• 5701
  ne anlama geldiği anlaşılamayan o çok kudretli (!) 100. yıl şampiyonluklarını elde ettikleri 2006-07 sezonundan sonra, 2007-2019 yılları arasında nicelik olarak beşiktaş'ın bile gerisine düşmüş kulüptür. iş bu yıllarda:

  6 kez galatasaray (2007-08, 2011-12, 2012-13, 2014-15, 2017-18, 2018-19)
  3 kez beşiktaş (2008-09, 2015-16, 2016-17)
  2 kez fenerbahçe (2010-11, 2013-14)
  1 kez bursaspor (2009-10) şampiyon olmuştur.

  kısacası, "biz adı geçenlerin pek çoğu ile rakip bile değiliz. aynı şeyleri hiç yaşamadık. aynı yoldan yürümedik. aynı yollardan geçmedik. benzer başarılarımız da yok. üstüne üstlük rütbemiz de farklı."
 • 5704
  https://twitter.com/...386555911213057?s=21

  aldıkları kupanın ve kazandıkları başarının bizimle uzaktan yakından hiçbir ilgisi olmamasına rağmen, başarının 3. yıldönümünde bizim uefa kupasına ve kadrosuna laf sokmaya çabalamış demet akalın spor kulübü.

  hayır bak ne güzel başarı kazanmışsın, erkek basketbolda ülkede bir ilki başarmışsın, kutlasana kardeşim güzel güzel. övünsene takımınla, koçunla, istikrarınla. neden senin açından bu kadar güzel olan bir günde böyle birşeye kalkışırsın? bu kadar mı nefret dolusunuz arkadaş? şampiyon olmaktan başka işinize gelmeyen / size zarar verecek ne yaptık biz size?

  allah ıslah etsin diyeceğim de 100 yıldır etmeyen allah bu saatten sonra niye etsin, eder mi, o da ayrı konu.
 • 5705
  https://twitter.com/...386555911213057?s=21

  emin olabiliriz, eğer ki,

  euroleague kupasıgalatasaray,

  uefa kupasıfenerbahçe alsaydi,

  onlara gore uefa kupasi daha buyuk olacakti.

  hatta ve hatta, şampiyonlar ligi kupasını bile almış olsaydık ve fenerbahçe de koraç kupasını almış olsaydi, korac kupası daha buyuk olacakti.

  o sebeple, haysiyetsizlik, seref yoksunluğu, çekemezlik, mafyatik oluşumlar kurup şike yapmak -güya deliller hukuki değildi hadi oradan- gibi amaclariniz varsa, hayatinizin her alaninda galatasaray ile ugrasirsiniz.

  edit: hem de cok onemli edit: kazandigin kupanin butun futbolcularinin fotoğraflarını paylasmaktan korkuyorsan, o zaman kupam var diye de ortalikta gezmeyeceksin. cuvaldizi batirdik da igneyi e unutmayalim.

  ben mesela arif erdem ve hakan şükür gibi futbolcularin basarilari yok sayildigi surece uefa kupasindan falan bahsetmeyecegim, aldik diye kabul etmeyecegim. evet, bu durumda en buyuk kupayi fenerbahce getirmistir. cunku bizim uefa kupamiz yok, cunku ozellikle golcüleri saymayinca/tanimayinca o goller de atilmadigindan o kupa da gelmemis oluyor. haysiyet biraz bize de lazim.
 • 5706
  tam da camialarına yakışan bir tweetle yine kendilerinden başka herkesi her şeyi yok sayarak, sadece ve sadece yılların loser'lığını taraftarına bu şekilde anlık unutturmaya çalıştıkları bilmem kaçıncı zırvaları. yaşadıkları mayıs ayı dramlarını ve üzüntülerini bu şekilde dışa vurmalarını anlarım da ısrarla alttan alttan siyaset yapmalarını ve bize sürekli fetö'den akıllarınca laf çarptırmalarına artık kulübün resmi yayın organlarından sağlam ve sert bir açıklama yapma gereği de doğmuştur.
  han bir laf vardır ya: ''birinin hatalarını yüzüne vurmazsan, kendisini kusursuz sanır'' bunların durumu da o işte.
  efendi efendi yıl dönümünü kutla, ortada bir başarı varsa reklamını da yap, lakin nedir bu ezilmişliği kaybetmişliği sürekli dışa vurmalar.
  1992 yılında fotomaç gazetesinin efsane bir başlığı vardı, ''eşekler adam olur bu fener adam olmaz'' diye. gerçekten de o başlık nasıl bir ileri görüşlülük örneğiymiş.
 • 5707
  fenerbahçe'nin büyüklüğü başka bir büyüklük olduğu için aldığı kupalarda da eşdeğerlik teorisine atıf vardır. mesela melek hu'nun masa tenisi şampiyonluğu, olimpiyatlarda kazanılan altın madalya ile eşdeğer. ali koç, eşdeğerlik katsayısını yakın zamanda paylaşacak. takipte kalalım.

  gülün geçin ya. hiç mi mahallenizde deli yok? biz bunları ciddiye alıyorsak hatayı kendimizde ararım.
 • 5709
  https://twitter.com/...386555911213057?s=20

  ilgili tivit ile taraftarını kandırmaya devam eden ve kandırılmaya her daim hazır olan taraftarı bulunan kulüp.

  ben naçizane kendilerine bir tavsiyede bulunmak istiyorum buradan. win win gibi çoğunluğu maddi durumu iyi olan taraftarına hitap eden kalkınma planları yapmak yerine; bu tivite, 28 şampiyonlukları olduğuna, kulübün fetöyle bağlantısının hiç olmadığına inanan düşük iq'lu taraftarlarına yönelik planlar yapmalılar. nasıl mı?

  malumunuz ülke tarihinde jet fadıl, sülün osman gibi oldukça meşhur, bir o kadar da isim yapamamış dolandırıcı var. bu dolandırıcıların en büyük kaynağı açgözlü fakat iq'su düşük insanlardı. e görünüyor ki fenerbahçe de bu konuda oldukça büyük bir kaynak sahibi. "boğaz köprüsü satılıyor sadece fenerbahçeliler alabilecek" diye bir kampanya başlatsalar, zeka düzeyi bu seviyelerde olan taraftarının hiç yoktan %90'ından gelir elde ederler. bi düşünsünler bence.
 • 5710
  baya baya resmi sosyal medya hesaplarından kavga çıkartmaya, sidik yarıştırmaya yönelik milleti fişekleyen kulüp. yarın öbür gün bir takım objektif(!) medya mensupları, twitter'ın akil adam profilleri falan ''bu futbol ortamının bu hale gelmesinden herkes sorumlu'' diye dünyanın en sorumlu insanıymış gibi en ortalama laflarını edecekler ya hani, o yüzden aklıma gelmişken yazayım.

  mesela galatasaray'ın bye bye hapinnes, 4 yıldız göndermeleri falan bunlar sataşmadır. var olan bir gerçekliğin, var olan bir üstünlüğün üzerinden rakibe sataşıyorsun. fener'de senelerce ''gelenek bozulmadı'' ''burası kadıköy'' falan diye paylaşımlar yapıyordu. bunlar da pek bir sakınca yok. adam var olan üstünlüğü üzerinden sataşıyor sana. olur bunlar.

  ama https://twitter.com/...386555911213057?s=21 bu twit mesela böyle bir twit değil. bu twit düpedüz kendi başına bir tartışma yaratıyor. ortada bir gerçeklik yok dahası iki farklı spor dalının organizasyonları olduğu için doğru bir karşılaştırma zaten yapılamaz. önceki sataşma odaklı twitler gibi değil yani, delinin kuyuya attığı taş misali tartışma açıyor ve sonrasında çoluk çocuk, daha bilinçsiz, bu fişeklenmeye müsait tipler birbirine girip, küfür etmeye başlıyor. bunun sebebi de doğrudan fenerbahçe resmi twitter hesabı. ali koç'un 1 - 1.5 senedir durup durup kendi ağzıyla yarattığı tartışmaları zaten herkes hatırlıyordur. tazminatmış, kabadayıymış, kirli düzenmiş vs yine aynen devam ediyor. heralde koç'un düşük zekalı iletişim ekibi trabzonspor twittinden de gördüğüm kadarıyla koç'un aşırı yıpranması yüzünden şeklen bir değişiklik yaparak bu tip şeyleri resmi hesaplar üzerinden yürütecekler sanırım da bok aynı bok afedersiniz. yaanisi benim görebildğim bizzat her seferinde fitili ateşleyen fenerbahçe tarafı oluyor. düşündüm düşündüm bu işlerde en son icra hareketlerini başlatan taraf olarak en zorlasan 2018'in son 2-2 biten galatasaray - fenerbahçe derbisinde suçlu olabiliriz ki orda da maçın adrenalinli ortamında olan bir kavgayı ertesi gün resmi hesaptan kabadayı bilmem ne diyerek el büyütüp, tartışmayı farklılaştırıp alevlendirmişlerdi. orda da maçın kendisine özgülenecek bir gerginliği başka tarafa çekip uzatan gene bunlardı. ne diyeyim beter olun da daha da keyif alalım.
 • 5712
  yanlışım varsa birisi düzeltsin ama kendileri 2019 sezonunda 600 küsür milyon euro borç açıklamış kulüptür. borcun azalması bir yana üstüne birde 2. ersun yanal dönemiyle bir sürü gereksiz transfer ve borç yükü edindiler.

  trabzonsporun aldığı cezaya bakarsak uefa'nın en ufak acıması yok. açık bulduğu anda kırıyor kalemini. bu duruma bakarak merak ediyorum kendileri mevcut finansal durum ile nasıl herhangi bir ceza almıyor.

  dün gelip, yarın 4 büyüklerden birisi uefa'dan men cezası alacak deseler trabzonspor son tahminim olurdu muhtemelen.