• 1
  habere göre sayıştay raporunda ortaya çıkan durum.

  https://tr.sputniknews.com/...hceden-13-milyonluk/

  `sayıştay raporunda, mülkiyeti bakanlığa ait olup bir spor kulübüne kiraya verilen şükrü saraçoğlu stadyumu’nun çatı membranlarının yenilenmesi karşılığında, 2019 ve 2020 yıllarına ait toplam 13 milyon 537 bin 232 tl tutarındaki kira alacaklarından vazgeçildiğinin görüldüğü belirtildi.

  bakanlığın kulüpten alacağı kira bedelinin kamu ihale yasası kapsamında tanımlanan 'her türlü kaynak' kapsamında olduğu belirtilen raporda, “bu sebeple söz konusu yapım işinin idare tarafından yasa hükümleri kapsamında ihaleyle yaptırılması gerekmektedir” denildi.

  raporda, bakanlığın işin maliyetini kontrol etmediği ve harcamaya ilişkin belgelerin de teslim almadığı ifade edildi. raporda, gençlik ve spor bakanlığı’nın kira alacağından vazgeçmesinin türk borçlar yasası’na ve kamu ihale yasası’na aykırı olduğu belirtildi.`

  yani olayın özeti şu. fenerbahçe kiracısı olduğu stadyumda, mülk sahibine haber vermeden bir tadilat yapıyor ve bu tadilat rakamını kiradan düşüyor üstelik tadilat ile ilgili faturalarıda bakanlığa iletmiyor. oysa yapılması gereken bu iş için mülk sahibinin ihale açması ve onarımı buna göre yapmasıydı.

  ev sahibinize sormadan evde tadilat yapıp sonra bunu kiradan düşseniz, üstelik tadilat rakamının faturasını ev sahibinize iletmeseniz anında götünüze tekmeyi koyarlar. resmen rezalet.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!