• 2
  iki kulüp arasında son dönemdeki yakın ilişkiler düşünülünce gerçekleşmesi kuvvetle muhtemeldir. fb cephesinde de dillendiriliyor zaten. kaldı ki resmiyette olmasa bile anlaşılan fb, ikili ilişkileri ile altınordu'dan bir şekilde yükselen yıldızları alacak gözüküyor. ha bu işin sonu ne olur, muhtemelen altınordu gibi bir futbol fabrikasının sonu olur.
 • 3
  muhtemelen altınordu başkanı fenerbahçe'li, o yüzden ben de transferde fenerbahçe'ye öncelik vereceklerine inanıyorum. ama kulübün satın alınması falan bunlar gerçekten asılsız iddialar bana göre. yalı çocuğu yeltenir mi, kesin yeltenmiştir ama o söylenen 10-12 milyon euro arasına bu işi bitirmezler, bitirilirse de peşkeş çekilmiş olur zaten ki üzerinden aylarca tartışma döner.

  söylenilen fiyat düşük geldiği için gerçekleşeceğine inanmıyorum, en fazla iki kulüp arası işbirliği falan imzalanır kapanır bu mevzu.
 • 4
  dün comolli tarafından direkt kulüp ismi verilmese de böyle bir şeyin olabileceği dillendirilmişti.

  büyük ihtimalle federasyon, "fenerbahçe b" adı altında bir takım kurulmasına ve profesyonel liglerde yarışmasına izin vermeyeceği için bu satın alma yoluna gidecekler.

  --- alıntı ---

  önümüzdeki sezon 21 yaş altı ligi'nin kaldırılmasına değinen comolli, "bu konuda daha önce fikirlerimi paylaşmış, reaksiyonumu vermiş, bize danışılmadığını belirtmiştim. bu konu önceki yönetim ve teknik ekiple paylaşılmış olsa bile, bizimle de paylaşılması gerekiyordu. gerçekten dramatik bir olay." ifadelerini kullandı.

  tecrübeli futbol adamı, fenerbahçe'nin konu hakkında nasıl bir çözüm üreteceği sorusuna ise şöyle cevap verdi: "önümüzde 3 alternatif var. birincisi, tff kulüplerle tekrardan bir iletişim kurar ve kararını gözden geçirir. diğeri, spor toto 1. lig veya tff 2. lig'den bir kulüp alabiliriz. üçüncü alternatif, bizim için en uygun görüneni. en iyi alternatif, fenerbahçe b adında bir takım kurmak. bu takım hem 2. hem de 3. ligde rekabet içerisinde olacak. genç oyuncu gelişimi konusunda en başarılı ülkelerdeki kulüplerin, her zaman ikinci veya üçüncü liglerde oynayan birer rezerv dediğimiz, 23 yaş altı takımları var. her takımda bu yaşı geçen 3 oyuncu oynayabiliyor. fenerbahçe'yi ilgilendiren, tff'nin fenerbahçe b adı altında 2. lig'de oynamasına izin vermesidir. bu takımın oluşmasının en önemli yanı, aynı tesis, aynı sağlık ekibi, aynı scout ekibi ve aynı analiz departmanından yararlanacak olmamız. bu nedenle bunu en iyi seçenek görüyoruz. genç oyuncuların gelişimi anlamında aynı tesiste hepsine hakim olmak çok ama çok hayati."

  --- alıntı ---
 • 6
  almazlarsa hatırım kalır.
  fenerbahçe dün tarla, yayla, bağ bahçe satın alıyordu.
  şimdi vizyon reis geldi hazır alt yapı takımı satın alma hayalleri kuruyorlar..

  3 temmuz öncesi sürecinde de çok iyi bildiğimiz gibi bir kez daha görüyoruz ki tek bildikleri şey "satın almak" bir 300 milyon euro borcu da bu şekilde yaparlar güzel olur.
 • 8
  fenerbahçe böyle bir şey yaparsa devrim niteliğinde bir girişim olur.

  senelerdir genç futbolcu öğütmesiyle bilinen fenerbahçe, namına genç futbolcu fabrikası öğütmesini de ekler ve şanım yürüsün der yoluna devam eder.*

  olmayacaktır, en fazla transfer kolaylığı sağlanacaktır. zamanında galatasaray ve beylerbeyi’yle yapılan başarısız işbirliğinin daha gelişmiş versiyonu olur en fazla.