• 1
  özellikle siyasi olaylarda tarafsız kaldığı günlerden bugüne devam eden savaş.

  önce milli takımdan uzaklaştırıldığı dönem, sonrasında da galatasaray'la yaşadığı son 2 şampiyonluk sürecinde ve 3. sü için çabalarken iyiden iyiye artan cepheler ve saldırılar...

  medya ayağı ayrı, fbjk'si ayrı, bu ortaklık ile anadolu kulüplerinin de işin içine katılarak galatasaray'ı yalnızlaştırmaya çalışma çabaları ayrı, tribünlerde organize olup yedek kulübesi üzerinden fatih terim ve ekibine yapılan küfürler ve tahrikler ayrı, saha içinde hakemler ile, saha dışında pfdk ve tahkim ile tff'nin yaptıkları ile birçok yerde çok uzun süredir devam ediyor.

  fatih terim ve galatasaray bir araya geldiğinde 9 yılda 8 şampiyonluk geliyor.

  bunun karşısında duramayacağını bilen ve bu birlikteliği bozmak için yaptığı şeyler sonuçsuz kalan odaklar, olayı tamamen fatih terim düşmanlığına çevirdi.

  hocanın da yanlış yaptığı hatalar olmuştur, bazılarını unutmadık da fakat konu galatasaray ise artık olayın saha içiyle, teknikle, taktikle falan ilgisi kalmamıştır.

  olay önce fatih terim'in konsantrasyonunu bozmak, hırsını, kazanma arzusunu çalmak, sonra onu yıldırmak ve yaptığı işten soğutmak.

  bunu her şekilde denediler ve şimdiye kadar başaramadılar. hoca her seferinde daha da hırslandı ve kazandı, olay artık galatasaray'ın lige ambargo koyması noktasına gelince mevzuyu bambaşka bir seviyeye çektiler.

  şu noktadan sonra fatih terim dokunulmazımızdır. fatih terim galatasaray'ın kutsalıdır.

  eylül 2013'te fatih terim'in de hatalarının olduğu ve içine düştüğümüz sürecin sonuçlarını hep bilikte yaşadık.

  bu kez aynı hataya düşmeyeceğiz ve bölünmeyeceğiz.

  çünkü biz, bir ve tek olduğumuzda, camia olarak kenetlendiğimizde karşımıza çıkabilecek bir güç yok.

  savaş mı istiyorsunuz? hodri meydan!
 • 2
  bu öyle bir savaştır ki artık herkesin tarafını seçmesi gerekir. galatasaraylı olan herkes önce hocaya karşı açılan bu savaşa karşı duracaktır. terim bu saatten sonra dokunulmazdır.
  terim'in bu savaş için hazırlıklı olduğunu biliyoruz. bizlerin de yek vücut onunla durmamız lazım. terim'den tek beklentim kendisi savaşın sahada olan kısmında olamadığında, ki bu tff ve pfdk var iken çok olacaktır bu, kendisi kadar etkili bir teknik adamı kulübeye almasıdır.
 • 5
  sebepleri:

  1. evet hayir'a katilmadigi için
  2. tff'den tazminat aldigi için
  3. tazminati aldigi yetmiyormu$ gibi, o tazminati çocuk esirgeme kuruluna bagi$ladigi için
  4. sürekli takimi ile $ampiyon oldugu için
  5. 8-10 puan geriden gelerek ipi gögüsledigi için
  6. kayarak i$iklar kapali iken $ikeci bir kulübün sahasinda kupa kaldirdigi için
 • 6
  benim kendi tahminim, imparatora karşı bu sene çok daha fazla harlanan savaşın en büyük sebeblerinden biri, geçen sene şampiyonluk yarışına girdiğimiz, 8 puan geriden gelipte en sonunda kendi sahamızda ezerek mağlup edip, birilerinin adeta en sevdikleri oyuncakları haline gelen, şampiyon yapılıp, satılmak amaçlı yıllardır özenle uğraşılan(!) gözleri gibi korudukları o oyuncakları değersiz haline geldiği içindir!
 • 7
  limak holding ve koc holding müttefikleri tarafindan baslatilan saha dışı mucadeledir. bu pislige karsi terim'in elindeki en büyük koz, yesil sahada radamel'in kartelidir. dışarida çirkefliklerinizi yapin ama yeail saha bizlerin. 40 yaşinda emre alacak zihniyete lemina, seri ve nzonzi yesil sahada gerekli cevabi güle oynaya verecektir.
 • 12
  fatih terim'e karşı savaş siyasi iktidar tarafından açılmıştır. taşeronları da şikeci kuşlar, tff adı altında faaliyet gösteren amatör kuruluş, yalaka medya, arap sermayesi ve fırsatçı anadolu kulüpleridir. tabii ki içimizdeki irlandalıları da unutmamak gerekir. hocamda çok şükür ki hepsini kucağında hoplatacak kadar testis bulunmaktadır.
 • 13
  alenidir. planlidir, organizedir. kotuluktur hatta daha otesidir.

  simdi;

  silahim olsa cekip vururdum diyen adama 11 gun hak mahrumiyeti,

  organize ve profesyonel bir kötülük diyen adama 4 mac ceza (toplamda 1 ay gibi bir sure)

  sucun siddetine gore ceza da o derece orantisal olarak siddetlidir.

  o zaman ben sunu anlarim; ters orantili gidiyor.

  sadece hakem kotu yonetti deseydi mevzuat sinirlari icinde 7 mac alacakti en ust sinir olarak.

  kurullara, federasyona, hakemlere ana avrat dumduz gitseydi, tehdit etseydi, ailelerini falan da isin icine katsaydi demek ki ceza almayacakti.

  hmmm, hocam bence bunu bi dusun. ben cunku orantidan bunu anladim.
 • 14
  benzer çalışmalar geçmişte yapılırken, organize kötülüğü güdüleyen gücün çekirdeğindeki ahtapotun kollarının sayısı ve o kolların maddiyat içeren kasları kısmen daha az yere ulaştığından, sonunda kendi kollarını boynuna dolayıp kendi kendini imha ediyordu.. şimdi yeni versiyon ahtapotun farkındayız ve kol sayısını azaltma yönünde güdülenmeye dair başlıklar da açıldı sözlükte. umarım bilinç gelişir, zaten bu bilinç ne kadar gelişmiş kasımpaşa maçı öncesi malum avm nin malum mekanında uzaktan göz kararı bir sayım yapacağım.
 • 16
  bunun tek bir nedeni var o da ahmet çakar'ın fatih hoca sen de evet diyormusun videosu. bu videoya fatih terim olumlu/olumsuz bir geri dönüş yapmadığı için iktidar tarafından taça çıkarıldı, o yüzden de milli takımdan kovuldu. yani olay ne kebapçı dövmesi ve başarısız olması.

  hatırlatmak gerekirse 2017 yılında başkanlık seçimine geçiş için referandum yapılmıştı ve evet denilmesi yeni sisteme geçişin koşuluydu. bu dönemde rıdvan dilmen, burak yılmaz, arda turan, ahmet çakar ve murat boz gibi spor(?) ve sanat(? :d) dünyasından bir çok isim evet diye kampanya düzenlemişti. son olarak video sırası ahmet çakar'a gelmiş ve ahmet çakar da fatih terim'e fatih hocam sen de evet diyor musun diye sormuş ve fatih hocam'dan bu çapulculara cevap gelmemişti. o günden beridir fatih terim'in karşısına organize ve profesyonel kötülük yapmak için bir insan topluluğu birikti.

  velhasıl kelam, galatasaray taraftarı olarak bir arada birleşmeli ve fatih hocamızı bu kötülere karşı korumalıyız. köpekler istediği için atı öldürmeyelim.
 • 17
  şimdi de nihat özdemir "cezalara rağmen hala konuşanlar için artık başka şeyler düşünüyoruz" demiş.

  ne düşünüyormuş acaba müdür bey, sınıfta mı bırakacakmış :(

  amaç fatih terim'i futboldan uzaklaştırmak sanırım. bunu cezalarla, hakkındaki karalamalarla, algılarla yürütmeye çalışıyorlar.

  dilerim hoca bunları gördükçe daha da hırslanıyordur, çünkü savaşı kaybetmeye niyetimiz yok!
 • 18
  sabah otobüste gelirken apar topar bir entry yazmıştım (bkz: fatih terim/#2769841),

  ekşi'de bir arkadaş ise çok güzel yazmış. beğendim buraya da koyayım.

  --- alıntı ---
  bu taktik bilmiyor, gazla çalıştırıyor algısı çok yeni değil. doksanlı yıllarda da vardı, iyi de gündem yapardı. fatih hoca bu tartışmalardan çok defa yıprandı, bazı zamanlarda teknik direktörlüğü bırakma noktasına dahi geldi.

  futbolunun bir kesim tarafından hiç bir zaman beğenilmemesi, taktik bilmiyor algıları, başarılarına tesadüf denilmesi vs vs..

  yine algı yönetimi ile başkanla arasının açılması, yangından mal kaçırır gibi getirilen yabancı sınırı, uefa kupası sonrası liseyle arasının açılması, milli takıma giderken nispeten taraftarla arasının açılması vs vs..

  demem o ki ali koç’un zayıf hayalgücüyle terim için yaptığı planların hepsini galatasaray camiası zamanında yaşadı.

  olan biten her şeyden, geçen 3 dönem sonunda tüm camia şapkasını önüne koydu, galatasaray ve fatih terim isminin ayrılmaması gerektiğini idrak etti. lisesinden taraftarına, başkandan divan kuruluna kim varsa hocanın etrafında birleşmiş durumda. bu galatasaray’ın uzun zamandır yaşayamadığı bir bütünleşme.

  ali koç söylemleriyle sadece camiayı bir araya getiriyor. eskiden bu içten karıştırmalar konvansiyonel medyayla yapılırdı, sana ne sunulursa onu alırsın misali.. sonuç olarak camia bir yerde karışır ip inceldiği yerden kopardı. şimdi camiadan çıkan tek çatlak ses hıncal uluç.

  artık aktif sosyal medya var ve bu zat trolleriyle aynı işi yapmaya çalışıyor. (bkz: 12 numara) tabi sosyal medyada troller haricinde milyonlarca insan var, her zaman algı yönetimi tutmuyor. tutuyorsa da fenerbahçe camiasına tutuyor, karşı taraf kendi içinde kenetlenmiş oluyor. bu da hem sosyal gerginliğe yol açıyor hem de konvansiyonel medyayla yapılan algının tam tersi yönde çalışıyor.

  bu yönden ulaşılan nokta da, koç varisinin artık satın almış olduğu diyebileceğimiz kulübünün tabanını konsolide etmekten başka bir şey değil.

  fatih terim’in tazminatı, fatih terim’in cezaları, kurgulanmış düzen söylemleri.. kazanım ne peki? rekabetin düşmanlığa dönüştüğü bir futbol ortamı, bir de başarısızlığın maskelenmesi.

  sözün özü terim’in bir yere gittiği yok. galatasaray camiası belki ilk defa bir konuda konsensus oluşturdu, terim 4. döneminde kırmızı çizgimiz oldu.

  ben hocayı biraz tanıyabildiysem bu husus kendisinde asla rehavet yaratmayacaktır. kulübün ekosisteminin doğal sonucu olarak ortada fol fos yokken camia olarak birbirimizi yemeye başlarız normalde, ama bu kulüpler birliğidir, koçtur, ormandır derken bu süre nereden baksan 3-5 sene ötelenmiştir geçen seneden beridir yaşadıklarımızdan sebeple.

  buradan yola çıkarak ali koç ve avanesine teşekkür etmek mi lazım, sürekli ortalığı germelerinden dolayı lanet okumak mı lazım karar veremiyorum.

  öyle ya da böyle, galatasaray futbol takımı böyle bir değerini artık kaybedemeyeceğini farketmiş durumda. hoca da tecrübeli taraftar da tecrübeli divan kurulu da.. en azından bir 3 sene daha takımın başında kalırsa neler yapabileceğini galatasaraylı olan da olmayan da çok iyi biliyor. ondan bu çırpınışlar, karalamalar, iftiralar, sataşmalar... şükür ki bize yarıyor...

  --- alıntı ---

  https://eksisozluk.com/entry/95534605