• 1
  kırmızı tişörtümle pota arkasındaki 211 nuramalı bloğun 3. sırasının 4. koltuğundaki yerimi alacağım maç. ** oynadığı iki maçta neredeyse deplasmandaymıs gibi oynayan yunanistan bugun hiç ummadığı kadar kuvvetli bir seyirci bulacaktır karsısında. ilk iki gün sonrasında tribünde herkes yunanistan maçını bekliyordu. rusya maçı biraz prova oldu ama seyirci bu maçta doruğa ulaşacaktır.

  yalnız şöyle kötü bir durum var. top karsı taraftayken çok güzel yuhalanıyor, ses çıkarılıyor falan ama top bizdeyken seyirci nasil tezahurat edeceğini bilmiyor. en fazla şak şak şak türkiye türkiye diye tezahurat var. bu duruma birilerinin el atması lazım.

  inşallah kazanacağımız maç olacaktır. yunanistan ilk iki maçta çok sayı yedi çok ilginç biçimde. bunda cezalı iki oyuncularının * etkisi olduğu düşünüyorum. bizim de pota altı oyuncularımızın çok da iyi olmadığı düşünülürse işimiz zor olacaktır. topu içeriye indirmemeleri gerekiyor. yoksa yeriz sayıyı her pozisyonda. yunanistan'ın başka bir artısı oyun sıkıştığı anda oyunun kaderini değiştirecek vassilis spanoulis diye bir adam var. hacı adam büyük oyuncu gerçekten. iki maçta durduramadılar onu. bir de 6 numaralarını beğendim. zizis'di sanırım. o da sorumluluk alıyor bayağı. tabii ki her ne kadar formsuz olsa da diamantidis diye bir adam var. dikkat etmek lazım.

  gelelim türkiye'ye. ilk fildişi sahili maçında çok rahat oynadılar. oyun erkenden kopunca fazla zorlamadılar kendilerini. bizim için ve seyirci için de asıl sınav rusya maçı oldu. rusya'nın sert oyununa sert bir biçimde karşılık verebilmemiz çok güzeldi. semih biraz daha toparlanmış gibiydi. ama ben her şekilde ömer faruk'u oynatırım hacı. daha dengeli en azından. ilk iki maçta fazla süre almayan oğuz savaş bugun muhtemelen fazla süre alacak. baby shaq'ı durdurabilecek tek kuvvetli oyuncumuz. onun dışında dış atışlarımızı gayet beğendim. güzel şutlar bulabiliyoruz ve çoğunlukla atıyoruz.

  ikinci maçta seyircinin gazıyla kendine gelen hido bugun daha iyi başlayacaktır maça. üzerindeki sıkıntıyı attı çünkü rusya maçında.

  ve ersan. bu maçta en çok güvendiğim oyuncu. o uzun kollarıyla çok iyi ribaund çekmesi gerekiyor ve gerektiğinde de sorumluluk alıp hücumda devreye girmesi gerekiyor. zizis ve diamantidis'le baş edebilmek için ona ihtiyaç var.

  bu maçta kanımca vassilis spanoulis'in üzerine sinan'ı salmamız lazım. hacı o nasıl bir savunma anlayışıdır. adamların canları bezdi iki maçtır. kerem ve ender'de iyi oynarsa kazanmamamız için hiçbir sebep yok bugun.

  yolunuz açık olsun 12 dev adam.

  ben de birazdan çıkacağım maçlar için. gene 3 maçlık bir maraton var. inşallah diğer maçlar zevkli olur da sıkılmadan izlerim. *

  bahsi geçen maçlar:

  (bkz: 28 agustos 2010 fildisi sahili turkiye basketbol maci)
  (bkz: 29 agustos 2010 turkiye rusya basketbol maci)
  (bkz: 28 agustos 2010 yunanistan cin basketbol maci )
  (bkz: 29 agustos 2010 porto riko yunanistan basketbol maci )

  not: sözlükten birileri olursa beni tarif ettiğim yerde bulabilir. * yanımda da beyaz tişörtüyle kız arkadaşım olacak.