• 1
  en sevdiğim sloganlardan biridir.. anlık olarak çok fena gaza getirir beni..

  la la lay lay lay, saldır galaaaatasaray'dan çok çok çok daha etkildir coşku açısından..

  tüm stadın bu şekilde bağırması ve boğazımız patlarcasına eşlik etmek de paha biçilemez..

  fenerbahçe köpeğine,
  fe-ner-bah-çe köpeğine,
  fenerbahçe köpeğine,
  "şampiyon cimbom" yazdıracağız!

  lafta kalmamış, sahalarında kupamızı alıp icraata da geçirmişizdir..

  ayrıca (bkz: sahasında kupa kaldırdığımın çocukları)
 • 4
  ben şu anda ohaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa diyerek okudum. meğer bu neymiş...

  https://t.co/t7WxBUzgcT

  --- alıntı ---

  tribünde söylene söylene, ilk halinden çok farklı bir şekle doğru anlam kaymasına uğramış tezahürattır.

  efendim şöyle ki, yaklaşık 15-20 sene evvel her akşam ana haber bültenleri vasıtasıyla gizli kameralara takılan üfürükçü hocaların izlendiği dönemlerde; çocuğu olmayan kadınların göbeğine yazı yazıp akabinde de göbeklerinin altları ile ilgilenerek onları hamile bırakan bir hoca yakalanmıştı.

  bu tezahürat ta galatasaray tribünlerinde 80'lerin sonlarında bestelenmiş sözleri cidden güzel fakat tribünde ezbere söylenmesi bir o kadar zor olan "şampiyon cimbom yazdıracağız"a kontra olarak fenerbahçe tribünlerince mehter marşı melodisinde;

  "cimbombomun göbeğine,
  cimbombomun göbeğine,
  cimbombomun göbeğine
  şampiyon fener yazacağız"

  şeklinde söylenmişti. tezahürat o kadar sempatik geldi ki o dönem, diğer takım taraftarları da kendilerine uyarlamakta gecikmedi (ki o zamanlar vay benim bestem, vay çaldılar gibi ergen atışmaları olmazdı). öyle ki, galatasaray tribünleri de kaç sene saman kağıtta tribündekilere ezberletmeye çalıştıkları 9 kıtalık bestelerini bırakıp daha kısa ve net olan bu şekliyle söylediler.

  fakat bir sorun vardı: tribünde öyle bir bağırış kopuyordu ki bu tezahürat söylendiği anda; ne söylendiği anlaşılmıyordu. kaldı ki diğer takımlarca fenerbahçe'ye doğru haliyle söyleneceği sırada "fenerbahçe göbeğine" gibi anlamsız bir hal alıyordu. işte bu şekilde, bir yandan da tezahüratın çıkış noktası olan göbeğe dua yazıp hamile bırakan hoca olayı unutuldukça göbek kelimesi köpek kelimesine dönüştü ve ortaya "köpeğe şampiyon yazdırmak" gibi anlamsız bir şey çıkmış oldu. işin tuhaf tarafı tezahüratı göbek diye başlatanlar da zamanla köpekli haline kolayca uyum sağladılar.

  ya, işte böyle.

  --- alıntı ---