• 46
  okan buruk'un takımında ileri uçta takoz recep oynasa 1 yarıda 10 golü geçer derim ama crivelli için kazma demek çok ağır olur. hem canlı hem tv'de izledim kendisini, rakip stoperleri çok fazla yoruyor. kuvvetli bir fiziği var, muriqi ile beraber ligin en kuvvetli forvet oyuncusu. yani okan buruk boş yere seçmiyor bu adamları. eliyle, omzuyla, kasığıyla, sırtıyla, vücudunun her parçasıyla rahatsız ediyor rakibi benim en sevdiğim ileri uç oyuncusu tipidir bu. muriqi'de yaptığımız hatayı yapmayıp sezon sonu umarım benzer bir paraya transfer edebiliriz. zaten fatih terim bizimle yapacakları maç sonrası devre arası veya sezon sonu mutlaka isteyecektir.
 • 47
  ilk geldiğinde kendisiyle ilgili bir entry girmiş ve okan buruk’un kendisinden vedat muriç performansı alacağını söylemiştim.
  o konuda yanılmadım ama çok fazla gol atacağını düşünmüyordum.
  tabii bizim ligin görece kolay olması ve başakşehir’in oturmuş sistemini göz önüne alınca hiç de fena olmayan bir gol rakamına ulaştı.
  dünya üzerinde crivelli tarzı santrafor çok ama işte izlemeniz gerekiyor.
  ve tabii oyun yapınızın da uyması gerekiyor.
  şu an bizde olsa muhtemelen “kazma” diye eleştirirdik:)
 • 48
  doğru bir oyun planı ile tüm takım tarafından beslendiği için skor üreten forvet. nitekim diagne de eslendiğinde sana bir devrede 20 gol attı. kadromuza gelirsek inşallah falcao'nun sakatlığı bitiyor. babel ve adem büyük de var elimizde. malesef andone'yi temelli kaybettik gibi. sonuçta forvet hattımız son derece iyi. crivelli'nin gol attığı yerde falcao seri üretime geçer. yeter ki forvetimizi besleyelim. biz rakip ceza sahasına koca sezon boyunca daha ilk defa 9 kasım 2019 gaziantep fk galatasaray maçı'nda girebildik. takım toparlanırsa elimizdeki forvetlerden herbiri bolca skor üretecektir.