• 2
  (bkz: #3227065)

  takimimizla ilgili gundemde olan sacmasapan algilarin yarattigi atesi korukleme maksadi tasimamasi sebebiyle arada kaynamasi muhtemel harika bir entry girmis yazardir.

  bari 00:00'i beklemek gibi seytanin aklina gelmeyecek bir yontem kullansaydin guzel kardesim diyorum kendisine:)

  yazdigi cogu seye gonulden, bir kismina soru isaretleriyle katiliyorum. dikkat cektigi kitlenin cocuk oyuncagi sandigi ffp olayindan henuz bahsetmemis bile.

  yeri gelmisken yazdiklarina paralel bir kac sey eklemek isterim.

  burada (buyuk harflerle; galatasaray sozlukte) teknik direktorumuze o malum kisi, takimimizin bizzat kendisine bir antalyaspor, bir gaziantepsor yani orta sira takimi muamelesi yapiliyor ve bu destekleniyor.
  daha kotusu herkes bu tutumun yarattigi olumsuz etkiden de bihabermis gibi davranip, cesitli olaylarda elimiz kolumuz baglandiginda arkasina yaslanip agzinda salyalarla entry girmeye devam ediyorlar.

  neredeyse bir eksi sozluk olmamiza cok az kaldi.

  bunlari ve benzer elestirileri "simdi de biz suclu olduk", "herkes fikrini belirtmekte ozgur", "terimspor", "evlat" diye karsilayip hayatina oldugu gibi devam edecek herkesin galatasaray'dan uzak oldugu gunlerde de gorusecegiz umarim.
 • 3
  (bkz: #3227065)

  çok güzel bir entry girmiş yazar. eline sağlık.

  sanki bir yerde fatih terim'i eleştirmenin ona hakaret etmek olduğu yanılgısına düşmüş gibi. insanlar ne desin mesela fatih terim'i eleştirirken? futbolcunun geçmişine değil geleceğine yatırım yapacağız diyen adam 35lik arda ile oyuna başlıyor, yine aynı yaştaki falcao'yu oyuna sokuyor. ne denmeli şimdi burada? bu sözü söyleyen adamın yaptığı eylem dile getirilmemeli mi? takım maç başı on tane belki daha fazla duran top kazanıyor ama bir tane tehlike üretemiyor. bunları nasıl dile getirelim mesela ? eleştirmek hakkımız ama hocayı üzmeden eleştiriyi nasıl yapalım ? eleştiriye de pek açık biri değil gibi sanki sayın hocamız. bilemedim.
 • 5
  (bkz: #3227065)

  son yıllarda sözlüğü tanıyamıyorum diyerek başladığı entryi aslında tam da gssözlük refleksiyle yazmış ve bu sözlükte de en çok sevdiğim yazı tarzı budur. ara ara içine girdiğimiz döngüyü biri sorgulayıp beyler napıyoruz diye silkeler, kendimize getirir ya bu da öyle bir yazı olmuş. dediklerinin hepsine katılmakla birlikte ağzına sağlık diyorum.
 • 8
  (bkz: #3227065)

  harika bir entry girmiş yazar.

  galatasaray içindeki problemleri galatasaraylılar çözer. ama hoca çözer, ama başkan, ama futbolcular, ama hoca gider başkası gelir çözer, bu sadece bizi ilgilendirir. fakat bu organize suç örgütü tff ve kurullarının şerefsizliklerini bütün camia bir olmadan asla kimse çözemez. şimdi tam zamanı, herkes yüreğini ortaya koyacak, gören herkes kırmızıyı görecek. 30 milyonun tek yumruk tek ses olarak vereceği tepkinin ardında durabilecek bir güç yoktur.

  siz sanıyorsunuz ki baştakiler "bunlar bana karşı geliyor o zaman bunların daha çok üzerine gitmeliyim" diye düşünecek. doğru aslında tam da böyle düşünüyorlar ancak söz konusu 30 milyon taraftarken o iş biraz sıkar. söz konusu 30 milyonun vereceği oyu yeniden değerlendirmeye almasıysa orada iş değişir. birileri kendi götünü mehmet baykan'dan da, servet yardımcı'dan da, murat balcı'dan da daha çok seviyor. o kadar kolay değil o yüzden. aksine sindirilirseniz kaybedersiniz.