• bu fener'i, beşiktaş'ı ciddiye almayacaksın, bunlara sıradan anadolu takımı muamelesi yapacaksın. uefa kupasından bahsedince maziyi konuşuyorsunuz deniyor, günümüzü konuşunca harrington kupası diye bir tenekeden, tarih öncesi uydurma şampiyonluktan bahsediyorlar. karşınızda ahlaklı, şuurlu bir kitle yok, o yüzden muhatap almaya değmez.
 • kendilerine başkan değil patron seçtikleri için galatasaray'ın da satın alınabilir bir şey olduğunu sanan grup. bizde başkan kulübün sahibi değildir. bu arkadaşların takımlarında başkan seçildikten sonra köy satın almış ağa gibi taraftar dahil anahtar teslim kulüp sahibi olursun. patronun ne yaptığını da 20 yıl sonra bir haziran sabahı öğrenirsin.

  galatasaray satın alınamaz gençler. istiyorsanız inan kıraç'a sorun.
 • hocaya ceza verirler ''galatasaray'ı kenetlemek için fenerasyon yardım etti'' diye ağlarlar. hakem rakibe kırmızı verir ''hakemsaray'' diye ağlarlar. hakem bize haksız penaltı verir ''1071-1072 sezonunda size de haksız penaltı verdiler'' diye ağlarlar. bunlar ahlaksızlığın vücut bulmuş halidir. şeref, onur, haysiyetten bahsederler şikeden fersah fersah belgeleri ortaya çıkar. sonra suçu fetöye atarlar. fetöcü hakim savcıların tümü kulüplerine üyedir. galatasaray'ın fetöyle şampiyon olduğunu söylerler. ihsan kalkavan'ın kim olduğunu sorduğunda, ''ama biz şerefliyiz, onurluyuz'' gibi saçma sapan argümanlar ortaya koyarlar. kimse bunlara siz şerefsizsiniz dememesine rağmen hemde.

  o kadar güzel bir ikilidir ki bunlar. birinin sinsiliği, diğerinin kahpeliği birbirini tamamlarcasına ağzından salya akıtarak galatasaray'a saldırırlar. bunları önemsememe gerek yok diyorum ancak öyle alçakça saldırıyorlar ki, başkanından, hocasına, taraftarından, futbolcusuna susmak fayda etmiyor.

  birde en güzel özellikleri dönemin gücüne göre çok güzel şekil alabilmeleri. 2014 öncesi ağızlarından fetö namına hiç bir şey duyamazsınız bunların. ve fetö eğer darbeyi gerçekleştirseydi bunlar galatasaray'ı ''akparti'' li olmakla suçlayacaklardı. gezi olaylarında her gördüğü kameraya çıkmaya çalışan ''çarşı'', olaylar durduktan, ve başkanlık sistemi geldikten sonra kımıldamaz olmuş. divan otelinde toplantılar yapan ''k.o.ç'' 15 temmuz etkinliklerinde en önde medyaya poz vermiştir. ama kulis arkalarında devrimci olmaya devam eder bunlar.

  aziz yıldırım dönemi fenerbahçe'sini göz önünde bulundurun. arkadan iş çevirmeyen, ne söyleyecekse patır patır söyleyen bir adamdı. fikret orman'la ilgili düşüncelerinide hepiniz hatırlarsınız. düşman gibi düşmandı adam kısaca.

  şimdi bu düzende bu ittifakın adı fbjk+16'dır. çünkü yine her zaman ki gibi bunlar erkek gibi rekabet ettiklerinin karşısına çıkmak yerine, tasmalı yemleri rize,kayseri,malatya gibi iş adamı kimliğiyle biat etmişleri üzerimize salmaktadır. 16. unsur federasyon, ancak trabzon'un bunlarla kurduğu ittifakın ne denli acı durumda olduklarının göstergesi olduğu malumunuz. galatasaray'a maç kaybettikten sonra çanakkale savaşından girip, malazgirt'ten çıkan ağaoğlu, daha 20 yaşında kalecisinin annesine, kız kardeşine küfür edenlere karşı adeta kediye dönmüştür.

  bu düzen iktidarın koltuğundan, muhalefetin düzenine kadar her şeyi değiştirecek, buna hep birlikte şahit olacağız. adaletsizliğin kol gezdiği, şikecilerin, ahlaksızların; şeref ve namustan bahsettiği bu düzende nefret ettiğim bir siyasi görüşün, nefret ettiğim bir liderinin açıklamalarını buraya bırakacağım. bunlar cumhuriyetçi, atatürkçü, vatancı, milletçi oluyor.

  https://www.youtube.com/watch?v=M5w_AydUlI4
 • türk insanın yapısı basarisizligi asla kabul etmez. tarih ogretilirken bile yenilgilerimizi, aslında yenilmezlik ama almanya yenildi, yağmur yağdı, çamura battı gibi sebeplerle gecistiririz. fener ve bjk taraftarının yaptığı da tam olarak bu. galatasaray'ın bu senede çok başarılı olacağını bildikleri için kivraniyorlar. yoksa şampiyonlar ligi öncesi deplasman, sonrası iç saha daha guzel bir fikstür olurdu.
 • mhk'yi fetonun ele geçirdiğini zanneden zavallılar topluluğu. koskoca devlet öyle veya böyle türk ordusunu, türk yargısını, türk emniyet birimlerini dümdüz etmiş suçlu suçsuz binlerce insanı içeri atmış ama mhk'ye dokunamamış.

  şu düşünce bile ne çapta bir akıl tutulması yaşadıklarının özeti.
 • uefa'ya galatasarayı şikayet eden mail kampanyasına başlamış güruh. kişisel gözlemlerime göre kendilerini oldukça ilerletmişler. welcome to nani lerden geldi adamlar bu günlere. hazırladıkları metinde grammer falan iyi, kontrol ettim beğendim.

  ama içerik maalesef yarım yarım yarmaktadır.

  ciddi ciddi okurken "a fifa agent bayram tutumlu has declared" diye başlayan bir satıra denk geldim ki tutamadım kendimi bastım kahkahayı. bunu usulsüzlüğü bayramın deklare etmesi sanırım bizi baya zor durumlara düşürecek :(
  söylenenlere göre nyonda her uefa yetkilisi ceketinin iç cebinde bayramın bir adet vesikalık fotoğrafını taşıyormuş.

  bayram kadar güldürmese de bir diğer tebessüm ettiren nokta ;
  "erzurumspor despite having attention of several clubs for purchase of player did not prefer to sell the player until the last day of transfer window"

  evet beyler uefa'ya şikayet edilme sebebimiz erzurumsporun taylanı birçok teklife rağmen başka klüplere transferin son gününe kadar satmayı tercih etmemesi :( vay amk

  bütün samiyetimle söylüyorum. isterse bu ligden bir takım messi'yi getirsin ronaldoyu da getirip onun yedeği diye kulübede oturtsun şunu yapmaya utanırım. yüzüm kızarır. bu nasıl bir hasettir lan. adamlar katıp karıştırıp, bir ümit yazmışlar.

  daha lemina falan da var metinde, yazmaya utandım neyse. sen gidip premier ligden vincent janssen kirala, 2 yıllığına talisca kirala abubakar kirala hiçbir sorun yok. galatasaray lemina kiralayınca otur ağla.

  bugün de utandık başkaları adına.
 • fbjk kardeşliğini bu tweetler altında görebilirsiniz.

  şafak malatya' nın attığı twitt;

  https://twitter.com/...484325148418049?s=20

  ferudun niğdelioğlu' nun şafak malatya' ya cevabı;

  https://twitter.com/...485546617851904?s=20

  hâlbuki olayların başlangıcını da beşiktaş taraftarı kendileri itiraf etmiş.

  https://twitter.com/...484935344181248?s=20

  (bkz: organize ve profesyonel bir kötülük)
 • --- alıntı ---

  mevlana bir gün sevenleriyle kıra çıkmış.
  o esnada sürü halinde köpeklere rast gelmişler.
  hayvancıklar öyle sevimli, öyle hoş muhabettle şakalaşıyorlarmış ki... ve güzelce oynaşıyorlarmış ki...
  mevlana'da bu sevimli... manzarayı bir süre seyretmiş. o sıra da içlerinden biri:
  -köpeklerin, birliği, dirliği, muhabbeti ne güzel! aralarındaki hoşgörü ve saygı bize güzel örnek, demiş.
  mevlana, bu sözün sahibinden, hemen gidip kasaptan birkaç kemik getirmesini istemiş.
  kemikler gelince: ''bu kemikleri köpeklere atın.'', demiş.
  kemikler atılır atılmaz köpeklerin sevgiyle oynaşmaları birden bitmiş.
  o an kıran kırana bir kemik kapma mücadelesine başlamışlar.
  biraz önce birbiriyle oynaşan köpekler, o an kapışıyorlarmış.
  mevlana yanındakilere:

  "biraz önce burada gördüğünüz muhabbet, köpek muhabbetiydi.
  köpeklerin muhabbeti, aralarına bir kemik düşünceye kadardır!..."

  --- alıntı ---
 • taa eskilerden beri koç holding tarafından desteklenmiş iki kulübün ittifakı. ortak noktaları galatasaray düşmanlığı. 1996-2002 arası mehmet ağar, 2011-2013 arası başarılarımızda cemaat tarafından desteklendiğimiz söylediler, 2014-15-de saray ve akp tarafından desteklendiğimizi iddaa ettiler. son iki sene ise malum "derin galatasaray". ama bu iddaalarında dururken yine aynı akp yani başakşehiri galatasaray karşısında desteklediler, fetö ile maç yaptılar çünki fetö ile yakınlaşıp şampiyon olacaklarını dolayısıyla bizi engeleyyeceklerini düşünüyordular. dolayısıyla tüm dünyada liglerin ertelenip türkiyede ertelenmemesine şaşmayın çünki avrupada ortak toplumsal mutabakat var ama türkiyede fbjk-nın galatasaray nefreti oldukça bu olmayacak. zira bunlara 30 milyon galatasaraylı virüs tarafından yok edilecek deseler seve seve razı olurlar. fbjk böyle bir şey.
 • kupalara ambargo koydugumuz son 4 yılda ayyuka cıkan ve sike kardesligi olarak da anılan bu birliktelik, malesef bizim olmadığımız bir lig yarısına dönünce it dalasına döndü.
  ne de cabuk unuttunuz verdiginiz sözleri :(

  su an iddiasız olmamızın tek keyifli yanı bunların birbirini yedigini görmek. her iki taraf da digerine şikeci diyor ya la ahahahahaha...