• malum takım başkanı vizyon reisin comolli kazıklarını çıkartmak için başlattığı kampanya.

  bu kampanya ile 60 milyon dolar bir gelir beklentisi içinde. bu sayede uefa'dan ceza almaktan kurtulacakmış. tabiki de bu büyük paranın toplanacağına ihtimal vermesem de bu geliri nereye hangi kayıtla gösterecekler?

  ha derneğe yapılıyorsa bunun finansal fairplay kapsamında kulube katkısı ne olacak?

  bir ata ol olarak hadi len ordan diyorum.
 • adnan polat başkanın seneler önce yardım kampanyasına ailecek katılan bir gençtim o zamanlar. sevdiğim bir fenerli abimiz de kulübe para gönderip dekontunu gözümüze sokuyor hatta şirketin bir yerine asıyordu. yıllar geçti düşmez kalmaz allah fırsat elime geçti dün gece 1 lira gönderip dekontunu çıkarttım o fenerli büyüğüm hala fanatik ve sıra bende.

  gün gerçekten intikam günü :d https://twitter.com/.../1113852990979551239
 • salaklık..

  birileri hatalı işler yaptı, salak salak adamlara para verdi, mini cooper aldı diye oluşan borcu, hiç günahı olmayan, tek derdi hafta sonu gelse de maç izlesem diye yaşayan insanlardan borcu kapansın diye para toplamak en iyi tabir ile çakallıktır.

  bunun rengi yoktur arkadaş.
  sarı - kırmızı, sarı - lacivert fark etmez... ben forma alıcam, ben kombine alıcam, ben dekoder alıcam sen o paraları alıp 10 yaşındaki çocuğun yapmayacağı hataları yapacaksın, asla ederi o olmayan adamlara dağıtacaksın, sırf rakibe gitmesin diye bet'i yükseltip sonunda elinde kalacak bir 3. sınıf topçu, ardından da bana geleceksin "batıyoruz" deyip para isteyeceksin.

  yok artık...

  bu dakikadan sonra galatasaray'a kuruş para veren de benim için gerizekalıdır.
  genel kurul bitti, maçlar başladı yine her şeyi unuttu taraftar. biz olmazsak onlar bir hiç. biz olmazsak siyasiler bir hiç. elinizdeki gücü kullanmayı öğrenenin artık. demokrasi dediğiniz şey oligarşi ile karışmasın. karışırsa onun cezasını vermeyen daha sonra, cahil, çoban, çomar, dağlı gibi yakıştırmalar yapılınca ağlamasın.

  bugün tepkisini koyman, dilsiz şeytandır. o tepki iki satır yazı yazmakla olmaz.
  şunu bir öğrenin artık. eskiden zaferler kılıçla kazanılırdı. şimdi eylemle kazanılıyor. bu adamlara bir kuruşunuzu vermeyin. kapınızda köle olsalar dönüp bakmayın... ülke sizin, kulüp sizin. sizin seçtiğiniz adamların size atar yapması kadar saçma bir şey daha yoktur şu dünyada ve demokrasi dediğimiz şey de bu değildir.

  küçük bir zümre beni yönetecekmiş... benden akıllıymış... benden elitmiş...
  kıçımın elitleri sizi... azıcık akıllı olsa şu taraftar konuyu öyle bir kapatır ki liseliler elleriyle teslim eder kulübü. ama işte nerede o akıllı, bilinçli taraftar...
 • tıpkı bu kampanya gibi bir aslan ol kampanyası düzenlense keşke.

  sembolik bir tv kanalında galatasaraylı ünlü kişilerin ve fatih terim'in katkıları ile bir akşam yayın yapılsa. misal metin oktay parçalısı 250 tl gibi bir ücret yapılabilir.

  elde edilen tüm gelir çocuk esirgeme kurumuna bağışlansa. böylesi bir kral hareket bu camiaya çok yakışır. çok isterdim.

  fenerbahçe ile galatasaray kulubü arasındaki en büyük fark bu sayede ortaya çıkardı. bizler böylesi bir camiaya mensup kişileriz.
 • fenerli arkadaş 61 tl yollayıp açıklamada fener'e laf atan trabzonlularla dalga geçiyordu. bu kampanyanın fikir babaları da bu fenerli arkadaşımla aynı şekilde dalga geçiyordur eminim. böyle piramit usulü yukarı doğru bir sınıflandırma var. ben fenerli, beşiktaşlı, galatasaraylı ayırt etmiyorum. bu borçların nasıl oluştuğu belli, paraların kimlere, nerelere gittiği, kimler tarafından verildiği belli. kıt kanaat geçinen insanların saf sevgilerinden yararlanmak ahlaka uygun değil. küçücük çocukların kumbaralarındaki paraları zarfa koyup kulübe göndermelerinden reklam yapmak ahlaka uygun değil.

  ali koç geldiğinde buranın vaziyeti çok kötü diyip maddi duruma odaklansa, 15 transfere, cocu'ya, comolli'ye paraları saçmasa samimiyetini sorgulamam, zaten cebinden de milyonlar koymuş, üstüne bağış yapana da tek laf etmem. ama durum ortada. ne yazık ki toplanan paranın çok az miktarı bağış sahiplerinin akıllarında canlandırdıkları şekilde kullanılacak.

  her mazlum kendi zalimini yaratırmış. ders alınması dileğiyle...
 • resmi bilgi ile geliyim öylese, direk kendi finansal raporlarından. 125 milyon dolar ve 120 milyon avro kredileri var. tl kredileri ise minnacık bunların yanında. oyuncu giderlerini de işin içine katınca döviz kuruna duyarlılıklarında dolar ve euro'nun yüzde 20 değerlenmesine 265 milyon türk lirası ek finansman yükü yazmışlar.

  28 şubat sorası dönemde dolar ve euro'nun yaklaşık %7 değer kazandığını düşünürsek, bakkal hesabıyla ekstra 90 milyon liralık daha yük binmekte bütçelerine.

  90 milyon lira 20 tl sms'den 4.5 milyon sms eder. sırf bu kadarını kur farkına verecekler. ondan sorası artıya geçirir.

  tabi menemen dönemini de getiremiyo taraftar korkusundan. futbolda , basketbolda, masa tenisinde ufalmaları lazım ama yapamiyo. yeminle feneri batırır bu adam. aziz yıldırım'ın humeyni gibi dönüşünü izleriz.

  özetle,
  fener ol anca göte tıkanan pamuk olur şu noktada.
 • geçmişte dalga geçtiği ne varsa allah'ın hikmetinden başına gelen bir camianın yapmış olduğu dilenme kampanyası. oysa ki fransa'da yayımlanan bilmem ne dergisine göre tam da bu senelerde dünyanın en büyük kulüplerinden birisi olacaklardı. öyle kibirlilerdi ancak işte allah kibirlileri sevmiyor. bu dünyada yapıştırıyor cezayı.
 • hadi gelin kabataslak bir hesap yapalım:

  fenerbahçe'nin avrupa'dan men yememesi için 2 ayda 60 milyon euroluk bir kâr açıklaması lazım. yani tl cinsinden 377 milyon lira bulmaları gerekiyor.

  şimdi "fener ol" kampanyasına 200.000 kişi destek verse ve hadi 10 veya 50 arasını ortalama olarak değilde 300 lirayı ortalama olarak alsak 60 milyon tl yapar. geriye 377-60=317 milyon lira kalır. yada dur ya abartayım biraz; hadi taraftar 100 milyon tl toplasa geriye yine 277 milyon tl kalacak. (taraftarları taş çatlasın en fazla 10 milyon tl toplar.)

  şimdi uefa'nın kulüp dışı gelebilecek kolay paranın cezasını rafa kaldırdığını varsayalım;

  fenerbahçe'li zenginlerin toplamda 100-200 milyon tl'yi kulübe kazandırdığını hesaplarsak geriye yine 100 milyon tl'lik bir borç kalıyor. yada dur ya hadi borcu sıfırlasınlar acıdım.* e adama sormazlar mı konumun itibariyle zaten avrupa'ya katılamıyorsun diye? seneye yoksun ve yine aynı zararı edeceksin. o fenerbahçe'li zenginlerinde babalarının hayrına o parayı vermediğini az çok tahmin edersek fenerbahçe'yi çok daha kötü günler bekliyor olacak.

  bu takım futbolcu demeye bin şahit isteyen oyunculara tonla para döktü, teknik direktörlerinin tazminatlarını maksimum seviyede tuttular, avrupa'dan elendiler, seneye avrupa'ya gidemiyorlar ve şu an ligde küme düşmeme mücadelesi veriyorlar... allah aşkına fanatik taraftarlar hariç hangi adam karşılıksız bir yatırım yapar ki?

  kısacası;

  benjamin franklin bile olsan, 5 liraya aldığın doları 4.99'dan satmazsın. yani fb zenginlerini dert etmeyin. emin olun verdikleri parayı fazlasıyla alacaklar ve asıl bunlar kulübün sonunu getirecekler. dolayısıyla para komidinin üstünde deyin ve geçin.*
 • 9 nisan'ı bekleseydiniz de gelecek mali tablolardan muhteşem ali koç ne kadar içeri girmiş diye baksaydık bi. olayı başlatmak için kurşunlanma olayından feyz almak baya şov kokan bi olay. güzel sirk oynatiyo ali bey.

  ulan hepiniz ordaydiniz, bu herifler klübünüzü bu hale getirirken hepiniz şapşapladınız. şimdi borcun içindeyiz, taraftar yardım et. ağam sen önce bizim de , besiktas'ın da yapmak zorunda kaldıgı gibi bi amatör branşlarda küçül ne biliyim bişi yap. safi goy goy.

  fenerbahçe'nin bütçesindeki karadeliği aydınlatacak kadar büyük bi fener yok :(
 • uefa’dan sizan bilgilere gore fener ol kampanyasini kabul etmemisler. zaten etse bile tutar yeterli degildi. 30 milyon gibi abartili rakamlardan bahsettiler ama gerekli olan 65 milyon civari idi.
  kaldi ki, bu tarz gelirler ffp’ye girmiyor diye biliyorum.

  buyuk ihtimal hem transfer yasagi hem de kadro limiti gelecek fener’e. avrupa yasagi su asamada onemli degil zaten bir kac sene avrupa’ya katilacaklarini sanmiyorum.