resim
Erden Timur
Görev:As Başkan
Takım:Galatasaray
Yaş:42
Uyruk:Türkiye
 • 3837
  menemen için biber, soğan, domates, tuz, yağ vs yetiyorken markette uzun süredir satılmayan çürümeye yüz tutmuş mango, ananas, ejder meyvesi alıp hocasından menemen yapmasını beklemiştir. transferde en büyük yetkili olduğu söylendiği için bu kadro planlamasından da bizzat sorumludur.

  kendimi bildim bileli futbol izlerim, şu transfer konusunda en çok korktuğum şey şudur;
  bonservissiz + bol maaş + bol imza parası tarzıyla yapılan transfer intihardır. 100 tane yapsan belki 1 tanesi işe yarar ama 99 tanesi sana maddi ve teknik olarak zarar verir.

  zaha + ziyech + tete + ndombele'ye limit yok diyip 16 milyon eurodan fazla parayı maaş diye 1 sezona gömmesinin izahı olamaz. zaniolo'ya 15 milyon euro vermesine tek kelime etmem. fırsat kovalandı ve alındı muhtemelen de hiç zarar etmeyeceğiz. ancak bu kadar bonservissiz, yüksek maaşlı topçuyu takıma doluşturmak intihardı ve eğer hala uçurumdan aşağıya düşmediysek okan buruk sayesindedir. yaptığı torreira, sanchez, icardi gibi çok iyi transferler de var ama icardi tuttu diye benzer yöntemlerle takım kurulamazdı. umarım kendisi de hatalarından ders alır ve galatasaray'a hizmet etmeye devam eder.
 • 3840
  son üç transfer döneminde de boş atan yönetici. doğru konuşmak gerekirse 2024 yılı yaz transfer döneminde iyi transferler yapabileceğine inancım sıfır. muhtemelen koşamayan bonservisi elinde yüksek maaşlı futbolcuların peşinde koşacağız. o yüzden umutlu olunacak bir durum görmüyorum. ayrıca yüksek faiz politikası tüm inşaatçılar gibi onu da olumsuz etkiliyordur. ilk zamanlarda ki gibi kulübe maddi anlamda çok bir desteği olacağını sanmıyorum. şu an görevi bırakmak için kendine bahaneler aradığını düşünüyorum. son altı ayda hem maddi hem de manevi anlamda çok fazla yıprandı bana göre.
 • 3841
  yapacağı tek şey vardı. şampiyon kadro'yu korumak + sol bek ve 8 numara. ve bunun için yapacağın tek şey nelsson'a verilen sözü tutup satışına onay vermekti. zaniolo'yuda kira+opsiyon değil üç beş milyon az alıp direkt satmak. ki o teklifler vardı yazın. bu iki satış ile gerekli kaynağı yaratıp ihtiyaçlarını görürdün. niye mi? var olan bütçeyi mauro ile yedik zaten. mauro'yu tutmak için eldeki parayı harcayıp limitlere takıldık. risk aldı. nelsson'u tutup, maksimumu almak için nicolo'yu kira+opsiyon ile gönderdi. bonservisi elinde veya kiralık futbolculara gitti. işi çalımlarla şova döktü ve elinde patladı. kış transfer'de onarmaya kalktı ve takım daha da kan kaybetti. aralık ayından şubat ortasına kadar takım sol beksiz oynadı. bir buçuk aydır takımın sağ beki yok. aurier hala bekleniyor. onbir'deki oyuncuları rahatlatmak için rotasyonda kullanacağın kaan'ın, berkan'ın, barış alper'in pestili çıktı boş kalan mevkileri doldurmaktan. haliyle onbir'deki oyuncularıda dinlendirmediğimiz için avrupa'dan kupa'dan elendik. okan hoca'ya kimse suç bulmasın. sorumluluk yönetimin.
 • 3842
  sırf kendisine saldırmak için galatasaray'ın kötü gitmesini bile isteyen sözde galatasaraylıların (ya da fbjk trolleri de diyebiliriz) kötü havaların durumunu, ukrayna - rusya savaşını, afrikada'ki susuzluğu bile kendisine bağlamaya çalıştığı kıymetli yöneticimiz. pusuya yatıp kendisine saldırmaya çalışanlar cem yılmaz'ın t-rex'e hazırladığı kapan kadar bile etkili değiller ama ısrarla itici çabalarına devam ediyorlar. bizim kimseye yedirecek erden timur'umuz yok.

  https://gss.gs/YoK.jpg
 • 3843
  bence geçen sene de torreira ve rashica hariç transferler iyi değildi başka başlıklarda yazmıştım zaten. icardi taraftar sayesinde biraz da şansımızın yaver gitmesiyle takıma kendisini verdi. tek kulvarda yarışmak, okan buruk’un mertens ve barış alper’i kullanım şekli ve elin portekizlisiyle yapılan 2 maçtaki taktik üstünlük sayesinde şampiyon olduk. ama erden timur cem yılmaz‘ı fark etmeyen t-rex gibi bu durumu fark etmedi. başarının yıldız transferler sayesinde geldiğini düşündü. halbuki mata, zaniolo, dubois, yusuf demir’den faydalanamadık. icardi’de başta sorunlar oluyordu. sergio ve mertens ile zor maçlarda orta sahayı kaybediyorduk. savunma gücü ve ikinci atağı başlatma gücü boey, rashica ve torreira’ya bağımlı bir takım idik. bu oyunculara benzer 3 oyuncu daha sol beke, on numaraya ve orta sahaya almalıydık. elimizde bulgur azken pirince gittik. pirince giderken bulgurdan da olduk. boey’i kaybettik.
 • 3844
  galatasaray futbol takımı kadrosundaki derinlik eksikliğinin baş sorumlusu.

  dries mertens: yedeği yok ki normal şartlada bu yıl mertens birilerinin yedeği olmalıydı.

  lucas torreira: yedeği belki berkan kutlu olabilir ama o da ilk devre genoa’daydı. oynayamadığı için geri çağırıldı. 1,5 yıldır ısrarla partneri alınmadı. demirbay asla bu takımın orta sahasında oynayabilecek kalitede değil artık zira oyun kurucu bir orta saha bu kadar top kaybetmez. diğer oyuncuları da sayamıyorum zira gördüğümüz gibi yoklar.

  sağ bek: yok

  derick köhn: avrupa’da transfer dönemi kapandıktan sonra ve öğrendik ki scouting’le değil yine menajer önerisiyle transfer edilen ve yine yedeği olmayan sol bek. allah kalan haftalarda kendisine güç versin.

  tete: rezalet bir oyuncu. kabul edilemez bir maaş ve imza parası direkt kendisine yazar.

  hakim ziyech: dünya kupasından sonra futbolu bırakmış. araştırılmadan transfer edilmediği çok açık.

  tüm bunları alt alta koyduğumuz zaman orta sahası ve bekleri neredeyse olmayan bir takım karşımıza çıkıyor. dolayısıyla ligde lider durumda olmamız hem de rekor puanla bunu başarmamız tamamen okan buruk’un başarısı. erden timur’un bu kadar başarısız olduğu bir görevde halen bulunuyor olması ise bu ülkedeki başarısız yöneticilerin hiçbirinde bulunmayan istifa kültüründen kaynaklı.
 • 3845
  transfer konusunda abdürrahim albayrak ayarında fecaat işler yapan yönetici. galatasaray'a olan sevgisini gayrimenkul yönetiminde gösterebilir mesela ama oyuncu transferini sen başkalarına bırak güzel abim.

  zaha denilen adamı izlerken kalp krizi geçirmeye ramak kalıyor. bir insan asla çalım atamaz mı ya? her atakta ama her atakta aynı şeyi mi yapar. bas, sağa çek, hızlanarak yaya doğru top sürerek şut açısı ara ve kaptır. artık rakip kademe oyuncuları kılını bile kıpırdatmıyor herkes ezbere biliyor ne yapacağını, kendi solunu kapatıyor ve topu alıp arkadaşına veriyor. her maç rakip sağ bek yıldızlaştırıyoruz. maaşı ise belirsiz. 6 diyen var, bonuslarla 8 diyen var. artık taraftarın hayal gücüne bırakıyorum rakamı.

  tete diye bir başka vaka var o da ne zaman pas vereceğini bilmez ne zaman şut çekeceğini bilmez. her atağı iç eder. şut çekse kalecinin üstüne atar. 6 ay önce 1 gol atmış hala o golü konuşuyoruz düşün adamın etkisizliğini. yıllık 3 milyon euro alıyor. dediklerine göre 2 milyon euro da imza parası varmış. tertemiz.

  ziyech diye bir başkası var, adam sakatlıklarının arasında hobi olarak 20 dakika top oynayıp bir daha sakatlanıyor. şuan sakatlıktan çıkma evresinde, 2 haftaya bir tur daha sakatlanır. yıllık 3 milyon euro alıyor. tertemiz.

  ndombele'yi geçtim zaten, adam psikolojik sorunlarını floryada yeşilliklerde antreman yapıp hamburger yiyerek geçirmeye çalışıyor. arada maç sonlarında oyuna girip hafif ter atıyor, sene sonunda hesabında tık 3 milyon euro. kılçıksız. tertemiz.

  aurier diye bir oyuncu geldi bi de. kurtarıcı. boey gittikten sonra 3 kulvarda kupa hedefi olan takımın sağ bekini kurtarıp kupalara koşmamıza yardım edecekti. ama adamımızı afrika kupasından getirdiğimiz için geç geldi, bi de sakatlanmış oh tertemiz. mart ayı geldi, kurtarıcımız önce kendini kurtarsın diye bekliyoruz. adam 1 dakika forma giyemeden 2 kupadan elendik bile. maaşı hafif ama bu abimizin 650 bin eurocuk. toplam 10 maç oynasa -ki sanmam- maç başı 65bin x 33'ten 2milyon tlnin üzerinde para alacak. oy oy oy.

  her maç bu maaş hesabını yapmaktan bıktım. tribünde aylık 20k maaşıyla kombine alıp bu arkadaşları izlemeye gelen çilekeş taraftarımıza saygılar.

  bütün bu olanların sorumlusu erden bey mi? bilmiyorum. ama kimse bu sorumlu bizlere bir izahat borçları var. galalatasaray'ın parası böyle harcanamaz. bu kadar para harcamaya biz karagümrük'ü geçemiyorsak, bu adamların bir çoğu türkiye kupasında bile oynayamıyorsa, oynayan oynatıldığına pişman ediyorsa bizim de bir sabrımız var. şu takımda okan buruk olmasa fenerbahçe'nin 10 puan arkasına düşecek takım okan hocanın yüzü suyu hürmetine ilerliyor hala. yoksa ben tribünlerde kalkan kazanı görürdüm şimdi. ama sanmasınlar ki şampiyon olunva her şey güllük gülistanlık olacak. bize verilecek bir hesabınız var. sorumlusu sizseniz siz, değilseniz de kimim başının altından çıktıysa bu çalımlar onlar çıkıp bize bir anlatsın bakalım bu işlerin nasıl işlediğini?
 • 3848
  uefa avrupa liginden elenmede suçlu olabilir ama dünkü maçta suçu yok. ligin son sıralarındaki karagümrük'e evinde yeniliyorsan bunu transfer ve kadro ile açıklayamazsın. maç boyu hiçbir şey üretemedik ve elendik. kalede de kalecilikten uzak bir adam vardı kaleye gelen üç toptan ikisini içeri aldı.

  karagümrük'e elenmek futbolcu grubuna yazar hocaya da yazmaz yönetime de yazmaz. ama ağlayacak durumum yok önümüze bakalım.
 • 3849
  şeytanın avukatı olalım. bence sorunu fazlaca galatasaray taraftarı. sene başında transferlerden sonra ben dahil, çoğumuz transferler tutarsa bambaşka bir seviyede olacağız diyorduk. sol bek angelinho'yu nasıl aldık şaşırmıştım. zaha, ziyech, sanchez, tete, icardi transferleri kağıt üzerinde çok çok iyi transferlerdi. kerem demirbay da iyi bir transferdi. ndombele'yi o zaman da hiç anlamadım ama taraftarın çoğu beğenmişti. oyuncular vaadettikerini verse efsane işler yapabilirdik.

  ama, aması önemli. ben taraftarım haliyle zaha'nın, ziyech'in, tete'nin bugünkü durumunu bilmem. ama tarnsferden sorumlu ise bunu bilmesi zaruri. bence kendisi de bizim gibi hayal kurdu. tutarsa efsane olur diye bile düşünmedi. kesin tutar ve efsane olur sandı. evet şimdiden geçmişe bakınca sanchez dahil icardi hariç tüm transferler hatalı (sanchez'in kendisi değil nelson-apo varken ve ihtiyaç olan onca mevki varken). hatalarının farkındadır bence kendisi de. ya tutarsa diye tüm kadro kurulduktan sonra ünal aysal'ın dediği gibi pastanın üstündeki çilek gibi tek bir transfer yapılabilir sadece. bence yeni bir isme şans verip, sil baştan başlamak yerine, kendisi hatalarından ders alıp, scout ekibi ve teknik heyetin belirlediği oyuncularla anlaşabilir. ben ağusto ayının başına kadar bir şans daha verilmesi gerektiğini düşünüyorum her şeye rağmen. ama kampa tüm ama tüm transferler hazır olmazsa yangın neymiş, o zaman kendisi ve yönetim o zaman gerçekten görür.
 • 3850
  olaylar o kadar saçma sapan bir hale geldi ki artık aleni şekilde yalan söylenmeye başlandı hakkında. 2022-2023 sezonunda kadroyu cenk ergün'ün kurduğu iddaa edilmiş. o halde bu sezonun kadrosunu da o kurdu. erden timur dünya kadar eleştiriyi boşa aldı. eleştiri oklarını cenk ergün'e çevirelim. bir tane doğru orta saha almadı koca transfer sezonunda.
 • 3851
  galatasaray'ın 2023 şampiyonluğunun en büyük mimarıdır. okan buruk değil hamza hamzaoğlu da o takımı şampiyon yapardı. yapamayan zaten lisansını yırtmalıydı. hatta şey bile olur. mesela sergen yalçın hocamız ama arada bir ''go on holiday'' tuşuna basıp işi yardımcısına bırakıyor. öyle bile şampiyon olurdu o takım.

  erden timur'a sallarken bir mantıklı bakmak lazım. sonuçlar üzerinden değil tüm faktörler düşünülsün. davidson sanchez on numara transfer. kerem demirbay yerli olması nedeniyle 9 puan. sol bek'e angelino'yu almış tutmamış ise ne yapsın? adam 15 asist filan yapmış cv güzel. bizden sonra gittiği takım da roma.

  hataları var özellikle bu sene ama okan buruk savunulacak diye hayvan gibi kadro kuran adama da sallanması içimi acıtıyor. hangi hocaya en son böyle kadro verildi. elinizi vicdanınıza koyun. fatih terim emre-taylan- belhanda orta sahasıyla bu ligde şampiyon olacaktı az daha. ne emre orta sahaydı ne taylan ön liberoydu. ve o takım 1 golle kaçırdı şampiyonluğu. o yüzden okan buruk'un şampiyonluğuna abartı bir bağnazlıkla kanıp da icardi-torreira-mertens-rashica transferlerini bitiren adama sallamak şaka gibi.
App Store'dan indirin Google Play'den alın