• 1
  dereağzı tesislerinde oynanan ve 1-4 galibiyetimizle sonuçlanan müsabaka.

  maçın hakemi hüseyin göçek o gün bir derbi yönetecek olmanın stresiyle güne merhaba derken yaşayacağı tecrübeyi çevresindekilere anlatmanın heyecanıyla doluydu şüphesiz.

  ancak o gün 3 golünü yazacağı futbolcunun, ileride sarı-kırmızılıların a takımına yükselmesine yardım ettiğinin farkında değildi.

  ev sahibinde recep biler, can arat, kerim zengin gibi isimler sahada iken, galatasaray'da zafer şakar, ilker erbay, sedat debreli ve dönemin pek çok genci takımı adına sahada ter döküyordu.

  karşılaşma başladı ve ilk 39 dakika golsüz geçildi. dakikalar 40'ı gösterirken sarı-kırmızılardan bir futbolcu sağ ayağıyla topu filelere gönderdi ve takımını 1-0 öne geçirdi. bu gol misafir takımı sevince boğarken, ev sahibi takım ezeli rakibi karşısında evinde yenik düşmenin üzüncünü yaşıyordu. ilk yarı bu skorla sona ererken ev sahibi takım 2, deplasman takımı da 1 değişiklikle ikinci yarıya çıkıyordu.

  kronometreler 58.dakikayı gösterirken serkan sütlü fenerbahçe adına golü kaydediyor ve skoru 1-1'e getiriyordu. bu sefer sevinme sırası sarı-lacivertlilerindi. ancak bu sevinç uzun sürmedi. 4 dakika sonra ilker erbay takımının 2.golünü kaydediyordu. sağ ayağıyla attığı bu gol misafir takımı yeniden öne geçiriyordu.

  maçın sona ermesine 21 dakika kala deplasman takımının ilk golünü atan oyuncu topu bir kez daha filelere yollayarak farkı 2'ye çıkarıyor ve takımına bir 'oh' çektiriyordu. ezeli rakibi karşısında deplasmanda 2 farklı üstün olmanın mutluluğunu yaşayan galatasaray, 78.dakikada bir penaltı kazandı. topun başına 2 golü kaydeden o isim geçti. topa doğru koştu ve yumuşak bir vuruşla filelere yolladı. inanılmaz bir sevinç yaşanıyordu dereağzında. futbolcular sevinçten birbirlerine kenetlenmiş ve golün mutluluğunu paylaşıyorlardı..

  karşılaşma sona erdiğinde skor tabelasında 1-4 yazmaktaydı ve şüphesiz maçın adamı o gün 3 gol kaydeden sabri sarıoğlu idi.

  * * *

  ekleme: sabri o sezon 10 gol atmış paf liginde.