• 2
  bu versusu uzun vadede okan buruk'un kazandığına hep birlikte ikna olduğumuz gün gelirse ülkede yaklaşık 15 milyon aklı dengesini sonsuza dek yitirmiş, "beşiktaşlaşmış" bir fenerbahçe güruhu göreceğiz demektir.

  - karakter olarak okan buruk çok daha birlikte çalışması mümkün, otoritesini sert mizaç değil, iletişim üzerine kuran bir hoca resmi çizdi suana kadar

  - oyun olarak okan buruk, tıpkı dönemin fatih terimi gibi dominant bir oyun oynamayı, futbolun yeniliklerini takip ederek, yenilikçilik yaparak başarıyor. zamanında fatih terim'in 3-5-2 sistemini çözmek için bildiğin kafa yoruyordu rakipler, çözmeleri 3-4 yıl sürmüştü ve o zaman bile italyan basınında, ft'nin gs sonrası italyaya gidişinin yolunu yapan "fatih terim 3-5-2'sı" şeklinde konuşuluyordu avrupa basınında. şuanda da okan buruk için benzer şeyler konuşulduğunu bir kaç kez sosyal medyada gördük (misal, seminerde okan buruk'un önde alan presini nasıl oynattığının td eğitiminde gösterilmesi)

  - kaostan beslenen bir fatih terim varken, okan buruk ise sakinlikten besleniyor. ancak son dönemek ruhunu birebir aynı oynuyorlar. fatih terim tribüne gönderildiğinde takım reaksiyon verir, 2-0'dan maç çevirebilirdi mesela. bugün ise aynı maçı okan buruk sahadan atılmadan, son dakikaya kadar sakince oyunumuzu oynayarak alıyoruz.

  - okan buruk, iletişim tercihleri ve mizacı sebebiyle daha az düşman ediniyor ancak mevcut düşmanları kendisinden muhtemelen fatih terimden çekindikleri kadar çekinmiyor. fatih terim ise çok sık düşman edinip, her düşmanla savaşırken odağını sık sık kaybederdi.

  - fatih terim çözüm üretme konusunda geç kalabiliyor veya çözüm bulamadığı konularda inatçı olabiliyordu. okan buruk ise gözümüzün önünde 1 sezonda maçları kazanmaya devam ederken tüm takım dinamiklerini değiştirdi ve bu yaşanırken çoğumuzun ruhu bile duymadı. fatih terim sisteminde rakipler bizi çözdüğünde alternatif bulmakta daha sık zorlanırdık ancak okan buruk döneminde 1-2 maç içerisinde çözümlerle geliyor okan buruk.

  sportif başarı farkını gelecek gösterecek, ancak okan buruk çok güçlü ve çok parlak bir gelcek vaadediyor mevcut form durumu ve futbola yaklaşımıyla.

  ikisi de galatasaray'ın evladı, galatasaray'ın çocuğu, galatasaray'ın canı/ciğeri. fatih terim sonrası "okan buruk" gibi bir karakterin yine bizim camiamızdan çıkması akıllara "allah galatasaraylı olabilir mi acaba" sorusunu getiriyor.

  tıpkı fatih terim'in dediği gibi, "galatasaray yerde kalmaz".
App Store'dan indirin Google Play'den alın