• 3
  kaç yıllık yatırımın sonunda * muradlarına ermişlerdir.

  o kadar hırs yapmışlardı ki şampiyonlar ligini kazanmak için bu sene de olmasaydı muhtemelen avrupa'da oyuncu bırakmayacaklardı.

  tebrik etmek içimden gelmiyor ama galatasaray voleybol takımının da bu kupayı kazanmasını isterim orası da ayrı.
 • 4
  kendilerini ben de tebrik ediyorum.

  umarım önümüzdeki yıllarda biz de bu kupayı kazanırız.
  bırakın biz onların bize dediği gibi tesadüf demeyelim ve başarılarını tebrik edelim. onlardan bir farkımız olsun.

  at gözlüğüyle bakmayalım çevremize. onlar da bizim bu davranışımızı gördükten sonra kendi ezikliklerinin farkına varsınlar. büyüklüğümüzü bir kez daha görsünler.
 • 8
  önce kendi aralarında ki sorunları çözsünler, sonra cev'i düşünsünler. neden mi ?

  http://www.hurriyet.com.tr/...sporlar/20603335.asp
  --- alıntı ---
  fenerbahçe'de voleyboldan sorumlu yöneticis hakan dinçay, voleyboldaki astronomik rakamları eleştirerek "kadın voleybolcular g.gönül'ün, mehmet topuz'un aldığı paraya yaklaştı. kendilerini alex sanıyorlar" dedi.

  fenerbahçe'de kadın voleybol takımındaki oyuncuların akıbeti merak edilirken, voleyboldan sorumlu yönetici hakan dinçay, oyuncu ücretlerine ve isteklerine ateş püskürdü. şu anda takımda kalıp kalmayacağı belirsiz olan 3 voleybolcu olduğunu belirten dinçay, "bunlardan kim, yıllık 1.5 milyon euro istedi. naz yıllık 1 milyon euro istiyor. sokolova geçen yıl 600 bin euro'ya oynuyordu. dünyanın en pahalı voleybolcularından biriydi. bu sezon istediği rakam 900 bin euro" dedi. voleybolda rakamların inanılmaz hale geldiğini belirten dinçay "bu voleybolcular neredeyse gökhan gönül'ün, mehmet topuz'un aldığı paraya yaklaştı" diye konuştu.

  "bunlar kendini alex mi sanıyor"

  voleybolcuların talep ettiği fiyatlarla takım kurabileceklerini dile getiren dinçay, sözlerini şöyle sürdürdü: "halkbank ve vakıfbank gibi banka takımları transferlerini vergiden düşüyorlar ama biz bu hakka sahip değiliz. şimdi dönen bu paralarla nasıl takım kurabiliriz? burası adeta katar'a döndü. bizden istenilen paralar bunlar. bunlar kendilerini alex mi zannediyor?"

  bu fiyatlarla bu işin daha fazla sürdürülemeyeceğini belirten dinçay, "vakıfbank ve eczacıbaşı, verdiği paraları vergiden düşüyor. bense verdiğim yıllık ücretin üzerine bir de stopaj ödüyorum" ifadelerini kullandı.

  --- alıntı ---
 • 11
  --- alıntı ---

  "f.bahçe yetkililerinin tavirlari cev'i kizdirdi"
  karabıyık, geçen sezon fenerbahçe'nin şampiyonluğu ile tamamlanan şampiyonlar ligi dörtlü finali sırasında sarı lacivertli kulüp yetkililerinin, organizatörler ve cev yetkililerine karşı olumsuz tavırlar sergilemesini gerekçe gösterdiğini söyledi.

  "ligde ilk 2'ye girse katilirdi, ama wild card'in kriterleri farklidir"
  "eğer fenerbahçe, türkiye ligi'ni ilk 2 sırada tamamlasaydı şampiyonlar ligi'ne giderdi, buna engel bir durum yok" diyen ünal karabıyık, wild card'ın kriterlerinin ise biraz farklı olduğunu şu ilginç örnekle açıkladı: "yakın zamanda tartıştığınız birini düğününüze çağırmazsınız. bu da onun gibi bir durum"

  --- alıntı ---
 • 12
  2011-2012 kadın voleybol ligi sezonunda ilk 2 sırada yer alamayarak zaten şampiyonlar ligine gitmeye hak kazanamamış takımdır. basında ve fenerbahçe taraftarlarınca yansıtıldığı şekilde türkiye voleybol federasyonu ya da gitmeye hak kazanan galatasaray'ın konuyla alakası yoktur. wild card her sene cev tarafından 9 takıma verilen bir haktır ve cev bu hakkını bu sene galatasaray'dan kullanmıştır. 2012-2013 sezonu için halen transfer girişimi olmayan, en önemli oyuncuları başka takımlarla anlaşmaya başlamış ve çok net bir şekilde küçülmeye giden fenerbahçe kadın voleybol takımının bu sezon şampiyonlar ligi kapasitesinde olmayacağı da açıktır. zira biraz fenerlileri tanıyorsam şu dakikadan itibaren türkiye voleybol federasyonu bizi göndermedi, biz de protesto edip bu sene iyi takım kurmuyoruz diyeceklerdir. ama yemezler..
 • 14
  önceki sene şampiyon olduğu turnuvaya direkt olarak katılamaması kişisel kanaatimce haksızlıktır. fakat cev'in statüsü böyle ise biz ne yapalım? tüm organizasyonlar uefa gibi olacak değil...
  sen yılardır yılardır voleybolda varsın. dolayısıyla bu kuralları biliyorsun. ligde ilk ikiye giremeyince direkt şl'ye gidemeyeceğini de biliyorsun. yetmiyor, voleybol şubesinin maddi kaynaklarını kısmaya çalışıyorsun. seni dünya şampiyonu yapan yıldızlarını elinden kaçırmak üzeresin... "wild card" ayrıcalığını* alamaman yönetim olarak senin suçun.

  yani bütün haltı, şike olaylarında olduğu gibi, yönetiminin yemiş olmasına rağmen suçu "komplo, cemaat, lobi..." diye ağlayarak başkalarında arıyorsan sana charlie reyizin cevabı net sevgili fenerbahçe taraftarı:
  http://www.youtube.com/watch?v=dwOJYBYwOhA
 • 15
  sağda solda bazı mal fenerliler olayı yine farklı yönlere çekmeye başlamışlar, en sonda da büyüklüklerine bağlayıp saçmalamışlar ama işin doğrusunu az önce türkiye voleybol federasyonu başkanı ntvspor'da bir çocuğa açıklar gibi tane tane net bir şekilde anlattı.

  şimdi, türkiye liginin ilk 2 sırası şampiyonlar ligine gidiyor, 3 ve 4 ise, ki bunlar fenerbahçe ve biziz, cev kupasına katılıyor. fakat cev, wild card adı altında bir davetiye ile şampiyonlar ligi için ekstra kontenjan açıyor, ve isteyen kulüpler buna başvuruyor. geçen yıl bakü'de düzenlenen şampiyonlar ligi final four'unda, belirtilen otelde kalmaması, maç formalarında kurallara uymaması, toplantılara menajerlerinin katılmaması gibi usulsüzlükler yapan fenerbahçe takımı, turnuvanın supervisor'ı ile sorunlar yaşamış, adam da bunu cev'e iletmiş. cev de, başvuru yapan fenerbahçe ve bizden, bu sebeplerden ötürü bizi tercih etmiş. yani olayın, fenerbahçenin hakkının yenmesi, önlenilemez yükselişinin durdurulmak istenmesi, bütün dünyanın fenerbahçeye karşı birleşmesiyle falan alakası yok. fenerbahçe zaten şampiyonlar ligi oynayamaycaktı ve hakettiği gibi ligi 3. bitirerek cev kupasında yer alacak. soran, anlamayan fenerli arkadaşlarınız olursa, bir salağa anlatır gibi anlatabilirsiniz, olayları başka taraflara çekmesinler.

  edit: hatta supervisor ile yaşanan sorunlar sırasında, 'ne ceza verirseniz verin, öderiz olur biter' tarzı bir atarda bulunmuşlar supervisor'a karşı. ama fazla atar...
 • 17
  kendileri hakkındaki olay nedir tam bilmiyorum, duyduklarım üzerine konuşuyorum. türkiye ligindeki şampiyonlukları şaibeli olabilir ama avrupa ve dünya şampiyonlukları almış bir takımı gelecek sezonda bu kazandığı turnuvalara alınmama olayının reva olmadığını düşünüyorum. avrupa ve dünya şampiyonluklarına da şaibeli diyenler için fenerbahçeli bireylerin uefa kupamıza şike yakıştırmasını hatırlatıyor ve haklarının yendiğini düşünüyorum.
 • 19
  --- alıntı ---

  -“fenerbahçe bakü’de sorun çıkartınca…”-
  bu kararın verilmesinde fenerbahçe'nin mart 2012’de bakü’de yapılan dörtlü final etabında sorun çıkarmasının etkili olduğunu belirten karabıyık “gönderilen yazısda supervisor ve organizatöre çıkarttıkları sorunun etkili olduğu ibaresi vardı. supervisor raporlarında, fenerbahçe’nin gösterdiği davranışlarıyla ‘en saygın organizasyonumuzda yer almanın ayrıcalığını takdir edemedi, bize ve organizatöre uygun saygıyı göstermediler’ ibaresi vardı. bu nedenle wild card talebinin reddedildiği ve diğer takımlar için kullanılacağı yazısı geldi. dün akşam üstü de galatasaray'ın wild card talebinin uygun bulunduğu yazısı geldi” diye konuştu.

  -“aranızda sorun olan kişiyi düğüne çağırmamak gibi..”-
  bu karar birinin hakkının elinden alınması gibi anlaşılmaması gerektiğini yineleyen karabıyık “fenerbahçe hak ettiği cev cup'ta olacaktır. wild card bir imtiyazdır ve size verilmiyor. örneğin şöyle açıklayayım; bir düğün töreni var ve aranızda sorun olan kişiyi düğüne çağırmıyorsunuz. bu kadar basit” dedi.

  -işte nedenler-
  fenerbahçe için gönderilen yazının ekinde, bakü'nün gözlemci raporlarının suretlerine de yer verildiğini ifade eden karabıyık, fenerbahçe’nin o organizasyonda kısaca şu sorunlara yol açtığını söyledi;
  - cev supervisorı tarafından denetlenip ayarlanan otelde kalmayı reddetti.
  - supervisorın belirlediği forma renklerine itiraz etti, bu konuda zıtlaşma yaşadı..
  - takım menajeri bazı kurallara riayet etmedi
  - cev başkanının ‘bir de ben uyarayım’ diye menajerle görüşme teklifine cevap verilmedi, menajer görüşmeye gelmedi.

  -“ilk iki sırada olsa katılacaktı”-
  üst yazıda ‘organizasyonun saygınlığını takdir edememek’ gibi bir durum olduğunu ifade eden karabıyık sözlerini şöyle noktaladı; “eğer fenerbahçe ligde ilk iki sırada olsaydı hiç problem olmadan şampiyonlar ligi’ne katılacaktı. bunun elinden alınma durumu olamazdı. ancak ilk iki sıra olmayınca wild card imtiyazıyla katılması uygun bulunmadı, olay sadece bu. itiraz hakkı var ama ne cevap verilir bilinmez. fenerbahçe’ye ceza verilmesi durumu ise bambaşka bir konu”.

  --- alıntı ---

  ayrıca cev yetkilisinin açıklamaları için:

  http://voleybolx.com/...i-SPORTIVIye-konustu