• 1
  estonya premium liiga'da fc flora tallinn forması ile 52 maçta 26 gol atan 19 yaşındaki eston forvet oyuncusu.

  https://www.transfermarkt.co.uk/...tails/spieler/322690

  resmi olarak fc flora tallinn forması altında attığı gol sayısı ise 65 maçta 56 gol. tabii ligin kalitesi tartışılır daha doğrusu tartışılmaz bile *, çok net kalitesiz bir lig fakat 19 yaşında bu kadar gol atması enteresan, hani boyu da 1.76 olarak gözüküyor transfermarkt sayfasında. yani öyle bizim batuhan karadeniz gibi yaşıtlarına göre iri olduğu için alt yaş kategorilerinde leblebi gibi gol atan genç oyuncu profili de değil.

  bu videoda da abimizin dikkatini çekmiş onla ilgili yorumlar yapıyor ve videonun bir yerlerinde sanırım bir elmander benzetmesi yapıyor. sonrasında da oyuncunun yetenek videosunu izliyor,yayınlıyor.

  https://www.youtube.com/watch?v=BnvRMEo4g9A

  harika uzaktan goller atmış yalnız, enteresan bir vuruş stili var. onun haricinde çok bir fikir sahibi olamadım zira çok zayıf bir lig, profesyonel sözleşmeli oyuncu sayısı bile cok az. ragnar klavan var benim hatırladığım estonya liginden çıkmış top seviyede oynamış oyuncu olarak, onun haricinde pek eston futbolcu yok sanırım. ama neden olmasın? gelişimini ilgi ile takip edeceğim