• 8125
  efsaneler asla ölmez sadece şekil değiştirir.
  (bkz: kalk appiah kalk allah'ın dediği olur)
  2006 yılında başlayan allah fenerbahçe gerginliği olanca hızıyla devam ediyor çünkü hak yiyip gak diyenler aymazlıklarına son sürat devam ediyorlar.

  https://twitter.com/.../1782023984176885994
  açın son ses keyifle izleyin.

  kimler geldi kimler geçti ama kaybeden hep aynı.
  zavallı fener beter ol beter!
 • 8127
  bugün yine hakem tarafından ittirildiği halde doğrandıklarını iddia etmişlerdir.
  asıl penaltıyı yapan djiku'nun kırmızı kartla oyundan atılması ve önümüzdeki 2 maç cezalı duruma düşmesi gerekirdi.
  ama hem derbi öncesi hem son haftalar olması hasebiyle penaltıyı livakovic'e yazıp, djiku'yu korumuşlardır.
  yani hakem penaltı verirken bile fb lehine iş yapmayı tercih etmiştir.
  sorsan yine doğrandılar, ah ah bizim bunlarla ne işimiz var.
  son 15 yılda bursaspor ile şampiyonluk sayısı aynı olan takımı gözünde büyüten türk milletinin de akli melekelerini tenkit etmesini rica ediyorum.
  ez cümle artık fb zannedildiği kadar büyük bir takım değildir ve bunu kabul edip ona göre beklentiler içerisine girmelilerdir.
  fb sadece ve sadece medyatik takımdır.
 • 8128
  şampiyon olacağım da olacağım diye kayrıla kayrıla yarışın içinde tutulunca;

  süper kupa maçına çıkarken ligi,
  lige çıkarken avrupa maçını,
  avrupa maçına çıkarken ligi düşüne düşüne üçün sıfırını almış takım. hak yiyerek geldiği nokta avrupa kupasında ilerlemesine engel oldu. lige havlu atsaydı olimpiakos maçı farklı geçerdi. bir de üstüne yine ironik bir şekilde penaltı ile lige havlu attılar. ilahi adalet işte.
 • 8131
  bence asıl sıkıntıları 2024-2025 sezonuyla ilgili.
  bu kadro ile devam etmek zorundalar çünkü ellerindeki oyuncuların sözleşmeleri devam ediyor.
  dzeko ve tadiç bir yaş daha alacaklar. aynı şekilde fred de 32’ye merdiven dayayacak.
  sağ kanatta irfan can kariyer sezonunu yaşadı ama temposu yok.
  yedeği cengiz’in durumu malum.
  kruniç’in opsiyonu aktif olacak.
  takımda tempo yapabilen iki adam ferdi ve ismail, onlar ne olacak belli değil.
  öte yandan bizim takımda kerem demirbay’ın yerine bir canavar gelecek.
  zor ihtimal ama zani geri dönerse iki kanatta da deli gibi tempolu adamımız olacak.
  davinson’un ayrılmasını istemem ama ayrılık olsa da iyi bir bedel alacağız.
  bizim halletmemiz gereken 2-3 mesele varken ve iskeletimiz gençken, onların halletmesi gereken pek çok sorun var.
  misal yabancı sayısı gibi:)
  allah kolaylık versin…
 • 8132
  daha geniş bir perspektiften bakacak olursak, bu yılı da kaybettiklerini varsayarsak son 35 yılda 7 şampiyonluk kazanmış durumdalar. bırakın en büyük olmayı, ülkenin 2. büyüğü olmaları için dahi yetersiz bir rakam. çünkü beşiktaş dahi bu süreçte 9 şampiyonluk kazanmış durumda.

  bunlara kıyasla son 32 yılda 16, son 38 yılda 18 şampiyonluk kazanmış bir galatasaray gerçeği var.

  taraftar sayısı bağlamında ortalama olarak anket sonuçlarına baktığımızda %37 ile öndeyiz, arkamızdan %32 ile fenerbahçe geliyor. hatırladığım kadarıyla uefa - süper kupa zaferleri zamanında ilk kez ufak bir farkla da olsa öne geçmiştik. sonrasında geçen 23- 24 yılda oranlar arasındaki fark yavaş ilerlese de belirginleşmiş durumda.

  ancak bildiğim kadarıyla bu anket sonuçları 18 yaşından büyükler için yapılıyor. o nedenle yanıltıcı olan, kritik faktör tam da burası. çünkü özellikle genç kuşak arasındaki galatasaray sevgisi, olayı bambaşka bir boyuta taşıyabilir. yaklaşık 10 yıl sonra farkın %10'dan fazla açılacağını düşünüyorum.

  yarın elbet bizim, elbet bizimdir. gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir.
 • 8134
  son beş haftaya girilirken 2023-24 sezonu için matematiksel olarak şampiyonluk şansı süren takım.

  benim de matematiksel olarak riemann hipotezini kanıtlama iddiam sürüyor ancak yapamıyorum. karakterliyim oysa. boyna çalışıyorum da. fenerbahçe’nin bu psikoloji altındayken ve bu rakip (biz) varken şampiyon olması aşağı yukarı buna denktir.

  durumun bu noktalara gelmesinde elbette ki bir numaralı sorunlu ve sorumlu kişi başkanlarıdır. takımları sezon başında daha sakin ve daha derli topluydu ve maçları sürklase edebiliyordu. galatasaray az puan kaybedince daha işin başında tüm sorumluluğu hakemlere falan atarak takım içi sinerjiyi öldürdü. oyuncuların da bu psikolojiye girmesine, top oynamak yerine kendini yere atıp penaltı arayan gereksiz ve dahi saçma bir anlayışa yönlendirmiş oldu. o zaman da söylendi, maraton kültüründe sendeleyince panik olup ortalığı ayağa kaldırmak yerine uzun vadeli düşünüp, sakin kalıp işlerin dengelenmesini beklemek esastır. buradan anlıyoruz ki zaten başkanları takımına zaten hiç güvenmemiş. iso beyin normal şekilde şampiyonluk alabileceğine hiç inanmamış.
 • 8135
  2011-12 sezonunda her şey bizi kendi evlerinde yenip şampiyon olmaları üzerine planlanmıştı. normal sezondaki deplasman maçında berabere kalıp - baros direğe takılmasa seriyi bitiriyorduk - play-off'a lider girmeyi garantilemiştik. play-off'ların son maçı da ne hikmetse kadıköy'deydi. kendi evlerinde bizi yenip şampiyon olma hayallerini suya düşürüp sahalarında şampiyonluk ilan ettik.

  2012-13 sezonunda intikamını almak istediler, evlerindeki maça şampiyon gittik. öne de geçmemize rağmen eboue gibi oyuncuların laubali oyunu sonrasında 2-1 yenildik. tadımızı kaçırdıklarını zannedip sevindiler.

  geçen yıl 2011-12'nin intikamını alıp bizim evimizde şampiyonluk ilan etmek için çok heveslilerdi. nefesleri yetmedi. en azından zafer sarhoşu takımı kendi evinde yenip tat kaçırırız diye bir umut geldiler. aynı zamanda promil sarhoşu da olan takım 3-0'la ezip geçti, bu heves de kursaklarında kaldı.

  şimdi rams park'taki maça 3 maç kala 4 puan gerideler. aradaki 3 maç için okan hoca'ya güvenim sonsuz. bu saatten sonra fener'i şampiyonluğa ortak etmeyeceğinden adım gibi eminim. full konsantrasyon ve 9 puanla atlatacağız inşallah bu 3 maçı da. bunlarsa "buyur geç" diyen sivas'a bile diş geçirememiş, kendi kendine berabere kalmış, sinerjisiz, sorunlu, dağınık ve birbirine girmiş bir takıma sahipler.

  eğer içerideki fenerbahçe maçı'na 1 puan bizi şampiyon yapacak şekilde çıkarsak, o maç en az 4-0 biter. hatta belki 6-0'ın rövanşı alınır. bunu çok iyi biliyorlar ve it gibi titriyorlar. bu ihtimalin korkusundan süper kupa'ya çıkamamış bir camiadan bahsediyoruz.

  eğer fenerbahçe maçı öncesinde şampiyonluğu ilan edersek yine işler kötü bunlar için. sarhoş takımla yine tıklatabiliriz. 2 sene üst üste şampiyonluk kutlamasına dansöz çıkarır gibi bunları çıkarıp eğlenmiş olacağız. bu ihtimali isteyeceklerini de hiç sanmıyorum.

  bu yüzden aklıma şu soru takılıyor: bunlar ali sami yen'e nasıl gelecek?
 • 8136
  https://twitter.com/.../1782701833707827315

  --- alıntı ---

  fenerbahçe, 'balkan grubu' kurbanı.

  ▪️balkan oyuncularının olduğu bir whatsapp grubu var.

  ▪️daha ilk günden dzeko'nun aynı dili konuştuğu oyuncuları etrafına toplamasında sakınca görülmedi.

  ▪️edin dzeko, fenerbahçe'de kadro yapmaya başladı. fenerbahçe başkanı ali koç'un karşısına geçip, "yardımcı hoca getir", "şu transferi yapalım", ya da "şu maça çıkalım, çıkmayalım" diyecek kadar yetkiyi aldı.

  ▪️ali koç'un "hocanıza yardımcı olun" sözünü kadro yapmaya kadar götürdü. son olarak olympiakos maçından sonra "hoca varsa seneye biz yokuz" demeye bile getirdi.

  ▪️dzeko ve tadic'in takımda istediği ve istemediği oyuncular var. ismail yüksek, fred, irfan can kahveci ve ryan kent bunların başında geliyor. zajc, krunic ve cengiz ünder'in sürekli oynaması için baskı yapıyor.

  [fotospor]

  --- alıntı ---

  kaynak fotospor; yine yazmış çizmiş diyalog uydurmuşlar ama ben böyle bir durumun olduğunu düşünüyorum. diyaloglar falan uydurma ama ortada böyle bir durum var bence.

  bu futbolcular hep birlikte takılıyor. ne zaman görsem aynı grup bir kutlama bir yemek bir şeyler yapıyor. aralarında yerli yabancı pek isim görmüyorum.

  son olarak; penaltı olsa da olmasa bana müsaade usta.
 • 8137
  önümüzdeki hafta oynayacağımız adanademirspor maçını kazandığımız takdirde dağılma sürecine gireceğini düşündüğüm takım. çok kırılgan durumdalar. sivas maçı öncesi yazmıştım. normal şartlarda mümkün değil kazanmaları diye. çünkü mental açıdan bitik durumdalar. sivas'ta bence yine şartlar normal değildi ama bir kaç karakterli futbolcu bile yetti. biz ads'yi yenersek fb içerde bjk ile çok zor bir maç oynar. tribünler bilenmiş şekilde gelir stada. haklılar. bir de bjk biraz sabreder ilk dakikalarda gol yemezse maç kaosa gider. bu çok açık. bu nedenle biz yine kendi işimize odaklanıp ads'yi yenmeliyiz. çok önemli maç. tam konsantrasyon şart.
App Store'dan indirin Google Play'den alın