguaydaki performansını parçalıyla da gösterirsin ve kaledeki yeni efsanemiz olursun. şunu bilmelisin ki biz bunu senden daha fazla istiyoruz. mektup biraz duygusal oldu ama kusura bakma artık *

  kupayı almadan gelme, kendine iyi bak.
 • 4
  güzel çocuk sevgili fernando,
  çok büyük kalecisin.
  büyük kaleciler bazı maçlarda dev performanslarıyla hatırlanırlar.

  örneğin zoran simovic 20 mart 1985 tarihinde beşiktaş - galatasaray kupa yarı final 2. maçında yok böyle bir kaleci dedirten kalecidir. deniz tarafındaki açık tribünlerin önündeki kalede belki 15 net pozisyonunu tek başına engellemişliği vardır. beşiktaş taraftarlarını ve eski milli takım hocası stankoviç'i çıldırtmıştır.

  örneğin hocan claudio andre mergen taffarel 17 mayıs 2000 galatasaray arsenal maçında henry'nin kafa vuruşunu nasıl oldu da çıkardığını hala bilmiyoruz.

  isterdim galatasaray takımının defans gücü rakibe şans vermeyecek seviyede olsun. ancak ulfa sakat, melo zaten cezalı, engin belirsiz, elmander sakat son 1 yılın 4 kritik adamı 7 kasım 2012 cfr cluj galatasaray maçında yok. belki fatih hoca engin'e şans verecek.

  sözüm şu lafı çok uzattım; bu akşam sana ve performansına ihtiyaç olacak. olmayabilir ama olma ihtimali çok yüksek. göster o dev performansını.

  seni seviyoruz.

  saygılar.
 • 5
  bir kerecik yakından görsen, imzanı alsam, bir fotoğraf çektirsem başka bir şey istemem. :( sneijder bizim otele patron ile yemek yemeye geldiğinde içimden keşke gelen muslera olsaydı diye geçirmiştim. bende yerin o kadar ayrı ki. :( taraftarın gözünde öyle değerlisin ki, gözlerimizden sakınırız seni o derece anlam taşıyorsun. koskoca galatasaray kalesini iki elinin arasına gözümüz kapalı emanet ediyoruz ve sen de hakkını veriyorsun. ulan çocuk olurda bırakır gidersen bizi, çok üzülür bu taraftar, çok kırılır. hatta ağlarız bile. sen hiç gitme olur mu :(
 • 11
  canımız ciğerimiz,

  kanattan defans arasına atılan toplara çıkma artık kalene 10 metre kenara giden topa arkadaşların yetişebilecek durumdayken neden çıkarsın be kedicik neden her maç en az bir sefer yapıyorsun bunu bıkmadın mı? seviyoruz seni ne yaparsan yap severiz ama durup dururken gol yedirdin takıma oldu mu şimdi sen söyle...