• 1
  malum şahısın*üst(!) makamlarca talimat aldığını ve kulübümüzü karıştırmak adına yırtık iç çamaşırından çıkarcasına gündemimize getirildiğini düşünüyorum.

  bu talimatların çeşitli toplantılarda, etkinliklerde; hani her divan toplantısında, her özel günde recep tayyip erdoğan fotoğrafının ulu önderimiz mustafa kemal atatürk'ün fotoğrafının yanına asılmaya cüret edilen devlet teşviği ve desteğinin bolca olduğu suyun karşı tarafındaki toplantılarda verildiğini düşünmek de teoriden öte, gerçeklik payının yüksek oranda olduğu bir durumdur.

  hocanın şu zamana kadar söylediği en güzel ve oturaklı laf olan " organize ve artık daha profesyonel bir kötülük" lafını bir kez daha hatırlamamızda fayda var.

  ister komplo teorisi deyin, ister başka bişey; bu sefer öyle böyle değil. çok fena işler oyunlar dönüyor.

  yoksa arda da biliyor kendisinden bir yol olmayacağını, hoca da biliyor bu birlikteliğin hem kulüp değerlerini hem de taraftar bilincini zedeleyeceğini.

  ortada büyük bir tuzak, zoraki verilmiş sözler ve bu duruma mahkum bırakılan kişiler olduğunu düşünüyorum.

  hoca bir yerde birilerine bir takım sözler vermiş olmalı ki, şuanda arda inadından vazgeç(e)miyor.

  tüm galatasaray taraftarı ve camiası yaşanan herşeyi doğru değerlendirme, doğru yasama ve yürütme bilincine sahiptir.

  inanıyorum ki bu kaostan da her zaman olduğu gibi alnımızın akıyla çıkacağız.
 • 4
  o kadar anlamsız ki. 2011-12 sezonunda hoca kal sana ihtiyacımız demesine rağmen kaçarak hocayı bir kere yaktı, euro 2016’da hem hocayı hem kendini bitirdi ülkenin gözünde. hoca yine döndü dolaştı kendi çabalarıyla çıktı tepeye, ben düşmem onu yukarı çekerim diye düşünüyor herhalde ama karadelik bu arda onu hala anlamadın mı hocam ?
 • 7
  ısrardan ziyade hocanın yönetim ile restleşmesi şeklinde tanımlayacağım durumdur.

  bir nevi ego/ güç savaşı gibi görünse de konu biraz daha farklı. hoca geçenlerde "floryada bir köstebek var, onu bulursam ne yaparım bilirsiniz" tarzında bir şeyler söylemiş ve yönetime bir mesaj göndermişti. şimdi ise bizzat yöneticileri haber uçurmakla suçladı.
 • 8
  hocamız kusura bakmasın ama bu tutum bildiğin cahilliktir. takıma zarar vereceği üç günlük yoldan net görünen bir şahıs için kendisine her türlü imkanı gücü yettiğince sağlamaya çalışan yönetimi karşısına almak ciddi bir akıl tutulmasıdır.
  bu ısrarın sebebini fatih hoca kendisine açıklayabiliyor mu cidden merak ediyorum.
 • 9
  galatasaray'ın bir parçası olmanın yegane koşulunun, fatih terim'e biat etmek olduğunu göstermek için yapılan bir tür şov. arda turan'ın ne olduğu, daha önemlisi ne olmadığı belli. bu denli sicili bozuk bir adamı transfer ettirmek için,kameralar önünde elini öpmesini beklemek, hocanın hakkını vermek gerekir çok cüretkar bir meydan okuma. sayın hocamız ve onun pek değerleri müritleri, galatasaray'ı dev bir ''fatihterimspor'' yapmadan rahat etmeyecekler.
 • 12
  eşeğin bir tarafına suyu kaçırmış ısrardır. arda beyefendiye bu kadar hasret duyuyorsa nüfusuna alıp terim soyadını verebilir.

  takıma faydası sıfır, zararı türlü türlü olacak bu transferdeki ısrarın sebebi sportif olamaz. insanın aklına hoca yönetimle ipleri koparmış, herhangi bir sebepten maraza çıkarmaya çalışıyor gibi şeyler geliyor.

  yapma hoca sen bu klübün belki de yaşayan en büyük değerisin. kendi kendini erozyona uğratma.
 • 13
  sosyal medya türediğinden beri camianızda süregelen bir hastalık var. bir oyuncu ismi üzerinde transfer sezonunu eritmek. shaqiri, ibrahimovic, eder, modeste, adriano falan uzar gider bu liste. hatta sneijder bile bir oyalamacaydı. ertem şener taraftarı bir yalan haber ile havalimanına toplayınca façayı kurtarmak için transfer edildi.

  acaba diyorum ocak 2020 transfer dönemini onyekuru, saracchi ve sekidika transferleri ile kapattık da arda ile transfer dönemlerinde duyum istiyorum, yalan olsun dert değil yine de güzel oluyor diyen sosyal medya tayfasına oyalama mı yapılıyor. daha öndeki transfer dönemlerine bakılırsa münkün böyle bir şey.
 • 15
  hocanın aldığı 100 kararın içinde illaki anlayamadığım 2-3 kararı vardır. mesela biri filipescunun gitmesine izin vermesi. biri de 2003-2004 de bratu ve petre de ki inanılmaz ısrarları. arda turan konusunda da kendince kumar oynamaktadır. kumarda daima büyük paraları büyük bahis yapanlar kazanır. ama bu ısrar kumar değil başka bişey. resmen 1000 kazanacağı yere 10000 koymaktadır.

  siyasi ya da mafya baskısında pes edecek bir isim değil fatih terim. ama bu ısrarı benim gibi kendisini her durumda şuursuzca desteklemiş, hem sözlükte hem sokakta kendisini eleştiren birçok insanın kalbini kırmış birini bile yıldırmak üzeredir. vazgeç hocam bu sevdadan.
 • 17
  hocanin kendini ne kadar kucuk dusurdugunun farkinda olmadigi isrardir.

  kredisi vardir, bazilarina gore dag kadardir, bazilarina gore daha az; fakat o krediyi buyuk bir hizla yemektedir hocamiz; zira bu sefer cocuk gibi inatlastigi galatasaray baskani da olsa tek bir insan olan unal aysal degil, 40 milyon galatasaraylinin rahat 35 milyonudur.

  fakat guzel bir oyalamaca tabii ki. bakin kimse hala les olan furbolumuzu ve bu gidisle kaciracagimiz sampiyonlugu konusmuyor.
 • 19
  insanların yaslanınca takıntılı hale gelmesinin kanıtıdır bu. kendi ailenizden babanenizden, dedenizden bilirsiniz bu durumu cokca karsılasmıstınız. o pamuk gibi insanlar tahammulu daha dusuk , inadım inat caldıgım duduk kıvamına gelirler. aslına bakarsanız bunu kendimde de bazen gormuyor değilim. yasım 60 değil ama yolun yarısında oldugumdan dolayı bunu kendimdede gozlemliyorum. fatih hocanın zaten buyuk bir egolu karakterinin üstüne yaslılıgınıda koydugunuzda bu durum daha bir cekilmez hal almaktadır. konu bence arda denen maganda herifden ileri. hoca ben bunu istiyorum olacak seklinde diretiyor. nasıl galatasaray baskanı; 8 sampiyonluk, uefa kupası almıs, sayısız basarı tatırmıs, andalların, rhoynarın ve ilk insanların kralı, kral'ın şehri'nde yer alan kızıl kale'de demir taht'ın sahibi olan ulu hakan sinyor fatih terimin istegini geri cevirir seklinde bir kor dovuse cevirmiyorsa icinde bu konuyu bende baska birsey bilmiyorum. oyuzden ya arda bu klubun kapısından gircek yada fatih hoca istifa etcek diye dusunuyorum.
 • 20
  konu fatih terim'in arda ısrarı değil ben bunu anlıyorum. hoca arda'ya ya da birilerine söz verdi, bu çok net. bu yüzden de yönetimle toplantıda muhtemelen dedi ki, tamam almayalım, ama susalım. yani ben söz verdim, şimdi böyle kapattık dersek zor durumda kalacağım. ama dilini tutamayan arkadaşlar sebebiyle konu 10 dakika içinde basına sızınca olay patladı.

  yani aslında o konuşan tipler sussa, muhtemelen transfer dönemi sonuna kadar konuşulacak ama alınmayacaktı arda.
 • 22
  mevzu arda filan değil tahminimce verilen söz de değil. en büyük sorun hocanın istediği bir şeye yönetimin karşı çıkması sonucu hocanın ego savaşı.

  yönetim de istese hoca muhtemelen arda’yı takıma alır ama arada bir oynatırdı şimdi gelirse hepimiz biliyoruz ki bu kadar olayın üzerine arda ilk 11 oyuncusu olur maalesef.
 • 23
  hiçbir teknik gerekçeye dayanmayan karardır. hoca çıkıp "ben arda'dan futbolcu olarak yararlanacağım" bile diyemiyor. bunu dese kabul edeceğim. çünkü o da biliyor ki arda'nın herhangi bir takımda oynayabilmesi için sıkı bir kamp dönemi geçirmesi ve 3-4 ay idman yapması lazım. yani bugün arda takıma gelse, eylül'den önce top mop oynayamaz. yani olayın teknik, taktik hiçbir açıklaması yok. olay tamamen duygusal.

  peki nasıl duygusal? biraz düşününce taşlar yerine oturuyor. arda, fulya hanım ve kızlar üzerinden hocaya ulaşıyor. bir şekilde gönlüne de giriyor*. sonra hoca muhtemelen "sen git başakşehir'le sözleşmeni feshet, ben seni aldıracağım takıma" diyor. ama işte taraftar ve camia tepkisi nedeniyle bunu beceremiyor. arda da haliyle ortada kalmış oluyor. muhtemelen kendisini arda'ya karşı borçlu hissediyor*.

  bu ısrarın tek anlamı bu. tabii şimdi istediğini yaptıramadı diye de yönetimi taraftarın önüne atarak algı yaratmaya çalışıyor. ama ultraslan dışında hiç kimsenin bu olaya olur verdiği yok. bakalım günler ne getirecek? eğer yönetim ve başkan, hocaya başka bir fırsat yaratmazlarsa hoca istifa filan edemez. "arda turan için takım bıraktı" dedirtmez kendine.