• 1
    "uçağın kalkışı gibi kalkıştayız. inşallah bir kuş sürüsüne çarpmayız." ifadelerinin çarpıtıldığını aktaran mustafa cengiz, sözlerini şöyle sürdürdü:

    "galatasaray için armanın peşinde mücadele ediyoruz. hiç kimseyi arkadan vurmaya çalışmıyoruz. rakiplere çok saygılıyım. bizi şikayet edebilirler, ediyorlar. olabilir. ona da saygı duyuyorum. bizim bir yanlışımız varsa şikayet etsinler ki o yanlışı düzeltelim. ancak yapılan şikayetler sağlıklı değil. öfkeden kaynaklanıyor. o öfkeye de saygı duyuyorum. kendi yolumuzda yürüyoruz. bütün büyük imparatorlukların ve oluşumların ciddi rakipleri olur. olması da gerekir."

    sarı-kırmızılı taraftarların endişe etmemesini isteyen cengiz, "bu bir satranç gibi. biz, doğru hamleler yaptığımıza inanıyoruz. çoban matına gelmeyiz. hiç merak etmesinler." şeklinde görüş belirtti.

    mustafa cengiz

    burada gönderme yaptığı takım beşiktaş ve fenerbahçe'dir. bizi şikayet ettiklerini başkanımız kendi ağzı ile söylemiştir. uefa'nın zırt pırt devamlı dosyamızın tekrar açılması kadar saçma bir olay görmedim bu uefa cidden nasıl bir kurum haline geldi anlamak mümkün değil. sonuç olarak bir anlaşma imzalandı ve bunun yıl içinde devamlı açılıp kulübe ciddi zararlar vermektedir. fenerbahçe ve beşiktaş önce kendi durumlarına baksınlar sonra bizi şikayet etsinler. bu saatten sonra hiçbir avrupa müsabakasında desteklemeyeceğim iki kulübü de. başkanımızın allah yardımcısı olsun hem liseliler ile hem bizi çekemeyen fenerbahçe ve beşiktaş ile uğraşmaktadır. hiçbir zaman kimseye saygısızlık yapmamakta ama sözleri ile ayar vermekten de kaçınmıyor başkanımız. başında çok iş var ve kendi üyelerimiz tarafından destek yerine köstek olunmaktadır. kendisinden 3 yıl boyunca bu kulübü kimseye bırakmamasını istiyorum.