• 1
  sports tv spikeri.

  şu an tv8'de oynanmakta olan 27 mart 2016 oklahama city thunder san antonio spurs maçını anlatıyor.

  sports tv'de çalıştığım dönemde eğitimi geçip kanala girmişti. ilk başta sadece editördü ama daha sonra tenis, kriket vsr. anlatarak buralara kadar geldi. nba maçı anlattığı için eminim şu an çok mutludur zira adam işe nba takımlarının eşofmanlarını giyerek gelecek kadar bu oyunu seviyordu.
 • 2
  şuradan milliyet’e verdiği röportaj okunabilir. http://gss.gs/j5m

  akıcı türkçesiyle, ses rengiyle, özellikle nba maçlarındaki heyecanlı anlatımıyla; anlatımı beraberinde maç izlemesi en keyifli türk spor spikerlerindendir. 17-18 sezonunda orkun çolakoğlu'nun anlattığı nba maçları haricinde anlatımı özlenendir.

  tamamen aynı hissiyatı beslediğim diğer türk spikerler için (bkz: caner eler) (bkz: erman yaşar) (bkz: emre yazıcıol) (bkz: ali kırçıl) (bkz: orkun çolakoğlu)

  edit: komple bu spikerler; tuhaf tuhaf detone olan, türkçeyi yanlış kullanan, yanlış cümleler kuran (yani devrik falan değil bak; yanlış, cümle başlı başına yanlış, ama gel gör ki adamlar milyonlara maç anlatıyor -lafım yalçın çetin'den dışarı-) kurdukları cümlenin dişe dokunur anlamları olmayan, net bir şekilde gördükleri pozisyonları yorumlamaktan kaçınan (misal bir pozisyonun 3 metre ofsayt olduğunu görüp de "pozisyon ofsayt" demekten korkuyor(!) adam, söyle lan söyle bi' şey olmaz söyle!), spikerler yerine süper lig maçlarını anlatsa keşke de kulaklarımızın pası silinse ama...

  edit2: bakınız düzenleme, ekleme
  edit3: *