• 24
  sıkıcı geçen birkaç özel hadiseden sonra kafa dumanlanmış, bir de üstüne üstük 1 mart 2012 olympiakos galatasaray basketbol maçı mağlubiyetle kapanmıştır. yalnız yaşamanın alışkanlığından olsa gerek evde annenin misafir olduğu bir an akıldan çıkınca olaylar gelişir:

  staywithus: http://www.youtube.com/watch?v=Xmxuqr87YuY (layla lay laaay) (yüksek sesle eşlik edilir)
  anne: tutmaz tabi ellerinden salak. kızın doğum gününde babamın dayısı öldü deyip istanbul'a maça kaçarsan niye tutsun elinden? *
  s: o olayı da tahminim sen yumurtladın zaten, yoksa kız niye sıkıştırsın o kadar arkadaşımı da foyamı ortaya çıkarsın falan. bi dakka, anne sen nerden neyi hatırlıyon ya? kaç senelik olay, biz kapatmıştık, üstüne kaç sene geçti, biz ayrıldık, barılştık, gene ayrıldık, sen hala konuşuyon. hem sana noluyo?
  a: e böyle böyle soğuttun kızı kendinden. aha böyle kalırsın sap gibi.
  s: anne ben senin oğlunum, beni doğuran sensin. yavşaklık yapılan kişi de benim burda, sen sap diyon lan. yani lan değil anne pardon da kaşınıyon ama.
  a: lan eşşoğlusu, kız senin için ta antalyalardan kalkıp geldi, sen üniversiteden hocayla buluşcam diye yalan söyleyip kızı sokaklarda beklettin saatlerce.
  s: başka gün gelseymiş o zaman. takım ankara'ya senede 2 kere geliyo, o günü mü bulmuş yanıma gelcek? *
  a: bu kafayla nah evlenirsin.
  s: çok da tın. sen de git o amk kızını nüfusuna geçir. (düşük desibelde söylenir, ama anne duymuştur, çok geçtir, anne terliği sırta güdümlemiştir çoktan.)
  a: !!
  s: oha duydun mu? anne ayıbediyon valla kıza sinirlendim, zaten bozuğum sen de damarıma basıyon. kaç yaşındayım anne, terlik mi atılır, yuh.
  a: hayvan!

  ...

  s: http://www.youtube.com/watch?v=r5yBhtrpvFA (yine eşlik edilir tabi.)
  a: anca el sallarsın zaten. aşkı aşk gibi yaşamayı bilemedin.
  s: oo, aşk doktorum benim, tavsiyelerini aktarsana bize.
  a: sen git tezahüratlardan al tavsiyeyi, gerizekalı.
  s: anne hadi yemek yap da yiyelim, boşver.
  ...
  * * *
  edit:düzeltme