• 4
    aslında öncesi de vardır. emre belözoğlu doğmadan önce de fenerbahçelidir. ilk olarak embryoken fenerbahçeliliğini tescil ettirmiş ve taraftar kartı satın almıştır. daha sonra annesinin karnında cenin pozisyonundayken tekmeler atmaya başlamış, davul çalarak fenerbahçe marşları söylemiştir. bu durumdan rahatsızlık duyan annesi doktora gitse de; doktorun "olur böyle şeyler" telkiniyle rahatlamış ve oğlu emre'i doğurmuştur. lakin emre o kadar fenerbahçelidir ki; doğduğunda pipisi sarı-lacivert doğmuştur. küçüklüğünde buna anlam veremeyen emre hep bu durumun ezikliğini yaşamış ve fenerbahçe'den intikam almak için daha 12 yaşındayken ezeli rakibi galatasaray'a transfer olmuştur. onu florya'ya getiren yeteniğiyken onu florya'da tutacak karakteri yetersiz olduğundan galatasaray'dan da ayrılmış ve avrupa'da oradan-oraya debelenmiştir has fenerbahçeli emre. hatta adı alemde has fenerbahçeli emre'ye çıktığından avrupa bir süre alman sanılmış ve almanlardan iyi topcu çıkar düsturu yüzü suyu hürmetine 3-5 sene kadroya alınmıştır. sonra gerçek ortaya çıkınca tekmeyi vurmuşlar tabii. mal bulmuş mağribi gibiler de eurolar saçmıştır kendisine. çünkü daha 19 yaşında uefa kupasına dokunma fırsatı yakalamış bir çocuğu transfer etmek, adı bir türlü konulamayan fenerbahçe büyüklüğüne daha da bir büyüklük katacaktır.

    hani rahmetli kemal sunal'ın bir filmi vardı; kemal sunal önce fenerbahçe'te transfer oluyor bileğimi kesseniz sarı-lacivert akar diyor, ardından galatasaray'a transfer oluyor ben doğuştan cimbomluyum diyor, ve en sonunda beşiktaş'a transfer oluyor ve yine aynı terane. bir insanın dini paraysa her zaman paranın emrettiği yere gider.

    evet emre doğmadan önce de, doğduktan sonra da, çocukken de, daha 17 yaşında galatasaray formasını sırtına geçirdiğinde de, 20 yaşında yaşadığı talihsiz kazadan sonra kendisine katil sıfatı takıldığında da, kadıköy'de hep bir ağızdan katil emre diye bağrıldığında da ve 17 mayıs gecesi uefa kupası'nı kaldırdığında da fenerbahçeliydi.

    ve en sonunda tümer metin gibi o da karakterine en uygun kulübü buldu. karakterine en uygun babayı* da buldu.

    şimdi gram kadar kızıyorsam şerefsizim. zira acınacak halleriyle övünenlere kızılmaz, ancak merhamet edilir. bunlar en iyi zamanların, aldığın euroların tadını çıkart.