resim
Erden Timur
Görev:As Başkan
Takım:-
Yaş:42
Uyruk:Türkiye
 • 4422
  yarın çıkıp önümüzdeki sezon da devam edeceğini, hatta bir dönem sonra başkan adayı olduğunu açıklaması gereken galatasaraylı. bu belirsizliğe son verip okan hoca ile birlikte takımı yeniden ayağa kaldırmalı. zira konya maçı psikolojik bir harp olacak. fb hafta boyu ortamı gerecek. konyaspor ve bize ağır ithamlarda bulunacak. tüm medyasıyla üstümüze gelecek. konyaspor'un tutumu, maç içindeki reaksiyonları ne olur bilemiyorum ama mühim olan bizim maçı istememiz. lütfen erden bey. çık, sorumluluğu al. meydanı kimseye bırakma. benim bir "yalnız" dursun özbek başkanlığı daha çekecek takatim kalmadı. bir dönem acı acı tecrübe ettik onu. yeni yönetimde ol ve başkanı mümkün olduğunca takımdan uzak tut. galatasaraylılık bunu gerektirir. lütfen.
 • 4426
  galatasaray siyasetine karışmadan galatasaray’da yönetici olamayacağını bilmesi gereken kişi.

  burası galatasaray. destekleyenin de olacak eleştirenin de. hem yönetim pozisyonunda olacaksın hem siyasete girmeyeceksin. ben cumhurbaşkanı, milletvekili olmak istiyorum ama seçime girmem demek gibi bir şey bu. hayri kozak’dan çekinen kişinin ali koç ile baş etmesi zor. edemediğini de bugün gördük. bu arkadaş beceriksiz ve başarısız biri ama bu durum mafyatik olmadığını göstermiyor.

  var mısın yok musun artık açıklaman lazım erden bey. bu camia dursun özbek’in senli mi sensiz mi olacağını seçim öncesi bilmeyi hak ediyor. şampiyonluk konsantrasyonu için ise hemen yarın bilmesi gerekiyor.
 • 4427
  galatasaray'da transferden sorumlu yönetici. bu sezon 16 transfer yaptı. bunların 3'ü ile (halil, bakambu, angelino) devre arasında yolları ayırdık. çünkü gram katkı vermediler. icardi ile kaan'ı geçmiş sezondan kaldıkları için değerlendirmeye almıyorum.

  geriye kalan adamlara bakıyorsun dünya kadar maaş alan zaha kulübe oyuncusu oldu. rakibin fred alırken sen ndombele aldın adam götünü göbeğini eritemediği için eyüp aydın kadar bile faydalı olamadı. rakibin elinden aldığımız bir diğer oyuncu tete ligde 32 maçta 1 tane bile gol atamadı. bakambu gitti yedek forvet diye ondan daha kötüsünü getirdik, adamın futbolcuya benzer bir tarafı yok. angelino'yu yolladık almanya ikinci liginden olmamış bir adam getirdik en kritik maçta başımızı yaktı. devre arası boey'i sattık, gittik bitmiş aurier'i aldık. afrika kupasını iki gözüyle izleyen herhangi bir adam tutup da aurier'i transfer etmezdi ama biz ettik. yerine kasık ameliyatını bekleyen kaan oynuyor. son 4-5 maç top oynadı diye göklere çıkarılan ziyech'in aldığı süre toplasan 12 tane 90 dakika ediyor. adam sezon boyu yoktu piyasada.

  kerem demirbay yapılamayan 8 numara transferi nedeniyle ön plana çıktı iyi kötü katkı verdi, bir maç iyi bir maç kötü bir şeyler yaptı adam. bir de davinson sanchez var işte. onu da ne diyeyse son haftalarda yedek kulübesine hapsettik.

  zaha ve tete erden timur'un transferleri, bunlarda bireysel insiyatif aldı. ikisinde de patladı. bakıyorum en ufak eleştiri yok adama, bir de şampiyonluk yolundayken triplere girdi yönetimde bulunmak istemiyorum diye.

  gelecek sezon yönetimde yer alacaksa bile transfer işlerinden elini ayağını çeksin şu takıma adam gibi bir sportif direktör alın. hala eski kafa iş yapıyorsunuz. yönetici futboldan da futbolcudan da anlamaz, onlar işin mali boyutuna baksın.
 • 4428
  "florya" kavramı galatasaray'da iki türlü kullanılır. birincisi ve belki de ön önemlisi futbol takımı anlatılmak istenirken florya denilir. galatasaray futbol takımı, teknik heyeti, profesyonelleri, çalışanları vs. olmak herkesi kapsar bu tek kelime. florya'nın ikinci anlamı gayrimenkuldür, projedir, yatırım amaçlı kullanılır tabir. yönetimi ve idaresi konusunda birbirinden çok farklı meziyetler gerektiren iki anlamı vardır florya tabirinin. her iki kullanım yönteminin de gerekliliklerini yerine getirebilecek tek bir yönetici de olmaz, olamaz. erden timur işte bu noktada bir karar vermeli. florya kendisi için ne anlam ifade etmekte? futbol ise, ki başkan vekili olduğu yer sportif a.ş. olduğu için futbol olmalı, tamamen galatasaray futbol takımına odaklanmalı. "ben florya'nın gayrimenkul kısmı ile ilgileniyorum, uzmanlık alanım orası" diyor ise, galatasaray yönetim kuruluna girmeli (idi). "galatasaray siyasetinde yokum" cümlesinden bir sonraki cümleniz "florya şöyle değerlendirmeliydi, böyle değerlendirilmeliydi" olmamalı. florya hakkında projelendirme yapmak ve sorumlu proje yöneticisi olmak istiyorsanız, galatasaray siyasetinin dibine kadar içine girmek istiyorsunuz demektir. "siyasete girmem ama projenin yönetimini isterim" lüksüne hiçbir galatasaraylı sahip değildir. bu erden timur konusunun proje kısmı.

  gelelim işin futbol yönetimi kısmına. "ben futbol takımından sorumluyum ve devam etmek istiyorum" der ise kendisi, geçtiğimiz bir sene içerisinde yaptıklarından ders aldığına bütün galatasaraylıları ikna etmeyen bir erden timur'a aynı görevin tekrar tevdi edilmesine ben razı değilim. kötü bir 2023 yaz transfer dönemi, çok kötü bir 2024 kış transfer dönemi geçirildi erden timur'un stratejileri doğrultusunda. plansız biri değil, bir stratejisi var ve anlayabiliyorum stratejisini ama kesinlikle doğru bulmuyorum. lüks düşkünlüğü, şatafat merakı, rakip ile girilen çalım savaşları galatasaray'a her zaman zarar vermiştir. erden timur'un "ali cabbarı" wilfried zaha derbide son 10 dakikada son oyuncu tercihlerinden biri olmaktan öteye geçemedi dün akşam. ağustos ayında transfer edilmiş bir oyuncuyu bir sezon takviminde fiziksel olarak hazır hale getiremedik, sürekli bir verim sağlayamadık zaha'dan anlık parlamalar dışında. erden timur'un "bodrum'a da gittik beraber istanbul'da da yaşadık" transferi olan tete dün kimsenin aklına bile gelmedi, sahaya atıldığından bile pek kimse haberdar değildi dün tribünde. o kadar, o kadar silik bir maçı ve sezonu geride bıraktı. bizim almadığımız, erden timur'a göre almayı tercih etmediğimiz fred ve szymanski ise gayet güçlü ve fit bir şekilde sahadalardı. fred bizim orta sahamızı ezdi geçti. fred için yapılmayan yatırımdan katbekat fazlası zaha için, tete için, kerem demirbay için, ndombele için yapıldı ama yatırımın sahada karşılığını veren fred oldu. ndombele'ye sahi ne oldu, bilen var mı? serge aurier'e ne oldu ya da? gerçi biz koca bir sezonu zaha'nın, tete'nin ne olduğunu ve neden bir türlü fizik olarak iyi duruma gelemediklerini anlamakla geçirdik, hatta aynı soruyu defalarca icardi için sorduk, o yüzden ndombele'ye, aurier'e sıra gelemedi. soramadık, konuşamadık onları. çok daha öncelikli gündemlerimiz vardı. bazı oyuncuların neden yok hükmünde olduklarının sorusuna erden timur - okan buruk hattından gerekli cevapları hiçbir zaman alamadık galibiyet serileri gözlerimizi kör ettiği için.

  sözün kısası fiziksel olarak selası okunmuş, bir zamanların teknik kapasitesi yüksek oyuncularını transfer ederek oluşturduğu strateji ile devam edecek olan bir erden timur ile 2024-2025 sezonu galatasaray futbol takımının oluşturulmasını ben istemiyorum. bu takımın kerem demirbay gibi, ziyech gibi, hatta mertens gibi oyunculardan kurtulması gerekirken; bu saydığım isimlerin yanlarına yenilerini ekleyecek bir erden timur ile 2024-2025 sezonunda kötü oluruz. bozuşuruz. ben böyle olsun istemem. "fenerbahçe kazık yedi, biz belki sahada pek verim alamadık ama çok rahat elden çıkartırız, kar bile elde ederiz" cümlelelerini zaha için, ziyech için, tete için çok fazla görmekteyim son zamanlarda ama ben bu cümlelerin ayınısını luyindama için, babel için, cicaldau için, morutan için de okumuştum sözlükte. sütten ağzım bir kere yandı. bu "çok rahat elden çıkartırız, hatta kar bile ederiz" diye değerlendirdiğimiz futboldaki aktif varlıklarımız ile nasıl bir 2024 yazı geçireceğimizi hep beraber göreceğiz. umarım erden bey ve o'nun gibi düşünenler haklı çıkar. ama ben mevcut bakış açısı ile erden bey'e futbol yönetimini vermem, florya'nın gayrimenkul tarafını teslim etmeyi daha güvenilir bulurum. futbolda kalmak istiyor ise, değiştiğine ve hatalarından ders aldığına camiayı ikna etmeli kendisi. kalmak, görev yapmak gibi bir niyeti yoksa da; gönlünü hoş etmek veya yeniden futbolu yönetmesi için motive etmek için herhangi bir çaba harcanmamalı. "ne olur dön paşam" denmemeli. uğruna çabalanmasını, uğruna uğraşılmasını gerektirecek bir yönetim performansı yok ortada çünkü.
 • 4429
  seneye takımda olacaksa da adam gibi transfer yapsın. ndombele, tete, serge, carlos falan bunlar ne abi. alsana şöyle fizikli, ne vereceği belli, mentali kuvvetli taş gibi oyuncular.

  para getirecek bir sürü projeden bahsediyorsunuz. kalıyorsan da geçen sezonki gibi saçma bir transfer periyodu yaşatma bize. takımda biraz iş yapan, son maçlarda ayakta kalan adamlar varsa onlarda fatih terim transferi; barış alper, boey, nellson, hatta zorlasan berkan vs. senin aldıklarından da mertens ve torreira.

  gözünü seveyim kararını ver. kalacaksan da taş gibi bir takım kur.
 • 4431
  2023 yaz transfer döneminde kendisini transferler için çok eleştirdim ofsayta düştük paso burada.

  iyi niyetine de güvendiğim için devam etmesini de istiyorum. hatalarından ders çıkardığını düşünüyorum.

  ancak camiada birçok insan ve taraftar kendisini bu kadar çok isterken hala net bir cevap vermemesi kabak tadı veriyor. bu kadar naza çekecek bir şey yok istemiyorsa direkt yokum desin biz de güle güle diyelim.
 • 4433
  insanların sırf strateji ve planlaması için takımda istediği yönetici. halbuki bu seneki iki transfer döneminde de böyle bir şeyin olmadığını acı bir şekilde göstermiştir. şu an yaz transferlerinden ders almış takımın yaptığı sezon arası transferlerinin de hiçbirinden doğru düzgün fayda alamadık. hatta bir tanesi dün önemli bir derbi maçını verdi.

  erden timur ilk senesinde gerçekten iyi bir yöneticiydi. güzel transferler yaptı ve sürekli göz önünde bulunarak takımın sahipsiz olmadığını hem taraftara hem futbolculara hem de bütün ülkeye gösterdi. ama bu sene yaptığı yöneticiliğin nesine bakarak devam etmesini istemem gerektiğini ben anlayamıyorum. bu sene bir kere çıkıp konuşamadı çünkü. transferlereyse laf söylemekten ben yoruldum. zaten bu transferleri ilk ben eleştirmeye başladım diye sözlüğün gözüne batmaya başladım. ee? sonuç olarak "o gitsin de şu mu gelsin gardaşım"dan başka bir argüman da göremiyorum.
 • 4434
  tek mağlubiyetle tefe konulmuştur okan buruk gibi. bu takım hala şampiyonluk yarışındaysa kendisinin de payı büyük. bir şeyleri sürüncemede bırakmaması gerekirdi ama öyle bir strateji izledi. dünkü takımın rezil halinden kendi sorumlu değil. o sahada bir tane bile direnç koymayan futbolcular suçlu. bir kişi bile ne oluyor demedi dün. hepsine inanılmaz kızgınım. 6 kişi de kalsak şampiyonluğu almamız gereken bir maçtı dünkü. kimi neyle motive edeceksin kupadan başka. kupa kazanmak için çıkmalılardı dün sahaya.
App Store'dan indirin Google Play'den alın