• 3617
  şimdi biz bu arkadaş niye kalsın diyoruz :

  1) adam profesyonel beyler! ne diyor: " benim, hocama bana forma vermedi diye kızma hakkım yok! daha çok çalışıp daha fazla forma şansı bulmam gerekir, hoca beni eksik görmüştür ki ben yedekteyim. "

  2) işini doğru yapıyor. düzenli bir hayatı var, sakat olduğu zamanlarda bile yapılması gerekenleri harfiyen uygulayan, örnek bir futbolcu.

  3) onlarca kupa kazanıp egolarından arınmak zor iştir futbolda. bu adam bunu beceren biri... gerekirse ikinci yarılarda son yarım saatte skoru değiştirebilecek yeteneğe sahip. yedek kulübesinde bir harry kewell' ın olması rakibi korkutur.

  4) iyi bir galatasaraylı, klüp için çaba harcar, belli bir düşüncesi vardır ve bu fikirler uğrunda pek yararlı olabilir.

  5) çok yüksek bir ücreti yok, maçbaşına ücret alıyor neredeyse. ayrıca 6+2+2 sisteminde kewell' dan başka bir oyucuyu 2' lik bölgelere yerleştiremezsin. kaos yaratır o adam...

  6) gençlere örnek olabilen bir insan, altyapıdan ondan etkilenen bir genç çıksa kulüp adına büyük kar olur...

  7) taraftar sevgisini kazanan biri, ayrıca taraftarına tapan bir futbolcu...

  8) evet, gülüşü*

  kewell' ın ben galatasaray' da uzun yıllar kalması gerektiğini düşünenlerdenim. sahadaki oyun anlamında değil, hani o bahsedilen futbol aklı var ya, o açıdan kalması gerektiğini savunurum. hatırlayanlar vardır: bir antrenmanda çalışırlarken kewell, aydın' ın hareketi yapmadığını görür ve iki parmağıyla gözünü gösterip aydın' a bakarak " gördüm seni " anlamında işaret yapar. işte bu işaret bana göre kewell' a verilen bir yıllık ücreti karşılar. o işaretin anlamı çoktur ama anlayana.

  keşke daha uzun süre kalsaydın be adamım. keşke daha fazla izleyebilseydik seni ama istemediler...