• 6569
  (bkz: 22 nisan 2024 sivasspor fenerbahçe maçı)

  sürekli bahanelere, yalanlara ve iftiralara yenisini ekleyerek bir önceki yalan ve iftiralarını unutturuyorlar. acayip sistematikler.

  önce penaltı değil dediler. sonra djiku müdahale etmiyor dediler, ardından livakoviç'in müdahalesi öncesinde manaj düşmeye başlıyor, kendini atıyor dediler.

  adamlarda muhakeme yeteneği sıfır. pozisyon penaltı. djiku müdahale ediyor. manaj düşmeye başlıyor çünkü, sayın gerizekalılar, manaj'a darbesi var. manaj da darbeyi alınca bırakıyor kendini çünkü biliyor ki djiku net bir şekilde topla oynamaya niyetli olmadan kendisini bozmaya çalışıyor. yani şu anda sarıldıkları bahane, yani manaj kendisini livakoviç'in müdahalesi olmadan atıyor bahanesi de çöküyor, djiku adama arkadan vurduğu için düşüyor.

  bakalım iki güne ne gelecek. gerçi bunların en zekileri, salağın birinin wikipedia'da alman hakemle ilgili "galatasaray üniversitesi mezunu" editini gerçek zannedip büyük resmi çözmüş gibi anlatıyordu. yemin ediyorum gram beyin olmayan insanlar topluluğu bunlar.
 • 6570
  aslında taraftarı dedim ama camiası yazsam daha doğru olurdu belki, zira taraftarından, oyuncusuna, yöneticisinden her birimine manipule edilmesi en kolay güruh.
  (bkz: florentino perez'in fenerbahçe'yi tebrik etmesi)

  şimdi de sivas maçının var hakemine takmışlar kafayı, güya galatasaray üniversitesi mezunu imiş. herhalde daha ötesi olamaz dediğim birçok olaydan sonra bize her seferinde şunu dedirtiyorsunuz ya, vallahi helal olsun, ne diyeyim;

  https://youtu.be/SNUCvwe24UE?si=I_HvWXhAdoIjlyLc

  (bkz: 22 nisan 2024 sivasspor fenerbahçe maçı)
 • 6572
  galatasaray gözlerinde o kadar büyük bir yerde ki, nefret söylemlerini biraz deşince altından kabak gibi bir gizli hayranlık parlıyor.

  çok iyi hatırlıyorum, yıllar yıllar önce fenerbahçe'nin galatasaray'ı taklit etmesi başlığını ben açmıştım sözlükte. eski entrylerimi komple uçurunca gitti tabi, şimdi çöpü deşip bulmam çok zor. ama o zamanlar bunun sinyallerini yazmıştım. aradan geçen 12 yılda bu taklit meselesi inkar edilemez noktaya ulaştı. futbolculara söylenen şarkılara, atılan tweetlere kadar düştü seviye.

  benjamin brand meselesinde yine gündeme gelen yabancı hakemlerin galatasaraylı olma mevzusu var. daha önce de yapmışlardı bunu. hem sinir bozucu hem komik iddialar. bir yandan da galatasaray'ı ne kadar yukarıda gördüklerini ispatlıyor. bir şekilde tesadüfen karşılaştığın yabancı bir hakemin galatasaray mezunu olabileceğine ciddi ciddi inanıyorlar. galatasaray'ın eğitim kurumları bunlar için o kadar erişilmez, o kadar büyük noktada çünkü. o kurumlardan avrupa'nın dört bir yanına yayılmış bir ağ oluşturacak kadar mezun verilebileceğini düşünüyorlar. bayağı küresel güç olarak görüyorlar galatasaray'ı.

  galatasaray'ın başarılarını sürekli gizli örgütlerle açıklamaya çalışmalarının sebebi de aynı. an-la-ya-mı-yor-lar. seviyelerinin o kadar üstünde kalıyoruz ki, başarılarımız onlara o kadar büyük görünüyor ki, bir rakiplerinin kendilerini bu kadar fazla ezip geçmesini anlamlandıramıyorlar. altında ezildikleri büyüklüğü ille teröre, gizli yapılanmalara, kumpaslara bağlayarak açıklayabiliyorlar. çünkü onda birine ulaşsalar kafayı yiyecekleri başarılar bizim normalimiz. memnun bile değiliz bulunduğumuz seviyeden, neden ikinci bir avrupa kupası yok onun derdindeyiz. ama adamlar için devasa.

  bu entrynin yazılma tarihi itibariyle sezon sonuna 5 maç kala 4 puan farkla lideriz. bütün taraftar, "lig daha bitmedi aman dikkat" modunda. bütün fenerbahçe taraftarı ise "şampiyonluk gitti, buradan hayatta vermezler" modunda. bize bizden daha çok inanıyorlar. o kadar çok travma yaşadılar ki bu konuda.

  şu an farklı kelimelerle, farklı reflekslerle ifade etseler de galatasaray'ın büyüklüğünü öyle bir kabul etmiş durumdalar ki, biz bile bu kadar büyük görmüyoruz takımımızı. eskiden büyüklüğümüzü kabul etmezlerdi, yasın 5 evresinde birinci basamak olan "inkar"a denk geliyor bu. ikinci basamak öfke, üçüncü basamak pazarlık. şu an ikiden üçe geçiş sürecindeler. öfkeli bir şekilde pazarlık ediyor, başarılarımızı kabullenmek için altında terör örgütü izi arıyorlar. sonraki basamaklar depresyon ve kabullenme. bir süre daha sevinecek malzeme vermezsek depresyon sürecine girecekleri açık. kabullenme kısmı fenerbahçeli zeka seviyesini aşacağı için depresyonda loop'a girip orada kendi kendilerini bitirirler diye tahmin ediyorum. *
 • 6573
  haklarında bazı yorumlarımın olduğu taraftar grubudur.
  uzundur yazmıyordum ama bugün yaşanmış bir olay bana bunları yazdırıyor. ağır fenerli olan 2 adet çok yakın olduğum arkadaşımla bir whatsapp grubumuz var. genel olarak benim trollediğim bir grup, uğraşmayı seviyorum, çünkü olayın eğlencesinin burada olduğunu düşünüyorum. nasıl insanlardır diye soranlara "makul ve zeki insanlar" diyebileceğim, eleştirel kültüre sahip türkiye'nin en iyi ilk iki üniversitesinden birinden mezun insanlar. abi, konu fenere gelince o makul insanlar gidiyor, yerlerine resmen küçük ali koç'lar geliyor. öncelikle şunu belirteyim sivasspor'un son dakikada kazandığı penaltı, benim futbola bakış açımdan, doğru penaltılar değil. bir sürü haklı itiraz gelebilir, kurallar penaltı da diyebilir. orada değilim, ben hakem olsam, djiku'nun müdahalesi için temasa rağmen şutunu çekebilmiş, livakovic'in müdahalesi için de zaten o noktaya hafif düşerek gelmiş olarak yorumlar ve penaltı olarak değerlendirmezdim. dediğim gibi mutlaka itiraz gelebilir, ona da bir şey demem.
  abi, bu arkadaşlar diyor ki, "bir yapı var, fenerbahçe'yi şampiyon yapmıyor". diyorum ki "söyleyin abi kimler var bu yapının içinde?" ses yok. sonra diyorum ki "abi o zaman kasımpaşa maçında size verilen penaltı ve kazandırılan 3 puan ile bu yapı size kötülük mü etti? veya yine o penaltıdan yola çıkarak; iki farklı yapı var biri galatasaray şampiyon olsun diğeri fenerbahçe şampiyon olsun mu istiyor?" cevap: "sizin antalya maçı tam bir fiyasko" "maç başına hesaba gireceksek ohoooo, zararlı çıkarsınız" "trabzon maçında çıkan olaylar" "senin anlamadığın kimse fenerbahçe'yi 20.haftada yarıştan koparmaz, sonuna kadar getirip orada keserler bileti".
  yani hakkatten inanılır gibi değil. hadi diyorum, trabzon maçında bence tribünlerde önceden organize edilmiş bir durum vardı, o kadar su bir anda orada bulunamaz, ben böyle düşünüyorum. ama abi, vala inanılır gibi değil, kaç tane penaltı olmayan pozisyon lehlerine penaltı verildi, derbide ıcardi'nin kafasına yumruk atıldı penaltı verilmedi, olmayan faullerden goller attılar vs vs nasıl bu kadar kör olabiliyorlar. vala işin makarasında olan beni bile bunları yazmaya ittiler. ulan ne yapıymış adamlar matematik, istatistik, psikoloji... her bilimden anlıyor mübarek yapı. lan senin başkanın istedi yabancı var'ı, hala yapı da yapı.
  biz 13. olduk, ligin ilk yarısında yapılan fahiş hakem hataları olmasına rağmen başkanı koltuğundan ettik.
  1 gol averajla şampiyonluğu kaçırdık, gittik önce emre akbaba'nın kaçırdığı penaltıdan dolayı kendi içimizi eleştirdik.
  bir gün eğer bu duruştan vazgeçersek, içimiz kurusun.
  bir gün olur da şu fenerbahçe taraftarının düşünce yapısına sahip olursak futbol kapatılsın.
  iyi ki galatasaray taraftarıyım.
 • 6575
  2023 2024 sezonunun son virajına girmişken, ligde son 5 maç kalmışken, fenerbahçe taraftarı ile diyalog kurulmasını salık vermiyorum. uzaktan izleyin yahu bırakın kendi hallerine çıldırsınlar.

  fenerbahçe taraftarı ile mantıklı bir sohbet yapmak dönem itibariyle mümkün değildir. bu dönemde yapılacak en keyifli aktivite, fenerbahçe camiası ile taşak geçmektir. çıldırsınlar, agresyon sinir stres sahibi olsunlar, hakemler maçlar yüzünden kafayı yesinler ama karşınıza alıp tek bir mantıklı cümle kurmaya kalkmayın, boşa gider.
 • 6576
  https://www.youtube.com/watch?v=DPjLzJKjAVU

  dakika başı komplo teorisi üreten topluluk. gülmekten durabilirseniz izleyin.

  favorilerim:

  -ingiltere futbol federasyonu tff'yi uefa'ya şikayet etmiş. şampiyonlar ligine türkiye'nin en güçlü takımını göndermedikleri için.* kendileri döndü 3 puan old trafford'dan sanki.

  - erden timur bizzat rte'nin emriyle yönetimimize girmiş, alın bu adamı aranıza demiş rte bizimkilere.

  - guardiola, haaland gelse şampiyon olamazlarmış. konu değiştikten 5 dakika sonra bu sene şampiyonluk olma ihtimalimiz hala var deyip son konya maçına kalırsa diye hesap yapıyorlar. lol.

  daha 18. dakikadayım, merakla dinliyorum nereye varacak iş.
 • 6578
  kulüplerinde başarısız kişileri körü körüne destekleyen, bu kişilerin başarısızlıklarını örtmek için söylediği yalanlara inanan, son dönemde gözlemlediğim kadarıyla bu yalanlara ve komplo teorilerine inanıp kandırılmaktan da zevk alan taraftar topluluğu.

  bugünün önemli bir kısmını eski iş yerimden arkadaşlarımla whatsapp tartışmasında geçirdim. aman yarabbi neler neler… alman var hakemi o kadar dakika ne incelemiş, belki o sırada adamı ikna etmişler fener aleyhine, galatasaray algı ve komplo işlerini çok iyi biliyormuş vs vs bir sürü deli saçması.

  öyle bir zihniyet ki bu, yahu “yapı” bizi şampiyon yapacaksa neden son haftalara bırakıyor? deyince, eh rekabetsiz ligi kim izler diyorlar :d yani öyle de hassas, dengeleri gözeten bir yapı bu yapı. neyse bu yapı.

  velhasıl kelam, arkadaşlar bu kişileri bugün itibariyle ikna etmekten vazgeçtim. penaltı olduğuna inanmıyorlar mı? eee inanmasınlar, sonuç değişmiyor. lig kirli mi diyorlar, tamam anam, he canım kirli deyip yanaklarından makas alıp gönderin. yazık.
 • 6579
  çok uzun zaman sonra ilk defa fenerbahçeli bir taraftarla sohbet ettim.
  maalesef söylüyorum adamlar ciddi ciddi en az 15 puan fazladan aldığımızı hakemlerin bizi kolladığını ve fenerbahçe'ye çelme taktıklarını düşünüyor. ve üstelik hükümetin (yönetimlerinde akrabalara rağmen) fenerbahçe düşmanı olduğunu hatta ve hatta türk futbolunu hala mehmet ağar yönetiyor herşeyi o organize ettiğini düşünüyor. ve bunları konuşurken sürekli uyarmama rağmen (perişan ettiler bizi sesim o yüzden çok çıkıyor diyor) bağırarak konuşuyor.
  cidden o deli giyilecek baba başka yolunuz yok. herhangi bir şekilde ikna olmayacağını bildiğim için mehmet ağar işin para kısmında organizasyonu aslında fatih terim yapıyor, yunanistan'a gitmesi bile sırf ona laf gelmesin diye gizlenmek için yaptı dedim. tavsiye ederim ayrıca illimünati ve rothschild ve rockefeller ailelerin bile ayarlandığını hatta ali koç'un da özellikle bu güçler tarafından fenerbahçe başkanı yapıldığını ve galatasaray lehine çalıştırdığını söyledim. ciddi anlamda yapılması gereken muamele tamamen budur bunlara sinir harbi yaşamamak için tavsiye ederim.
App Store'dan indirin Google Play'den alın