• 5
  baba fanatik cimbomlu ise, oglunun fanatik fenerli olmasi nerede ise imkansizdir. benim babam kaybedilen bir bjk maçi sonrasi kahvede nasil geçirdik deyip el kol hareketi yapan bjkli lavuga kafa atan adam. ben nasil fenerli olurum lan?

  o degilde, kamilin bi uçu$u vardi masadan masaya, sabiha gökçen görse gözleri ya$arir. $iddet yanlisi degilim ama o kafa ba$kaydi.

  al sana gassaray duru$u. $iddet, küfür yok ama gerektiginde tavir takinmasini biliriz. bir digeri için;
  (bkz: rambo yusufun ismail kartalın ensesine indirdiği şaplak).
 • 11
  cinsiyetçi yaklaşımın sirayet ettiği başlıktır. * bende aslan parçası gibi 2 kız var olmuyor mu şimdi? büyüğü okulun son günü, serbest kıyafet olduğu gün galatasaray formasıyla okula gitti. başakşehir maçının son dakikalarında evde yerine duramamış, bitir hakem bitir diye bağırıp durmuş.

  babadan çocuğa geçen en güzel miraslardan biridir galatasaraylılık. bana babamdan geçti, benden de kızlarıma geçiyor.
 • 12
  nasıl bir histir bilemediğim durum. nerdeyse ailemdeki tek galatasaraylıyım ve benim galatasaraylı olmamı sağlayan da beşiktaşlı babam. kendisi fanatik değildir ancak oğlunu beşiktaşlı yapıp bu dünyada bir de futbol açısından zulüm çekmesini istemeyecek kadar ileri görüşlüymüş demek ki. bakalım ilerde çocuğumuz olursa belki baba olarak kısmet olur. yine de takım tercihi konusunda fazla karışmam gibi duruyor, insan kendisine kimi yakın görüyorsa bırakın onla arkadaş olsun veya sempatik gelen takımı tutsun. çok da önemli şeyler değil bunlar :)
 • 13
  benim.

  3 oglum var ancak. 3.sü daha henüz çok küçük ancak büyük bir ihtimal 3ü de benim gibi fanatik olmayacak. olmasinlar da zaten. fenerli olmasinlar yeter. ruhlarina i$ledim yanliz çocuklarin küçükken. $ampiyon oldugumuz yillarda balkona bayraklar astim, store'dan ali$veri$ler yaptim onlara ama dürüst olmak gerekirse hiç bir zaman benim kadar fanatik olmalarin istemedim. futbol'u çok sevsinler istemedim. yapacaklarsa zevk için yapsinlar. zira 39 ya$inda bir galatasaray sevdalisi olarak, net bir faydasini görmedim bugüne kadar. aksine zarari oldu hep. zira abdurrahim albayrak gibi maç izlerseniz, çok $ey kaybedersiniz. en önemlisi de belki de sagliginizi. ee, insanin çocuklugu monca ve xamax zaferleri ile süslü olunca, vaziyet maalesef böyle oluyor.

  öte yandan hanim da evde futbolu yasakladi. maç, muç yasak. pedere gidip kaçamak yapiyorum arada, o da bir elin 5 parmagi kadar maça tekabul etmiyor senede. büyük oglum havalimaninda bedava wifi'den iptv'ye baglanip maç izledigim görünce, baba havalimaninda maç izlenilmez deyip, elime vurdu, dü$tü, telefon kirildi. öyle bir aile olduk, futbola dü$man gibi bakiyorlar. kendisi zaten futbol konusunda yeteneksiz. hiç ümidim yok ama 2 numara öyle degil. babasi gibi solak. hani derler ya, adam olacak çocuk bokundan belli olur diye. futbol oynar bu, diyorum kendi kendime. topa vuru$unan belli bi kere. abisi gibi yeteneksiz degil, baya baya zbank diye vuruyo topa. e 3 numara da çok ufak zaten..

  velhasili kelam, ben bunlari neden yaziyorum. sanirim kabullenmek istemesem de ruhumun derinliklerinde ke$ke bi tanesi de benim gibi olsa arzusu yatiyor.

  2 numaradan ümitliyim ama. birine, oglum biriniz doktor, öbürünüz ögretmen olacak, hanginiz hangisi olacagina siz karar verin. yok ya, bak yine vazgeçtim. uzak dursunlar abi futboldan. ne güzel i$te biri ögretmen, öbürü de doktor olsun i$te. 3 nuamaraya da bakariz artik. o da büyük abisine benziyor. kesin topa bile vuramaz. lan yoksa topçu gelinim mi olacak?
 • 14
  hayırlısıyla önümüzdeki yılın şubat ayında benimde aralarına katılacağım babalar topluluğuna dair okuduklarım gözlerimi yaşarttı. kız ya da erkek fark etmez. elinden tutup arena'ya birlikte yürümek, rakip takıma birlikte küfretmek, gol olduğunda ona sarılıp koklamak için can atıyorum. allah'ın izniyle adını alacağı melo gibi dirayetli ve asi, mekanın sahibi fatih terim gibi başı dik ve inatçı olmasını temenni ediyorum.