• 1
  17 ağustos depreminde anne ve babası ile birlikte enkaz altında kalarak hayatını kaybeden, hakan şükür'ün ilk eşi. dönemin başbakanı tansu çiller tarafından babasından istenmişti. anne ve babası ile zincirlikuyu mezarlığı'na defnedilmiştir. *
  --- alinti ---
  istanbul üniversitesi eczacılık fakültesi ikinci sınıf öğrencisiydi kameralarla tanıştığında ve henüz 19 yaşındaydı. medya, onu galatasaraylı ünlü futbolcu hakan şükür'ün sevdiği kız olduğu için bulmuştu. yalova yakınlarındaki ceylankent tatil sitesi'nde tanışan iki gencin bir yıldır süren arkadaşlığı, hakan'ın torino'ya transferi ile ciddi bir boyut kazanmış, olay basına yansımıştı.
  herkes esra'yı merak ediyor, ‘‘kim bu kız’’ diye soruyordu. kimdi türkiye'nin en ünlü futbolcusunu peşinde koşturan esra?..
  lise sonrası istanbul üniversitesi eczacılık fakültesi'nde eğitimini sürdürürken evlenmek, belki de hiç aklından geçmiyordu. ta ki hakan şükür, torino'ya transfer olup evlilik için ısrar edene dek. babası cevat elbirlik ve esra, ‘‘önce okul’’ dediler. böylece henüz kameralara yakalanmadan, türk halkının takdirini topladı. üniversite çıkışı çekilen görüntülerinin basına yansımasıyla da herkesi büyüledi esra. araya dönemin başbakanı tansu çiller girdi ve hakan şükür'le 15 ağustos 1995 tarihinde görkemli bir düğün töreniyle evlendi. sadece dört ay süren evlilikleri boyunca hep o konuşuldu. çevresine yaydığı elektrik, türk halkını da etkilemiş, herkes bu güzel genç kızı konuşur olmuştu.
  --- alinti ---